Wagneri päev

R 11. veebr 14:00

Wagneri päev

12. veebruar 2022 saab oluliseks kuupäevaks nii Vanemuise teatri kui ka Tartu linna ajaloos, sest siis esietendub Vanemuises esimene Richard Wagneri lavateos – keskaegsetest legendidest ja Schopenhaueri filosoofiast inspireeritud ooper „Tristan ja Isolde“.

Selleks, et publikut suurejooneliseks ja ajalooliseks sündmuseks üles soojendada, eelteadmisi jagada ning kohalikelt wagneriaanidelt küsimusi küsida, toimub ooperi esietendusele eelneval päeval,
11. veebruaril kell 14 Vanemuise väikese maja ovaalsaalis Wagnerile pühendatud päev.

Üles astuvad muusikateadlane ja -kriitik, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia professor Kristel Pappel, kes annab ülevaate Wagneri ajaloolisest taustast, ning pianist, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning Tallinna Muusikakeskkooli õppejõud, Eesti Richard Wagneri Ühingu esimees Martti Raide, kes räägib Wagneri kaasaegsest lavastamisest. Päeva lõpetab paneeldiskussioon Vanemuise ooperi „Tristani ja Isolde“ teemadel, kus osalevad lavastaja Liis Kolle, Vanemuise muusikajuht ja peadirigent Risto Joost ning lavastusmeeskond.

Päeva modereerib Joonas Hellerma. Täpsem ajakava selgub peagi.

Üritus on tasuta!
Osalemiseks palume registreeruda hiljemalt 9. veebruariks!
Sissepääs vaktsineerimispassi või läbipõdemistõendi ja isikut tõendava dokumendi alusel. Külalistel on siseruumides kohustuslik kanda maski.

Ootame teid kuulama, küsima ja muusikaajaloost osa saama!