Lavastuse “Lumekuninganna” tagasiside

Lavastuse “Lumekuninganna” tagasiside

Tänu kampaaniale „Aitan lapsi“ oli  Tondi põhikooli 3. ja 6. klassi õpilastel koos  huvijuhi  ja klassijuhatajatega võimalus näha etendust „Lumekuninganna“, mida jutustati läbi balletti – tantsides. Siinjuures tuleb tänada Teie maja  väga tublit müügijuhti Siivi Põldotsa, kelle vastutulelikkus, kompetentsus ja abivalmidus on imetlusväärne.

Hommikul alustasime varakult pikka sõitu ja jõudsime Tartusse tunnikese enne etendust. Kuidas sa ikka tühja kõhuga etendust vaatad ja nii me kiirustasime Shakespeare kohvikusse. Teenindus oli suurepärane ja toidud maitsvad. Meid kõiki juhatati südamliku naeratusega lühemat teed otse teatrimajja. Suur teatrimaja oli seest nii ilus ja avar ning  kostiski signatuur ja me läksime saali.

Muusika,valgustus, lavakujundus, kostüümid, näitlejad – kõik oligi justkui võlumaailmas. Meile kõigile meeldis, et korraga nii palju lapsi laval oli. Jäise kuninganna võlutrikid, jäälilled lossis, jäised aknaklaasid, röövitud Kaj-kõike seda oli nii põnev jälgida juskui kinofilmis. Gerda ümber ei olnud maa külmunud, iga tema samm soojendas, sulatas teed, et leida Kaj. Lendavad vaimud olid midagi uut – sünged ja panid veidi ka südame kiiremalt põksuma. Hea, et vaheaeg oli, saime muljeid vahetada.

Muinasjuttu „Lumekuninganna“ luges meile huvijuht juba varem,  enne sõitu ette, et etendusest ikka aru saaksime. Huvijuht ostis etenduse kava, mis oli niivõrd põnevalt koostatud – juskui pildiraamat. Hiljem, koolis saime jäälillemustreid värvida ja panna  neid koolistendile ka teistele vaatamiseks.

Kavalehest saime ka palju teadmisi kostüümide kavandamisest, olime justkui moekunstnikud kui ise kostüümikavandeid täiendasime ja värvisime.

Kavalehe kaudu nägime, et teatris on nii palju erinevaid ameteid koos: tehnikud, valgustajad, kunstnikud,dekoraatorid, heliloojad, orkester, näitlejad, tantsijad, piletikontrollijad, kohvikutöötajad, puhtuseloojad, riidehoiutädid.

Suurem üllatus ootas meid etenduse lõpus, enne kojuminekut-trepist riidehoidu minnes jagati kõigile mälestuseks muusikaplaati „Lumekuninganna“.See imekaunis muusika mängis meie bussis kogu kodutee ning sõidutee lendas märkamatult, olime juskui uuesti muusikalis, kuigi osa õpilasi magas kogu kodutee.

Kui õpetaja küsis, et kas oli midagi, mis ei meeldinud selles pikas päevas siis meie kõigil  vastus oli kindel ei ja hoopiski küsisime vastu, et kuna taas Tartusse, teatrisse saame?!

Täname kogu südamest Teie uhket teatrimaja „Vanemuine“ ning kõiki töötajaid, kes selles toredas majas töötavad!

Õpilaste mõtteid ja arvamusi, kes teatris Vanemuine etendust “Lumekuninganna“ 01.02.2017 vaatamas käisid aitas kirja panna Tallinna Tondi Põhikooli huvijuht Maire