Balletigala – Ülo Vilimaa 75

Balletigala – Ülo Vilimaa 75

Lea Tormis on tema loomingu kohta öelnud nii: „Ülo Vilimaa lavastused ja ka sooloesinemised väljaspool teatrirepertuaari on hakanud nagu endastmõistetavalt kuuluma mingisse laiemasse üldkunstiliste nähtuste sfääri – Vanemuise balletiõhtutel võib näha inimesi, kes balletist suurt lugu ei pea, või siis kinnitavad, et nad „balletist palju ei taipa“.

Vilimaa ei kasuta oma lavastustes virtuooslikult arendatud klassikalise balleti keelt, on enamasti vaba ka paljusid häirivatest balletistampidest. Tema tantsulooming on sageli (mitte alati!) lihtsustamatult lihtne sel ainuõigel tabamatul viisil, mis vallandab intensiivse emotsionaalse ja mõttelise kiirguse lavalt saali.

Erakordselt põnev ja mitmekülgne kunstnik – Vanemuise tantsija, koreograaf, lavastaja ning peaballettmeister Ülo Vilimaa 75! Taastame Ülo Vilimaa koreograafiaga numbreid, näitame filmi vahendusel teda ennast tantsimas ja ootame külalisi, kes tulevad juubilari õnnitlema. Kindlasti avame 13.03.2016 Vanemuise suure maja fuajees ka Ülo Vilimaa maalide näituse.

30.04.2016 Vanemuise suures majas