Arkaadia

Arkaadia

Tom Stoppardi draama

Kaasaegse inglise dramaturgia nimekaima näitekirjaniku Tom Stoppardi 1993. aastal Royal National Theatre’is esietendunud “Arkaadia” on vaieldamatult üks tänapäeva näitekirjanduse tippteoseid. Omapärase ajaloolise detektiiviloo tegevus toimub Inglismaal Derbyshire’i maakonna uhkes mõisas Sidley Parkis paralleelselt minevikus (1809, 1812) ja tänapäeval.

19. sajandi tasand keskendub mõisapreili Thomasina Coverly ning tema koduõpetaja Septimus Hodge’i koolitundidele, kuhu pidevalt sekkub ümbritsev igapäevane elu oma värvikirevuses – armulood, mõisa aia ümberkujundamine, Hodge’i sõbra lord Byroni külaskäik… Kaasajas toimetavad selle mõisa raamatukogus ja arhiivides teadlased, kes haistavad minevikus toimunud sündmuste tolmukorra alt põnevaid teaduslikke avastusi ning efektseid pealkirju akadeemilistes väljaannetes.

Loos on koomikat, traagikat, saladusi ja kirge ning salapärast aastate hõngu, mida hoovab vanadest hoonetest, kus on enne meid elanud, igatsenud, nutnud, naernud ja armastanud möödunud aegade inimesed.

Esietendus 13. veebruaril 2016 Vanemuise suures majas

KAVALEHT


Tõlkija Anu Lamp
Lavastaja Ain Mäeots
Lavakunstnik Kristiina Põllu (Tartu Uus Teater)
Kostüümikunstnik Gerly Tinn
Valguskujundaja Priidu Adlas (Vaba Lava)
Osades Jaanika Arum, Priit Strandberg, Sten Karpov, Karol Kuntsel, Jüri Lumiste, Ragne Pekarev või Kaia Skoblov, Piret Laurimaa, Marian Heinat, Tanel Jonas, Reimo Sagor või Karl Laumets, Margus Jaanovits, Raivo Adlas