Loe

Reedene rõõm ⟩ Vanemuise balletitrupi esisolist tuleb pärast vigastust taas lavale

Raimu Hanson, Tartu Postimees

Vanemuine esi­etendab oma balleti 85. aastapäeva tähistamiseks 2. märtsil balletilavastuse «Vihm detsembris». Lavastusest, proovidest, elust tartlasena ja oma tagasitulekust publiku ette pärast novembris saadud vigastust rääkis Vanemuise balletitrupi esisolist Maria Isabella Jacqueline Engel.

Mis lugu teie ja kogu trupp valmivas lavastuses tantsu keeles jutustate?

Publiku ees on Frédéric Chopini muusika ning tema ja Prantsuse naiskirjaniku George Sandi traagiline armastuslugu, mis on sellel ajal mõlema loomingule väga oluline.

«Vihma detsembris» lavastaja, koreograaf ja kunstnik on endine Hamburgi balletiteatri tantsija Kristina Borbelyova Paulin, kes on pärit Slovakkia pealinnast Bratislavast, ja kostüümikunstnik on sakslane Stephanie Bäuerle Salzburgi riigiteatrist. Teie olete pärit Müncheni lähedalt. Kui palju olete teie kui sakslane saanud nendega oma emakeeles proovide ajal või väljaspool proove suhelda?

Kui meil oli esimene kostüümiproov, rääkis Stephanie meiega inglise keelt. Ma kuulasin ja küsisin, kas ta on sakslane. Jaa! Mina ka! Kus sündinud? Mün­chenis. Väga äge, mina sündisin seal lähedal, umbes 40 kilomeetri kaugusel.

Proovides ei ole ma saanud saksa keelt väga palju rääkida, sest proovid on inglise keeles. Meil on ju väga mitmest rahvusest tantsijaid. Ja mul ei olegi selle lavastusega väga palju proove olnud, sest just siis, kui Kristina novembri keskel esimest korda Tartusse tuli, vigastasin end proovis.

Loe intervjuud edasi 1.03.2024 Tartu Postimehest.

01.03.2024