fbpx
Osta pilet
 • kodulehelt või kassast
 • broneerimine
 • soodustused
 • piletite vahetamine
 • lavastuse soovitaja

Osta kodulehelt

Meie etenduste pileteid on kõige mugavam osta teatri kodulehelt www.vanemuine.ee.
Pileteid saab osta internetis ka www.piletimaailm.com ja www.piletilevi.ee.
Piletilevi müügipunktides ja netipoes lisandub piletitele teenustasu. Vanemuise kodulehelt ja kassast pileteid ostes teenustasu ei lisandu.
Piletipoe kasutamise tingimustega saad tutvuda: Piletimaailm ja Piletilevi.

Osta kassast

Vanemuise suure maja kassa (Vanemuise 6, tel. 744 0165) on avatud E-L 10-19 (välja arvatud riigipühadel) ja P tund enne etendust. Suvekuudel on kassa avatud E-R 12-18.

Vanemuise väikese maja (Vanemuise 45a, tel. 744 0160) ja Sadamateatri (Soola 5b, tel. 734 4247) kassa on avatud 1 tund enne etendust.

Broneeri aegsasti

Meie etendustele broneerib pileteid Vanemuise teatri kassa (kassa@vanemuine.ee). Need piletid palume välja osta 30 päeva jooksul peale broneerimist, kuid mitte hiljem kui 1 kuu enne etendust.
Oma broneeringuid saab jälgida ja välja osta ka Piletimaailma kliendikonto kaudu.
Gruppidel palume pöörduda Vanemuise müügijuhi Siivi Põldotsa poole (siivi@vanemuine.ee).
Kui etenduseni on jäänud vähem kui 1 kuu, siis pileteid enam broneerida ei saa.

Saaliplaanidega saab tutvuda:
Vanemuise suur maja
Vanemuise väike maja
Alexela Kontserdimaja

Broneeritud piletite eest saab tasuda pangaülekandega:
Makse saaja RAHANDUSMINSITEERIUM
Arveldusarve EE932200221023778606 Swedbank
Viitenumber 3500081458
Selgitus SA Teater Vanemuine, etenduse nimi ja kuupäev, broneerija nimi, piletite arv ja maksumus
SWIFT HABAEE2X

Kui soovite arvet, palume oma soovi edastada Vanemuise kassale kassa@vanemuine.ee.

Kasuta soodustust

Õpilasele, pensionärile, ISIC- ja ITIC-kaardi omanikule on pilet soodustusega 20%.

Club One kaardi omanikele on kuni 2 pileti ostmisel soodustus 10%.

Soodustusi ei summeerita ja korraga kehtib vaid üks soodustus.

Kella 6 pilet – 1 tund enne etenduse algust on kõigile üliõpilastele pääse hinnaga 9 €. Soodustus kehtib ainult Vanemuise etendustele ning ei kehti esietendustele, eriprojektidele (Ooperifantoom, Carmen, Detektiiv Lotte, Memory 2020, aastalõpuball) ja lasteetendustele Teatri Kodus.

Lastemuusikalidel “Kaunitar ja koletis” ja “Detektiiv Lotte” soodustus 20% õpilastele, pensionäridele, ISIC- ja ITIC-kaardi omanikele (alates neljandast eluaastast rakendub õpilase soodustus).
Kõigile teistele lasteetendustele
pakume grupisoodustust 10% alates 10-liikmelisest grupist.

Kui meil on rõõm kohtuda lastelavastusel vaatajaga, kes pole veel 4-aastaseks saanud, siis pakume võimalust jälgida etendust 5 € sülepiletiga.

Teatri Kodu on väike teater väikestele külastajatele väiksemate etendustega ja seetõttu on ka piletihind seal meie madalaim ning kehtib kõigile vaatajatele ühesugusena ilma soodustuste ja sülepiletita.

Kassakolmapäev – hooaja jooksul igal kolmapäeval on erinev ja eriti soodne päevapakkumine, mille saab soetada nii kassast kui ka kodulehelt.
Pakkumine 11.12 pileti soodushinnaga 10 eurot: N 12.12.2019 19:00 Teravmeelne hidalgo…

Perekaart – Perekaardi omanikele on 150. hooajal piletid soodustusega -40% järgmistel lavastustel:
draamadel – Beatrice, Faust, Kaukaasia kriidiring;
ooperitel – Jevgeni Onegin, Rehepapp;
ballettidel – Teravmeelne hidalgo…, Romeo ja Julia, Armastuse tango;
lastelavastustel – Guugelmuugelpunktkomm, Lapsepõlvebänd, Naksitrallid.
Määratud soodustusega piletite ostmisel soovitame kohad eelnevalt broneerida kassa@vanemuine.ee

Piletite vahetamine

Teater juba väljaostetud pileteid tagasi ei osta ega ümber ei vaheta. Kui ettenägematud asjaolud planeeritud teatrikülastuse võimatuks teevad, soovitame pileteid pakkuda oma sõpradele-tuttavatele.
Vabade kohtade olemasolul on erandkorras võimalik pileteid ümber vahetada sama lavastuse mõne teise kuupäeva etendusele vahetustasuga 2 € pileti kohta. Selleks tuleb pöörduda Vanemuise teatri kassasse hiljemalt 3 tööpäeva enne etendust. Juhul, kui on tegemist kallimate piletitega, lisandub piletite hinnavahe.

Heategevusprojekt Aitan Lapsi

Projekti Aitan lapsi kaudu on võimalik vähekindlustatud peredest pärit lastele taotleda tasuta teatripääsmeid. Täpsem info Etendusasutuste Liidu kodulehelt ja Vanemuise teatri müügijuhilt – Siivi Põldots, siivi@vanemuine.ee, 7440167.

Soovita endale lavastus

Oleme koostöös Tartu Ülikooli teadlaste ja tudengitega välja töötamas lavastuse valimise kompassi, mis lihtsustab valikut meie mitmekesisest repertuaarist. Süsteem põhineb emotsionaalsetel märksõnadel, mille alusel saate välja selgitada endale meelepärased lavastused.

Otsi märksõnade alusel lavastusi siit

Külasta meid
 • mängupaigad
 • parkimine
 • muudatused
 • hilinemine
 • pildistamine ja filmimine
 • eriliste vajadustega teatrikülastajad

Vanemuise teatri suur maja

Vanemuise 6, tel 7440 165, avatud E – L 10-19 (välja arvatud riigipühadel) ja P tund enne etendust. Suvekuudel on suure maja kassa avatud E-R 12-18.

Parkimine
Alates 10. oktoobrist 2019 publik enne etendust autoga Vanemuise suure maja ette ei pääse, sissesõit on tõkkepuuga suletud. Sellise korraldusega kindlustame, et kõigi teatrikülastajate saabumine suurde majja on esinduslik ja seal viibimine turvaline.  Lisaks väldime sel moel parkimist selleks mitteettenähtud kohtadele. Vanemuise teatri suure maja ees olevad parkimiskohad on mõeldud etendustegevusega seotud inimestele.
Teatrikülastajad saavad autost väljuda tõkkepuu ees oleval tänavalõigul ja autojuht saab auto panna mõnda järgnevatest parkimiskohtadest: Tartu Maakohtu parkla (tasuta kell 18.00-01.00), Vanemuise tänav, Tartu Ülikooli raamatukogu parkla.

Õhtuste etenduste eel on parkimine Tartu linnas avalikel parkimisaladel tasuta. Tartu linna parkimisinfoga tutvu siin: www.tartu.ee/Parkimine-tartus

Teetööd
Vanemuise tänav on Pepleri ja Akadeemia tänava vahelises lõigus kavandatud ühesuunaliseks teeks ja suunal Akadeemia tn – Pepleri tn enam autoga sõita ei saa.

Teetööd Vanemuise tänavas toimuvad kuni oktoobri lõpuni. Varuge aega teatrisse liiklemiseks!

Vanemuise teatri väike maja

Vanemuise 45a, tel 7440 160, avatud tund enne etendust

Parkimine
Väikese maja teatrikülastajad saavad parkida kogu Vanemuise tänava ulatuses vastavalt linna parkimistavale (B-piirkond). Tartu linna parkimisinfoga tutvu siin: www.tartu.ee/Parkimine-tartus

Teetööd
Vanemuise tänav on Pepleri ja Akadeemia tänava vahelises lõigus kavandatud ühesuunaliseks teeks ja suunal Akadeemia tn – Pepleri tn enam autoga sõita ei saa.

Teetööd Vanemuise tänavas toimuvad kuni oktoobri lõpuni. Varuge aega teatrisse liiklemiseks!

Sadamateater

Soola 5b, tel 7344 248, avatud tund enne etendust

Parkimine
Sadamateatrist paari minuti jalutuskäigu kaugusel asuvad Soola tänava T5 parkla (Turusilla parkla) ja Väike-Turu tn 2 parkla (Sadamaturu parkla).

Teatri Kodu

Lutsu 2, tel 7461 060, avatud K – P 11-18

Vaata lisa Tartu Mänguasjamuuseumi ja Teatri Kodu veebilehelt.

Parkimine
Teatri Kodu asub Tartu vanalinnas tasulise parkimise alal A-piirkonnas. Parkimine on tasuline E – R 08.00-18.00.

Alexela kontserdimaja

Estonia pst 9, Tallinn, tel 6155 111, avatud tund enne üritust

Vaata lisa Alexela kontserdimaja veebilehelt.

Parkimine
Alexela Kontserdimaja külalisi ootab parkimismaja Solarise keskuse all.

Parkimisinfo bussidele

Tartu linnas on parkimine tasuline E – R 08.00-18.00. Parkimistsoone vaata siit.

Turismibusside tasuta parkimiskohad Tartu linnas on tähistatud kaardil P-tähe juurde märgitud bussiikooniga.
Vt Parkimiskaarti

Muudatused mängukavas

Teinekord on teatrist mitteolenevatel põhjustel vaja teha muudatusi mängukavas ja lavastuste osatäitjate koosseisus. Hädavajalikuks osutunud muudatustest mängukavas annab teater teada oma kodulehel ja muudes võimalikes kanalites ning teeb oma parima, et see info jõuaks kõigi külastajateni. Soovitame internetist piletit ostes registreerida oma kehtivad kontaktandmed, nii jõuab info kohale eriti kiiresti.
Kui etendus jääb siiski ära ja see juhtub Vanemuise teatri süül, siis vahetatakse pilet soovi korral ümber sama lavastuse mõnele järgmisele etendusele vöi ostetakse tagasi 5 tööpäeva jooksul.

Hilinemine

Vanemuise teater peab oma publikust lugu ja etendused algavad täpselt piletil näidatud ajal. Hilinenud külastajad lubatakse suures ja väikeses majas 1. vaatuse ajaks rõdudele, aga seda vaid siis, kui see ei sega etendust ja leidub vabu kohti.
Sadamateatris hilinejaid saali ei lubata. Sageli on etenduse käigus kasutusel terve hoone ning kõik saali sissepääsud on lavastuses kasutusel, mistõttu etenduse ajal etendusse sekkumata, näitlejaid ning teisi külastajaid segamata saali ei pääse. Teater ei kompenseeri hilinemise tõttu kasutamata jäänud pileteid.
Teatriskäik on sündmus, seepärast soovitame varuda piisavalt aega teatrisse tulekuks, vajadusel parkimiskoha leidmiseks, garderoobi kasutamiseks ja piletikontrolliks.

Pildistamine ja filmimine

Etenduste pildistamine ja filmimine segab näitlejaid ja ka vaatajaid, seepärast on salvestamine lubatud vaid erikokkuleppel.

Eriliste vajadustega teatrikülastajad

Me kõik oleme inimestena erilised ja seepärast teamegi, mida teha, kui Sa oled liiga pikk või liiga lühike, liigud ratastoolis või ei kuule väga hästi. Juhul kui allpool väljatoodud võimalused ei paku ammendavat infot, pöördu Vanemuise teatrikassa poole 7440 165, et saaksime Sinu teatrikülastuse muuta mugavaks ja meeldivaks.

Kui Sul on liikumisega raskusi või kasutad ratastooli:

Vanemuise suurde majja pääsed Shakespeare’i kohviku kõrval olevast lisasissepääsust;
väiksesse majja vasakul küljel sisehoovis asuvast kaldteest.
Kui vajad abi või täiendavat infot, siis helista Vanemuise kassasse 7440 165.

Ratastooliga teatrikülastaja koht on suures majas parteris ratastooli platvormil (märgistus saalis L13). Väikeses majas leiame koha etenduse jälgimiseks 1. või 10. rea kõrval. Sadamateatris sõltub ratastooliga teatrikülastaja paigutus lavastuse kujunduse eripärast.

Kui Sa tahad teatris paremini näha:

Vaegnägijatel või nägemislangusega inimesetel soovitame kohad valida ettepoole.

Kui Sa tahad teatris paremini kuulda:

Vanemuise suure maja teatrisaalis on kasutusel uudse lahendusega silmusvõimendi, mille abil on kuulmislangusega inimesel võimalik helisid (kõnet, muusikat jne) paremini ja selgemini kuulda. Selleks küsi kõrvaklappe saaliteenindajalt. Ka kuuldeaparaat võib olla varustatud vastava programmiga, selle kohta saab infot Eesti Vaegkuuljate Liidust.

Kuigi paigaldatud süsteem katab kogu teatrisaali, on saalis kindlad tsoonid, kus seade kõige parema tulemuse annab. Vastava märgistusega saaliplaan on leitav siit: Saaliplaan ning ka Vanemuise teatri kassades.

Eestikeelsed tiitrid on abiks ka kuulmislangusega vaatajale, kellel osa esitatavast tekstist võib muidu kaduma minna.

Tiitrid

Soovitame kasutada personaalset tiitrite süsteemi, kus tiitrid kuvatakse kas vaataja isiklikku nutitelefoni või teatrist laenutatud tahvelarvutisse. Eestikeelsed tiitrid on hetkel:
ooperitel „Madama Butterfly“, „Jevgeni Onegin“ ja “Rehepapp”
operetil “Viini veri”
draamadel “Beatrice”, “Mees, kes teadis ussisõnu”
Vaata lisa SIIT

Tiitrid nutiseadmes on:
· ooperil Madama Butterfly EESTI, INGLISE, VENE keeles
· ooperil Jevgeni Onegin EESTI, INGLISE keeles
· operetil Viini veri EESTI, INGLISE, SOOME, VENE keeles
· ooperil Rehepapp EESTI, INGLISE, SOOME keeles
· muusikalidel Hüljatud, Mamma Mia!, Kaunitar ja koletis INGLISE, SOOME, VENE keeles
· draamadel Beatrice; Mees, kes teadis ussisõnu EESTI, INGLISE, VENE keeles

Telli lisaks
 • vaheajatellimus
 • tiitrid
 • näitused
 • ekskursioonid
 • lastehoid
 • kostüümilaenutus
 • üritused
 • banketiruum ja Irdi tuba
 • sünnipäevad
 • hotellipaketid

Telli vaheajaks

Etenduste vaheaegadel teenindab publikut kohvik Shakespeare. Soovitame laua ette tellida kohviku kodulehelt või tel 7 440 140, samuti saab tellimuse teha enne etendust fuajeekohvikutes.

Korralda üritus

Teatris saab korraldada erinevaid sündmusi – suurtest kogu maja hõlmavatest üritustest kuni väikeste koosviibimisteni. Üritused võib siduda mängukavas olevate etendustega, kasutades teatri ruume etenduse-eelseteks või -järgseteks vastuvõttudeks. Suure ja väikese maja ning Sadamateatri rentimiseks leiad tingimused siit.

Kasuta tiitreid

Vanemuise suures ja väikeses majas on kasutusel personaalne tiitrite süsteem, mis võimaldab tiitreid jälgida lisaks lava kohal olevale tabloole ka nutiseadmes. Kasutada saab nii isiklikku nutiseadet kui teatri tahvelarvutit (tagatisraha 25 eurot), mida laenutatakse kavamüügipunktidest. Oma seadmes tiitrite jälgimiseks tuleb AppStore’ist või GooglePlayst alla laadida rakendus Sophokles. Palun lülitage telefon hääletule režiimile, et sisetulevate kõnede või sõnumite märguanded ei segaks etendust.
Teatrimajas valige wifi-võrk VanemuineSUB. Kui Sophokles on telefoni laetud, juhatab see teid ise vajalike tiitriteni.Tiitreid esitatakse tumedal taustal heleda kirjaga, nii et tiitrite jälgimine ei sega teisi teatrikülastajaid. Kõigi tiitreid puudutavate küsimustega võite julgesti pöörduda meie publikuteenindajate poole.

Tiitrid nutiseadmes on:
· ooperitel Carmen, Madama Butterfly EESTI, INGLISE, VENE keeles
· ooperil Jevgeni Onegin EESTI, INGLISE keeles
· operetil Viini veri EESTI, INGLISE, SOOME, VENE keeles
· ooperil Rehepapp EESTI, INGLISE, SOOME keeles
· muusikalidel Ooperifantoom, Hüljatud, Mamma Mia!, Kaunitar ja koletis INGLISE, SOOME, VENE keeles
· draamadel Beatrice, Mees, kes teadis ussisõnu, Pikk päevatee kaob öösse EESTI, INGLISE, VENE keeles

Eestikeelsed tiitrid on abiks ka kuulmislangusega vaatajale, kellel osa esitatavast tekstist võib muidu kaduma minna. Samuti soovitame tiitreid nutiseadmest jälgida näiteks saali esimestest ridadest, kus pea kohal asuva tiitritabloo jälgimine on ebamugav.

Broneeri banketiruum või Irdi tuba

Teatriõhtu meeleoluka lisana kutsume vaatajaid veetma etendusele eelnevaid hetki ja vaheaega kas banketiruumis või endise teatrijuhi Kaarel Irdi kabinetis. Banketiruum asub kohe Shakespeare’i kohviku kõrval ning mahutab 20-25 inimest. Irdi tuba on sobiv kuni 15 külalisele. Ruumi broneerimistasu on 50 eurot ja see sisaldab etenduse kavasid kõigile külalistele. Ruumi saab broneerida Vanemuise kassas või e-maili või telefoni teel (kassa@vanemuine.ee, 7 440 165).

Soovi korral katab kohvik suupistelaua, tellimuse saab esitada meiliga cafe@shakespeare.ee või tel 7440 140.

Vaata näitusi

Vanemuise teatrimajades korraldatakse mitu korda aastas näitusi.
Hetkel on suure maja publikugaleriis avatud näitus “Eesti Näitlejate Liit 100. Näitleja portree”, väikeses majas lavastuskunstnik Voldemar Haasi mälestusnäitus.

Vanemuise teatri e-galerii asub siin (leht valmimisel).

Korralda sünnipäev

Sünnipäev teatris on järjest populaarsem idee – soovitame broneerida piletid soovitud etendusele, tellida külalistele ekskursioon, etenduse kavad ja vaheajaks kohvilaud (vt. vaheajatellimuse punkti). Suuremate seltskondade puhul võib olla hea mõte koguneda eraldi ruumis (vt. eelmist punkti).

Lapse sünnipäev

Vanemuise suures majas asuvas Kollase Kassi lastetoas leiab nii mõnegi dekoratsiooni, kostüümi või rekvisiidi ja muidugi ka väikestele teatrihuvilistele sobiva lava ja eesriided. Oma sünnipäeva on kindlasti vahva tähistada koos sõpradega teatrit tehes!

Kollase Kassi sünnipäevapakett sisaldab lastetoa kasutust kolme tunni vältel, neist pooleteise tunni jooksul viivad Kollased Kassid lapsed teistesse põnevatesse teatriruumidesse ning mängivad üheskoos teatriteemalisi mänge.

Sünnipäeva paketi hind on 105€, osalejaid kuni 15. Lastetuba on sobilik 4-10-aastastele.

Täpsemat infot vabade aegade ning broneerimise kohta saab telefonilt 744 0189 või aadressilt kollanekass@vanemuine.ee

Osale ekskursioonil

Kutsume kõiki tutvuma Vanemuise suure majaga! Majaekskursioonid toimuvad laupäeviti kell 17:15 enne etendust.  Ekskursioon kestab tund aega, pilet 7 eurot, sooduspilet 3 eurot. Kui Vanemuise teatri mängukavas suure maja etendust ei ole, siis ekskursiooni ei toimu.

Broneeri hotellipakett

Kui tuled teatrisse kaugemalt, uuri kindlasti Tartu hotellide majutusvõimaluste kohta. Hotellid pakuvad teatripakette, nii et komplektina saad ööbimise ja piletid soodsamalt!

Hotell London
Hotell Pallas
VSpaahotell
Hotell Dorpat
Hotell Lydia

Kasuta lastehoidu

Tahad teatrisse tulla ja pole lapsehoidjat? Vanemuise teatri suures majas on meil Kollase Kassi lastetuba, kus lapsed saavad sõbralike publikuteenindajate järelvalve all etenduse ajal mängida. Lastetuba on avatud vaid suures majas toimuvatel etendustel.
Ootame lastetuppa lapsi vanuses 3-9 aastat, koha palume teatrikassas broneerida päev varem tel 7 440 165.

Laenuta kostüüme

Teatri kostüümilaenutus pakub arvukalt põnevaid kostüüme – tule vaatama ja valima!

Kostüümilaenutus on avatud:
K-R – 11-19

NB! 12. ja 13.12 Kostüümilaenutus suletud!

Kostüümilaenutuse sissepääs asub Vanemuise suure maja taga, kus vastavad viidad juhatavad laenutaja õigesse paika.Kostüüme ei laenutata kauemaks kui üks nädal. Parukaid Vanemuine ei laenuta.
Soovitav eelregistreerumine telefonil 7440 125.

Kingiideed
 • kinkekaardid
 • kingiideed
 • e-pood

Kinkekaardid

Vanemuise teatri kinkekaardi saad osta teatri kassadest või e-poest. Saadaval on 10 € ja 15 € kinkekaardid.
Kinkekaarte saab vahetada piletite vastu Tartus Vanemuise teatri kassades.
Kui piletite maksumus ületab kinkekaardi väärtuse, saab puudujääva osa juurde maksta.
Kui valitud piletite maksumus on väiksem kinkekaardi väärtusest, siis vahet ei tagastata.
Kinkekaart ei ole vahetatav raha vastu.

Kingitused

Teatri e-poest ja kassadest leiad kingituseks arvukalt CD-sid, DVD-sid, meeneid ja lavastuste kavasid. Piletid osta lavastuse lehelt, mille leiad repertuaarist. Kui soovid kingitusele lisada etenduse pileteid kinkeümbrikus, lisa kommentaar e-poe tellimuse juurde või kirjuta kassa@vanemuine.ee.

Soovitame näiteks kokku panna:
Kingituse väikesele teatrisõbrale – piletid või kinkekaart mõnele lasteetendusele, etenduse kava, kolmikplaat “Laulud Lotte muusikalidest” või “Lotte” kruus.
Kingituse muusikalisõbrale – kontserdi või muusikalietenduse piletid ja kava, CD “Memory Gold”
Kingituse suuremale teatrisõbrale – kinkekaart või piletid valitud etendusele, kava ja Vanemuise suvelavastuste DVD vabal valikul
Kingituse klassikalise muusika sõbrale – kontserdi või ooperietenduse piletid ja kava, Vanemuise Sümfooniaorkestri CD vabal valikul

Telli lisaks ekskursioon Vanemuise suures majas või väikeses majas ja kohvilaud vaheajaks.

E-pood

Vanemuise teatri meeneid, CD-sid, DVD-sid ja lavastuste kavasid leiad Vanemuise E-POEST.

KKK
 • korduma kippuvad küsimused

Korduma kippuvad küsimused

Kas etendusele pääseb mobiili laetud piletiga või pean pileti vahetama kassas paberpileti vastu?

Pileteid vahetada ei ole tarvis, aga on võimalik, kui on vajadus piletid näiteks kinkida ja klassikaline teatripilet tundub ilusam.

Milline on etenduse nähtavus rõdudelt?

Suur maja: võimalik piiratud nähtavus rõdu 1. rea servakohtadelt 1-2 ja 30-31.

Väike maja: külgrõdu 2.-4. rida on piiratud nähtavusega (ka külgrõdu 1. reas peab olema valmis istuma kogu etenduse küljega;)

Alexela KM: 1. rõdu 1. rea kohad ning 2. rea kohad 1-11 ja 47-57 on piiratud nähtavusega. Serval paikneb ohutuspiire.

Millistelt kohtadelt on kõige mugavam jälgida etendusi pikajalgsetel/väga lühikestel inimestel?

Pikakasvulistel teatrikülastajatel on kõige mugavam vaadata etendusi servakohtadelt või suures majas ka põranda lisakohtadelt. Väga lühikesed inimesed peaksid kohad valima esimesse ritta või ridade serva – siis on võimalik laval toimuvat diagonaalis jälgida.

Kas ma saan panna oma piletisoovi ootelehele?

Kindlasti saab – kui broneeringutest vabaneb kohti, pakume neid heameelega oma kontaktid jätnud huvilistele. Ootelehel olemine aga ei taga, et kindlasti etendusele pääsete.

Mis ma selga panen?

See küsimus võib tunduda kentsakas arvestades, et reeglid meie ümber on järjest vabamad. Samas tahavad mõned teatrikülastajad olla kindlad, et nad saavad ennast hästi tunda ja ei paista oma riietuse tõttu liialt silma. Vanemuise teatri kolmes teatrimajas on asi küllalt lihtne.

Sadamateater on black box, kus teatriõhtu riietust valides ei maksa üle pingutada. Vaba stiil on igati sobiv valik.

Väike māja on meie ooperimaja ja seal võib (aga ei pea) endale juba rohkem lubada sõltuvalt etendusest. Klassikaline veidi väljapeetum riietus on igati sobiv valik.

Suure māja puhul on võimalused kõige avaramad. Suures majas mängitakse kõige mastaapsemaid draamasid, oopereid, ballette ja muusikale – seega on see suurepärane põhjus soovi korral ka vahelduseks pikka kleiti kanda või pidulik ülikond selga panna.

Ja siiski – riietuse valimisel lähtutagu eelkõige oma soovist. Kui on plaanis kiire teatriskäik tööpäeva õhtul, siis sobib kontori- või vaba stiil kõigiti. Kui tahetakse õhtu enda jaoks eriliseks muuta, siis pane keegi pidulikku riietust kindlasti pahaks.

Kas õpilane (ISIC, ITIC) pääseb etendusele pensionäri piletiga ja igapidi vastupidi?
Soodustuse määr on sama, seega pääseb küll.

Oled saanud kelleltki kasutamiseks sooduspileti, aga ei ole ise õpilane v pensionär?

Etendusele tulles on võimalik kassas hinnavahe tasuda.

Kas on võimalik täispilet sooduspiletiks ümber vahetada?
Teater juba tasutud pileti eest võimalikku hinnavahet ei tagasta.

Kas on võimalik kadunud või mahaunustatud või hävinud piletit uuesti printida?

Kui istekoht saalis on teada ja tegu on Piletimaailma piletiga, siis kindlasti on. Uue piletipõhja hind on 0.50€.

Kas puudega inimesele kehtib soodustusi?
Puudega inimesed saavad kasutada pensionärisoodustust.