Evita

Evita

8.02  ja 13.02 etendusel laulab Che rollis Priit Võigemast (Tallinna Linnateater)!

„Evita“ anti kõigepealt 1976. aastal välja muusikaalbumina. Plaadi edu viis lavastusteni Londoni West Endis 1978 ja Broadwayl aasta hiljem, kus see pälvis Tony Auhinna parima lavastuse kategoorias. Teose sisuks on Argentiina presidendi Juan Peróni teise naise, Eva Peróni, elu jutustatuna teise moodsa ikooni, Che Guevara, poolt. 1996. aastal valmis kultuslikust loost filmiversioon, mille staarideks olid Madonna Evita ja Antonio Banderas Ché Guevara osas. Nii Evita kui Ché sümboliseerivad popkultuuris teatud naiivseid uskumusi: usku paremasse maailma; elu, mis ohverdatakse vaeste ja alandatute eest. Need on müüdid, mis omal moel järgivad Kristuse eeskuju. Tegelikult pole teada, kas Ché Guevara ja Evita Perón üldse kunagi kohtusid …

Eesti keeles, inglise- ja soomekeelsete tiitritega
Esietendus 27. novembril 2009 Nokia kontserdimajas Tallinnas
Esietendus 23. jaanuaril 2010 Vanemuise suures majas


Muusikal Argentiina presidendi Juan Peróni naise Eva Peróni tormilisest elust, jutustatuna teise tolleaegse poliitikategelase-popikooni Ché Guevara suu läbi.

Helilooja Andrew Lloyd Webber
Libretist Tim Rice
Tõlkijad Peeter Volkonski, Hannes Villemson
Lavastaja Georg Malvius (Rootsi)
Muusikajuht Tarmo Leinatamm (1957 – 2014)
Dirigent  Martin Sildos
Kunstnik Ellen Cairns (Šotimaa)
Valguskunstnik Palle Palmé (Rootsi)
Koreograaf Igor Barberic (Horvaatia)
Osades Evelin Võigemast (Tallinna Linnateater), Kalle Sepp, Vaiko Eplik või Priit Võigemast, Aivar Tommingas, Rasmus Kull, Risto Orav, Indrek Ventmann, Kristiina Renser.

Kaasa teevad Vanemuise sümfooniaorkester, balletirühm, ooperikoor ja live-bänd.

Videod