Julie ja tähed

Julie ja tähed

Loone Otsa Toomemäe nokturn

Tartu, 19. sajandi teine pool. Toomemäel paikneva tähetorni õuemajas ootab kunstnikust noorproua Siberi-ekspeditsioonilt koju oma meest ja maalib igatsedes tema portreed. Tööks tarvilikku rahu pole aga kusagilt võtta, sest majja sätivad end sisse ka noorpõlveradu vaatama tulnud vanad sõbrad ja võitluskaaslased. Majas tekkiv kaos päädib peaaegu tulekahjuga, ent ootamatult sekkub asjade käiku salapärane Korstnapühkija, kes lisaks oma kutseoskustele näikse valdavat ka lugude jutustamise ja kuulamise keerukat kunsti. Tänu temale asetub kõik lõpuks oma kohale parimal võimalikul viisil – nagu tähed taevalaotuses.

Mitmetel selle näidendi tegelastel on ajalooline prototüüp: Peterburi Keiserliku Kunstide Akadeemia liige, maalikunstnik Julie Hagen-Schwarz, tema abikaasa, astronoom ja ilmarändur Ludwig Schwarz, maailmanimega astronoom Friedrich Georg Wilhelm Struve ning Maa meridiaani mõõtja kindral Carl Friedrich Tenner. Korstnapühkija tegelaskuju juured viivad aga Hans Christian Anderseni muinasjuttu „Karjatüdruk ja korstnapühkija“.

Teatriõhtu Toomemäe augustihämaruses annab võimaluse mõtiskleda teaduse ja kunsti muutumisest, elada kaasa ühele suure armastuse loole ja tajuda pea kohal tähti ka argipäeva taevas.

Suvelavastus valmis koostöös Tartu Ülikooli muuseumi Tartu tähetorniga.

Esietendus Tartus Toomemäel tähetorni õuel (Lossi 40) 10. augustil 2016

Tartu tähetorn on etenduse eel ja vaheajal külastajatele avatud ning etenduse pileti ettenäitamisel tasuta!

TEATRISUVI TOOMEL
2017. aasta suvel on Toomemägi vanemuislaste ja teatrisõprade jalajälgi risti-põiki täis, sest tänavu mängitakse siin tervelt kolme erinevat Vanemuise lavastust: ROOSI NIMI esietendub juulis Toomkiriku varemetes, JULIE JA TÄHED jutustab juba teist suve oma haaravat lugu Tähetorni õuel ning vanas anatoomikumis saab mais ning septembris tutvuda lavastuse VAIM MASINAS. G. F. PARROT vahendusel ülikooli kunagise rektori Parrotiga.

KAVALEHT


Lavastaja Margus Kasterpalu
Kunstnik Marion Undusk
Valguskujundaja Andres Sarv
Muusikaline kujundaja Toomas Lunge
Liikumisjuht Marika Aidla
Lavavõitlus Hellar Bergmann

Osades Maria Annus, Rain Simmul (Tallinna LInnateater), Marika Barabanštšikova, Margus Jaanovits, Reimo Sagor, Raivo E.Tamm

TEATRISUVI TOOMEL

ROOSI NIMI esietendub juulis Toomkiriku varemetes, JULIE JA TÄHED jutustab juba teist suve oma haaravat lugu Tähetorni õuel ning vanas anatoomikumis saab mais ning septembris tutvuda lavastuse VAIM MASINAS. G. F. PARROT vahendusel ülikooli kunagise rektori Parrotiga.