Vanemuise fuajeekontserdid

Vanemuise fuajeekontserdid

30. märtsil 2024 kell 16 Vanemuise suure maja fuajees

30. aprillil 2024 kell 18 Vanemuise suure maja fuajees

 

30. märtsil kavas:

Alexander Motovilovi originaallooming

Esinejad Alexander Motovilov (klaver), Anna Samsonova (viiul), Daria Motovilova (vioola), Enno Lepnurm (tšello)

Alates 2015. aastast tähistatakse iga aasta 88. päeval ülemaailmset klaveripäeva, kuna just nii mitu klahvi on päevakangelaseks oleval instrumendil. 30. märtsil toimuva Vanemuise fuajeekontserdiga tähistavad rahvusvahelist klaveripäeva pianist ja helilooja Alexander Motovilov ning Vanemuise sümfooniaorkestri keelpillirühma liikmed, kes 2023. aasta sügisel esimesel ühisel kontserttuuril käisid. Kontserdil kõlavad juba tuttavad teosed Motovilovi loomingust, kuid ka uued, alles esiettekandele tulevad teosed.

 

30. aprillil kavas:

Jean-Baptiste Barrière, sonaat kahele tšellole, g-moll
José Elizondo, Ladina-Ameerika tantsud kahele tšellole: I „Sügis Buenos-Aireses“, II „Leib suhkrust“, III „Päikeseloojang Guadalajaras“

Esinejad Olga Raudonen (tšello), Camillo Cabassi (tšello)

Jaan Rääts, kontsert keelpilliorkestrile – seade Mikk Murdvee ja Mihkel Kerem
Astor Piazzolla, „Four, for Tango“

Esinejad Liam Keneally (viiul), Juan José Restrepo Duarte (viiul), Hanno-Mait Maadra (vioola), Ernests Cirulis (tšello)

30. aprillil toimuval Vanemuise fuajeekontserdil astuvad üles kaks loomingulist kooslust Vanemuise sümfooniaorkestri keelpillirühmast. Kontserdi esimeses pooles tulevad tšellistide Olga Raudoneni ja Camillo Cabassi duetina esitusele Barrière’i sonaat kahele tšellole ning Elizondo „Ladina-Ameerika tantsud“. Kontserdi teises pooles on publiku ees Liam Keneally, Juan José Restrepo Duarte, Hanno-Mait Maadra ning Ernests Cirulise keelpillikvartett. Nende esituses kõlab Jaan Räätsa ja Astor Piazzolla looming.