kriis.ID

kriis.ID

Kaasaegne tantsulavastus noorte identiteediotsingutest

Uurime ja kompame piire. Loeme moraali ja hävitame seda. Visandame minapilte ja vaatame nende murenemist kaasaegsete kriiside valguses. See on interaktiivne lavastus, kus neljanda seina taha pugeda ei saa.

Oma identiteeti otsivad nii traditsioonilise taustaga Vanemuise balletitantsijad kui ka teatriruum ise, mis nii kergesti mõne valgusvihu või uue sümboli lisamisel hoopis uue tähenduse saab. Minimalismist võib leida tee külluslikku psühhedeelsusesse, rangest struktuurist aga improvisatsiooni. Laval musitseerib jonas.f.k.

Rauno Zubko tantsulavastus on suunatud vaatajale alates keskmisest koolieast, kes sarnaste teemadega enam üksinda maadlema ei pea.

Minu sõnum on: ole, kes sa oled, ja lase teistelgi olla, siis eksisteerime koos edukalt. Suuname ka mõtlema oma jalajäljele nii reaalses kui virtuaalses maailmas.

– lavastaja ja koreograaf Rauno Zubko

PS. “kriis.ID” etendustel võib julgelt telefoni kasutada, pildistada ja filmida! Teatrikülastaja saab laval toimuvat mõjutada, osaledes etenduse eel ja selle jooksul veebilehele kriis.rip ilmuvatel hääletustel. Samalt lehelt võib leida ka filtrid, millega oma teatrikogemust täiendada.

Etendusel nähtut jagades palume postituses kasutada #kriisID

NB! Etenduse pikkus sõltub hääletuse tulemustest, etendus kestab maksimaalselt tund ja 30 minutit.

Lavastus on ühes vaatuses

Esietendus 4. märtsil 2023 Sadamateatris

KAVA


Lavastaja ja koreograaf Rauno Zubko
Muusikaline kujundaja ja etendaja jonas.f.k
Kunstnik Kaia Tungal
Video- ja valguskunstnik Mikk-Mait Kivi

 

Osades Maria Engel, Georgia Toni Hyrkäs, Selma Strandberg, Sarah Ross, Alain Divoux, Gus Upchurch, William Halton, Akihito Shimogata, Yuta Irikura, Benjamin Kyprianos, Gerardo Avelar

Intervjuud

Lavastaja ja koreograaf Rauno Zubko arutleb, milliseid noorte probleeme lavastuses käsitletakse | "Vanemuise veerand" | 2.03.2023