Klaver

Klaver

Ballett-draama J. Campioni ja K. Pullingeri romaani “Klaver” ainetel

Lugu, mida “Klaver” meile jutustab, on iseenesest ju küllalt tavaline, et mitte öelda klišeelik: naine, kes satub poolvägisi abikaasaks temast eriti mitte hoolivale mehele, leiab vähehaaval ühise õnne hoopis naise klaverimängust võlutud lihtsat päritolu endise vaalapüüdjaga. Ning loomulikult lõikuvad sellisesse lukku nii isikliku ja ühiskondliku moraali, õnnevajaduse ja armukadeduse küsimused. Kokkuvõttes ehk olekski kogu narratiiv üsna lihtne ja etteaimatav, kui seda ei hakkaks juhtima küllaltki ootamatud kujundid ja tegelaste tundeimpulsid. Ja viimaste mõju tuleb vaadeldavas Marika Aidla lavastuses esile võib-olla isegi sügavamalt ja jõulisemalt kui samanimelises filmis või romaanis.

Mihkel Truman, kultuur.err.ee

Ada osatäitja Maria Engel on Eesti teatri aastaauhindade balletipreemia laureaat 2017osatäitmiste eest lavastustes „Klaver“, „Don Juan“ ja „Lumekuninganna“ (Teater Vanemuine)

Esietendus 30. jaanuaril 2016 Sadamateatris

KAVALEHT


Koreograaf-lavastaja, stsenarist Marika Aidla
Kunstnik Maarja Meeru
Videokunstnik Janek Savolainen
Valguskujundaja Imbi Mälk
Heliloojad Michael Nyman, Dario Marianelli, René Aubry, Brian Crain, Keaton Henson
Osades Ada McGrath – Maria Engel; Ada tütar Flora – Madli Mägi (Vanemuise Tantsu- ja Balletikool); Alisdair Stewart – Jaanus Tepomees, Jack Traylen; George Baines – Endro Roosimäe; Morag – Janika Suurmets