Reigi õpetaja

Reigi õpetaja

Eduard Tubina ooper kahes vaatuses

“Reigi õpetaja” tegevus toimub 1642. aastal Hiiumaal Reigi külas ning Tallinnas. Peategelasteks on Reigi kirikuõpetaja Paavali Lempelius ja tema noor naine Catharina, kes armub Stockholmist saabunud diakon Jonas Kempesse. Külas levivad jutud, et Kempe on Stockholmist pagendatud seepärast, et pani sealse pastori naise nõiduse abil endasse armuma. Lempelius süüdistab Kempet taas mustas maagias. Armunud põgenevad, aga tabatakse ning hukatakse Tallinna linnaväljakul, süüdistatuna abielurikkumises.

Helilooja Eduard Tubin töötas alates 1930. aastast Vanemuises dirigendina ning põgenes 1944. aastal põgenes sõja eest Rootsi. 1971. aastal valmis paguluses oleval heliloojal ooper „Reigi õpetaja“ ning teose esmaettekanne toimus Vanemuises 1979. aastal.

Paavali Lempeliuse tegelaskuju kõrgetasemelise vokaalse ja lavalise teostuse eest Tubina ooperis „Reigi õpetaja” pälvis Jassi Zahharov 2015. aastal Eesti Teatriliidu Aasta muusikaauhinna.

Esietendus 4. aprillil 2014 Vanemuise väikeses majas

Esituskeel: eesti
Tablool: eesti, inglise

 KAVALEHT


Helilooja Eduard Tubin
Muusikajuht ja dirigent Risto Joost
Lavastaja Roman Baskin
Kunstnik Iir Hermeliin
Kostüümikunstnik Kristel Maamägi
Koreograaf ja videokunstnik Janek Savolainen
Valguskunstnik Margus Vaigur (Endla Teater)
Lavastuse algne muusikajuht Paul Mägi

 

Osades Jassi Zahharov (RO Estonia), Karmen Puis, Mati Turi, Pirjo Jonas, Annaliisa Pillak, Eve Kivisaar, Rasmus Kull, Jaan Willem Sibul, Simo Breede, Jüri Lumiste jt

Vanemuise sümfooniaorkester ja ooperikoor

Intervjuud

Karmen Puis Kuku raadio saates "Vanemuise veerand" (30.09.2021)