Vanemuise väikese maja liikumisjuhis

Vanemuise väikese maja liikumisjuhis

Hea lehekülastaja, liikumisjuhise tekstiversioon on audiofailide all.

Sissejuhatus

Teatri esine

Teatrisse saabumine takso või ajutiselt peatuva sõiduautoga

Teatrisse saabumine bussiga

Liikumine vaksali poolt saabuvate busside peatusest

Liikumine kesklinna poolt saabuvate busside peatusest

Vestibüül

Vestibüülist garderoobi liikumine

Esimese korruse jalutuskoridor

Vasakpoolsesse garderoobi liikumine

Parempoolsesse garderoobi liikumine

Teatrisaal, parter

Teatrisaal, rõdu

Parempoolsest garderoobist teatrisaali parempoolsete sissepääsudeni liikumine

Vasakpoolsest garderoobist teatrisaali vasakpoolsete sissepääsudeni liikumine

Parempoolsest garderoobist teatrisaali keskmise sissepääsuni liikumine

Vasakpoolsest garderoobist teatrisaali keskmise sissepääsuni liikumine

Saali parempoolsetest ustest invatualetti liikumine

Parempoolne invatualett

Meeste tualett

Saali vasakpoolsetest ustest tualetti liikumine

Saalist vasakpoolne invatualett

Naiste tualett

Teatrisaali keskmisest sissepääsust invatualetti liikumine

Ülemine vasakpoolne jalutuskoridor

Vestibüülist ülemise garderoobini liikumine

Ülemisest garderoobist keskrõdule või vasaku külgrõdu paremasse serva liikumine

Ülemisest garderoobist vasaku külgrõdu vasakus servas asuvate istekohtadeni liikumine

Ülemisest garderoobist vasaku loožini liikumine

Ülemine parem jalutuskoridor

Ovaalsaal

Ülemisest garderoobist keskrõdule või parema külgrõdu vasakusse serva liikumine

Ülemisest garderoobist keskrõdule või parema külgrõdu paremasse serva liikumine

Alumisest jalutussaalist teatrikohvikusse liikumine

Sissejuhatus

Vanemuise teatri väike maja asub Tartus, aadressil Vanemuise 45 A.

Hoone on ristkülikukujuline, esiküljel ovaalse fuajeeväljaehitisega, mis muudab hoone esiosa asümmeetriliseks.

Esimese korruse hõlmab suuresti ovaalne teatrisaal, mille põrand tõuseb kaldpinnana. Poolkaares ümber saali kulgeb jalutuskoridor, mille mõlemas välisservas teatri sissepääsu lähedal paiknevad garderoobid. Lisaks on mõlemal pool koridori otstes tualettruumid. Teatrisse pääseb kolmest uksest teatri ees või hoone vasakul küljel asuvast uksest, milleni viib kaldtee. Peasissepääsu kolm ust viivad ovaalsesse vestibüüli. Kui seista seljaga sissepääsu poole, on vastasseinas, mõlemas vestibüüli otsas sissepääsud jalutuskoridori ning vasakpoolses ruumi osas enne jalutuskoridori uksi asub piletikassa.

Teatrimaja teisel korrusel ehk rõdukorrusel on poolkaarekujuline rõdu pooles ulatuses selle ümber kulgeva jalutuskoridoriga ning garderoobi ja teatrikohvikuga.

Alumise korruse jalutuskoridorist viib teisele korrusele kaks kivist keerdtreppi, mida turvab ja kaunistab sepistatud piire.

Teatri esine

Teatri ees kulgeb Vanemuise tänav. Seda teed mööda saab sõita autoga, seega on teatri ees võimalik mugavalt takso või isikliku sõiduautoga peatuda. Maja ees on ka üks invaparkimiskoht. Teatri vastas, teisel pool Vanemuise tänavat asuvad Tartu Mart Reiniku Kooli hoone ning Tartu Ülikooli Loodusmuuseumi hoone.

Vanemuise tänava teatripoolse serva kõnniteed ja sõiduteed eraldab umbes 90 sentimeetri kõrguste musta värvi ümmarguste metallist postide rivi, mida on kokku 14 tükki ja mille vahe on 4 meetrit.

Postide ja teatri sissepääsudeni viiva trepi vaheline kõnnitee on umbes 5 meetrit lai.

Teatri esine trepp on 13 meetrit lai ning sellel on 6 astet. Trepi astmed on nurgaga, seega saab trepist üles minna ka selle küljelt. Küljelt liikudes on trepil ka ümmarguse profiiliga käsipuud.

Möödudes trepi vasakpoolsest küljest, leiame rattahoidla. Mööda maja külge edasi liikudes jõuame väravani, mis on kinni, aga lukustamata. Väravast läbi minnes ning järgides maja seina jõuame liikumispuudega inimestele mõeldud metallist sõrestikuga kaldteeni, mis viib teatri külgmise sissepääsuni.

Oleme tagasi maja ees. Teatri peasissepääsul on kolm kõrvuti asetsevat paraadust, mille vahe on umbes kaks meetrit. Iga ukse ees on metallist porirest. Kõigil ustel on umbes 110 sentimeetri kõrgusel asetsev link ning uksed avanevad väljapoole ja paremale. Kahel pool keskmist ust asetsevad prügikastid.

Uksest sisenedes on väike tuulekoda pindalaga umbes 2 korda 2 meetrit. Sisenedes jääb otse ette teine uks, mis avaneb samuti väljapoole ning paremale.

Teatrisse saabumine takso või ajutiselt peatuva sõiduautoga

Sõidukid saavad ajutiselt peatuda otse teatrimaja ees, umbes 8 meetri kaugusel sissepääsust.

Uuri juhilt, mis pidi auto peatus ning kumba külge teatrihoone jääb. Hoone kaja on kuulda, kui kasutad kajalokatsiooni näiteks sõrmi nipsutades. Keera end näoga teatri poole, ehk 90 kraadi sõidusuunast.

Hoiatus! Sõiduteed ning kõnniteed eraldab umbes 90 meetri kõrguste ümmarguste metallist postide rida, mida on kokku 14 tükki ja mille vahe on 4 meetrit.

Liigu otse edasi umbes 5 meetrit, kuni jõuad teatri sissepääsude ees asuva trepini, mis on 13 meetrit lai ja 6 astmega. Trepi astmed on nurgaga, nii et ka mõlemalt trepi küljelt pääseb teatrihoonesse.

Keera vasakule, nii et trepp jääks sinust paremale. Liigu edasi kuni trepi lõpuni ning keera koos trepiga kaasa ehk paremale. Liigu edasi umbes 4 meetrit ning leia paremalt, umbes 110 sentimeetri kõrguselt, ümmargune metallist käsipuu. Liigu trepist üles nii, et käsipuu jääks sinust vasakule. Nüüd on valge kepiga tajutav metallist porirest, mis asetseb teatri kõige vasakpoolsema sissepääsu ees.

Uksel on umbes 110 sentimeetri kõrgusel metallist link. Tugevasti tõmmates saab ukse avada. Uks avaneb väljapoole ja paremale, mine läbi väikese tuulekoja ning ava sisemine sissepääs samal moel.

Teatrisse saabumine bussiga

Vanemuise väikesesse majja on võimalik saabuda bussidega 1, 2, 8, 10, 11 ja 12. Maha tuleb tulla Pauluse bussipeatuses.

Liikumine vaksali poolt saabuvate busside peatusest.

Vaksali poolt tulevatest bussidest peatuvad Pauluse peatuses liinid 1, 2, 8, 10, 11 ja 12.

Kui astud bussi pealt maha, jääb sinu ette Pauluse bussipeatus, mille taga on Aparaaditehas. Selja taga müriseb Riia tänav. Keera paremale nii, et sõidutee jääb sinust paremale ja liigu edasi bussi tuleku suunas.

Otse liikudes on orientiiriks asfaldist kõnnitee ning Aparaaditehase esise plaaditud sillutise erinevus ning eraldusriba, mis on valge kepiga tajutavad.

Peale bussipeatuse paviljoni vahetub plaaditud sillutis vasakul umbes 10 meetri pärast mururibaga, kus kasvavad võililled. Mururiba katkestavad umbes 10 meetriste vahedega 3 ühe meetri laiust sillutatud jalgteed, mis viivad endiselt vasakul paikneva Aparaaditehase erinevate sissepääsudeni. Ületa kõik jalgteed ja liigu otse edasi, kuni vasakul olev mururiba hakkab vasakule kaarduma. Ära sellega kaasa pööra.

Kogu teekond bussipeatusest mururiba kaardumiseni on umbes 60 meetrit pikk.

Keera kaarduvale mururibale selg ning liigu otse edasi umbes 4 meetrit. Sinu ette jääb Riia tänava teeületus, millest annab märku mummuline teekate, mis paikneb maapinnal umbes 2 meetri laiuselt. Mummulise teekatte vasakus otsas on valgusfoori post, mis on heliline, kuigi heli on väga vaikne.

Ületa Riia maantee, mis on umbes 30 meetrit lai. Jõuad teiselpool teed asuva taktiilse mummulise sillutiseni.

Oled umbes 6 meetri laiusel kõnniteel, kus võib lisaks jalakäijatele sõita ka jalgrattureid.

Keera paremale. Sinust paremat kätt jääb äsja ületatud Riia tänav. Leia paremalt mururiba ning kasuta seda otse liikumiseks. Umbes 15 meetri pärast katkestab mururiba umbes 10 meetri laiune sissesõit. Ületa see. Mururiba jätkub paremal umbes 30 meetrit, kuni selle katkestab 7 meetri laiune sissesõit Pauluse kiriku hoovi. Peale sissesõitu jätkub mururiba paremal. Liigu endiselt otse. Sinust vasakule jääb Pauluse kirik. Umbes 40 meetri pärast katkestab mururiba bussipeatuse tasku. Pärast katkenud mururiba edasi kõndides 30 meetrit jõuad bussiootepaviljonini, mis jääb sinust vasakule, kella 9 peale.

Liigu edasi kuni paremal jätkub umbes 40 meetri pikkune haljasala. Haljasala lõpeb ning paremale jääb Riia tänava teeületuskoht.

Keera Riia tänavale selg, ületa kõnnitee ja keera uuesti paremale. Sinust vasakule jääb hekk, paremale taas Riia tänav. Liigu otse edasi umbes 20 meetrit, kuni hekk lõpeb ja tunned väikest äärekivi. Võta äärekivist suund kella 11 peale ja ületa umbes 8 meetrine tee.

Jõudnud vastas asuva äärekivini, keera vasakule, nii et Riia tänav jääks sinu selja taha. Oled jõudnud umbes 8 meetri laiusele kõnniteele, millest vasakut kätt jäävad Mart Reiniku kool ning mänguväljak, paremat kätt aga jalgpallistaadion. Otse ees, umbes 250 meetri kaugusel on Vanemuise väike maja.

Liigu otse edasi umbes 40 meetrit, järgides paremal kulgevat äärekivi. 40 meetri pärast asendub äärekivi umbes 5 meetri laiuse plaaditud ja üles kalduva sissepääsuga jalgpallistaadionile, peale seda jätkub paremal haljasala.

70 meetri pärast katkestab haljasala umbes 10 meetri laiune sissesõit, mis tähistab ka paremal olnud jalgpallistaadioni lõppu.

Hoiatus! Sellest hetkest alates võib teel liikuda ka sõidukeid.

Ületa sissesõit ning jätka otse liikumist. Umbes 20 meetri pärast jääb paremat kätt Tartu Ülikooli Loodusmuuseumi hoone ning paremal olev äärekivi kaob.

Järgi maja seina umbes 25 meetrit. Sinu käiguteega ristub trepp, mis viib loodusmuuseumi varuväljapääsu juurde.

Möödu trepist ning liigu otse edasi, järgides maja seina paremal.

10 meetri pärast jõuad maja nurgani.

Otse ette teekonnaga risti jääb Vanemuise tänav, millest teisel pool on Vanemuise teatri väike maja.

Liigu loodusmuuseumi nurgast endiselt otse edasi umbes 8 meetrit, kuni leiad valge kepi või jalaga laugjate servadega renni. See tähistab Vanemuise tänava teeületust.

Ületa umbes 12 meetri laiune tänav. Sõidutee lõppemisest annab märku teekatte muutumine asfaldist plaaditud sillutiseks. Oled jõudnud Vanemuise teatri väikese maja ette.

Hoiatus! Sõiduteed ning kõnniteed eraldab umbes 80 meetri kõrguste ümmarguste metallist postide rida, mida on kokku 14 tükki ja mille vahe on 4 meetrit.

Liigu otse edasi umbes 8 meetrit, kuni jõuad teatri sissepääsude esise trepini, mis on 13 meetrit lai ja 6 astmega. Trepi astmed on nurgaga, nii et ka mõlemalt trepi küljelt pääseb teatrini.

Keera vasakule, nii et trepp jääks sinust paremale. Liigu edasi, kuni trepi lõpuni ning keera koos trepiga kaasa, paremale. Liigu edasi umbes 4 meetrit ning leia paremalt, umbes 160 sentimeetri kõrguselt ümmargune metallist käsipuu. Liigu trepist üles nii, et käsipuu jääks sinust vasakule. Nüüd on valge kepiga tajutav metallist porirest, mis asetseb teatri kõige vasakpoolsema sissepääsu ees.

Uksel on umbes 140 sentimeetri kõrgusel metallist link. Ava uks, mis avaneb väljapoole ja paremale, läbi väike tuulekoda ning ava sisemine sissepääs samal moel.

Liikumine kesklinna poolt saabuvate busside peatusest

Kesklinna poolt tulevatest bussidest peatuvad Pauluse peatuses liinid 1, 2, 8, 11 ja 12.

Kui astud bussi pealt maha, jääb sinu ette Pauluse bussipeatus, mille taga on Pauluse kirik. Selja taga müriseb Riia tänav.

Keera paremale ning liigu edasi, bussi tuleku suunas.

Liigu edasi umbes 15 meetrit, kuni leiad paremalt mururiba, mis aitab otse liikumisel. Umbes 40 meetri pärast haljasala lõpeb ning paremale jääb Riia tänava teeületuskoht.

Keera Riia tänavale selg ning ületa kõnnitee ja keera uuesti paremale. Sinust vasakule jääb hekk, paremale taas Riia tänav. Liigu otse edasi umbes 20 meetrit, kuni hekk lõpeb ja tunned väikest äärekivi. Võta äärekivist suund kella 11 peale ja ületa umbes 8 meetrine tee.

Jõudnud vastas asuva äärekivini, keera vasakule, nii et Riia tänav jääks sinu selja taha. Oled jõudnud umbes 8 meetri laiusele kõnniteele, millest vasakut kätt jäävad Mart Reiniku kool ning mänguväljak, paremat kätt aga jalgpallistaadion. Otse ees, umbes 250 meetri kaugusel on Vanemuise väike maja.

Liigu otse edasi umbes 40 meetrit, järgides paremal kulgevat äärekivi. 40 meetri pärast asendub äärekivi umbes 5 meetri laiuse plaaditud ja üles kalduva sissepääsuga jalgpallistaadionile, seejärel jätkub paremal haljasala.

70 meetri pärast katkestab haljasala umbes 10 meetri laiune sissesõit, mis tähistab ka paremal olnud jalgpallistaadioni lõppu.

Hoiatus! Sellest hetkest alates võib teel liikuda ka sõidukeid.

Ületa sissesõit ning jätka otse liikumist. Umbes 20 meetri pärast jääb paremat kätt Tartu Ülikooli loodusmuuseumi hoone, ning paremal olev äärekivi kaob.

Järgi maja seina umbes 25 meetrit. Sinu käiguteega ristub trepp, mis viib loodusmuuseumi varuväljapääsu juurde.

Möödu trepist ning liigu otse edasi, järgides maja seina paremal.

10 meetri pärast jõuad maja nurgani.

Otse ette jääb teekonnaga risti asetsev Vanemuise tänav, millest teisel pool on Vanemuise teatri väike maja.

Liigu loodusmuuseumi nurgast endiselt otse edasi umbes 8 meetrit, kuni leiad valge kepi või jalaga laugjate servadega renni. See tähistab Vanemuise tänava teeületust.

Ületa umbes 12 meetri laiune tänav. Sõidutee lõppemisest annab märku asfaldist teekatte muutumine plaaditud sillutiseks. Oled jõudnud Vanemuise teatri väikese maja ette.

Hoiatus! Sõiduteed ning kõnniteed eraldab umbes 80 sentimeetri kõrguste ümmarguste metallist postide rida, mida on kokku 14 tükki ja mille vahe on 4 meetrit.

Liigu otse edasi umbes 8 meetrit, kuni jõuad teatri sissepääsude esise trepini, mis on 13 meetrit lai ja 6 astmega. Trepi astmed on nurgaga, nii et ka mõlemalt trepi küljelt pääseb teatrini.

Keera vasakule, nii et trepp jääks sinust paremale. Liigu edasi kuni trepi lõpuni ning keera koos trepiga kaasa, paremale. Liigu edasi umbes 4 meetrit, ning leia paremalt, umbes 160 sentimeetri kõrguselt ümmargune metallist käsipuu. Liigu trepist üles nii, et käsipuu jääks sinust vasakule. Nüüd on valge kepiga tajutav metallist porirest, mis asetseb teatri kõige vasakpoolsema sissepääsu ees.

Uksel on umbes 140 sentimeetri kõrgusel metallist link. Ava uks, mis avaneb väljapoole ja paremale, läbi väike tuulekoda ning ava sisemine sissepääs samal moel.

Vestibüül

Teatri vestibüül ehk fuajee on ovaalse, pigem pikliku kujuga. Ruum on keskelt kitsam, umbes 4 meetrit, äärtest aga laiem, umbes 6 meetrit. Ruumi pikkus on umbes 13 meetrit. Ruumi ühes pikemas seinas paiknevad kolm paraadust, ehk teatri sissepääsud. Iga sissepääsu ees on meetri laiune ja 2 meetri pikkune porivaip. Välisuste vastas olevas seinas on kummagi vestibüüli otsas kahepoolse uksega sissepääs jalutussaali. Etenduste eel on uksed avatud ning kummagi ukse juures seisab piletikontrolör. Kui seista seljaga sissepääsudega seina poole, on vasakpoolsest jalutussaali uksest paremal teatri kassa luuk. Ruumi vasakpoolses otsaseinas on suur tumesiniste maast laeni kardinatega ääristatud aken, millest paremal tool, kuhu külastajad saavad asju toetada. Kõige parempoolsemast sissepääsust paremal asub umbes 170 sentimeetri kõrgusel jalal seisev automaatne käte desinfitseerimise seade. Ruumi parempoolses otsaseinas on samuti aken ning sellest vasakul kinnine klaasvitriin teatri meenetega.

Vestibüülist garderoobi liikumine

Seisad vestibüülis, seljaga teatri kõige vasakpoolsema sissepääsu poole. Kui sisenesid teatrisse keskmisest või parempoolsest sissepääsust, pööra vasakule, kella 9 peale, ning liigu edasi vastavalt kas järgmisele või ülejärgmisele porivaibale. Edasistes juhistes lähtume just vasakpoolsest sissepääsust. Kohe peale lävepakku on porivaip, mis on meeter lai ja kaks meetrit pikk. Otse ees, kella 12 suunal kaks meetrit peale vaiba lõppemist on piletikassa lett.

Piletikontrolör ja pääs jalutussaali ning garderoobi asuvad kohe piletikassast vasakul. Võta uksest algava porivaiba kaugemast servast suund kella 11-le. Ole tähelepanelik, sest siia võib tekkida teistest külastajatest järjekord.

Piletikontrolör annab sulle piletit kontrollides teada, kumba garderoobi, vasakpoolsesse või parempoolsesse sa oma rõivad jätta võiksid. See sõltub sinu istekohast saalis.

Esimese korruse jalutuskoridor

Esimese korruse jalutuskoridor paikneb samal tasapinnal vestibüüliga. Ruumi pääseb kahest uksest vestibüüli kummastki otsast.

Jalutuskoridor on umbes 4 meetri laiune ja 50 meetri pikkune kaarjas koridor.

Kui seista seljaga vestibüülist jalutuskoridori viiva  vasakpoolse ukse poole, jääb ukseseinast vasakut kätt sissepääs vasakpoolsesse trepikotta. Seda trepikoda kasutame ka edaspidistes liikumisjuhistes. Mööda ukseseina edasi, trepikoja sissepääsu kõrval, on valgele postamendile paigutatud kunagise Vanemuise teatrijuhi Karl Menningu kipskuju. Peale kolme tooli samas seinas on vasaku garderoobi lett, millest edasi koridori otsas invatualett ning naiste tualett. Paremat kätt, piki vestibüüli seina, jääb umbes 150 sentimeetri kõrgune lillelaud, millel on etenduste toimumise ajal vaas, kuhu saab näitlejatele lilli jätta. Lillelaua kõrval on lett, kust on võimalik soetada kavasid ning seejärel hulk toole. Mööda jalutuskoridori edasi liikudes on seinas parempoolne sissepääs vestibüülist jalutuskoridori, sissepääs paremasse trepikotta ja seejärel parempoolne garderoob. Jalutussaali parempoolses otsas on teine invatualett ning meeste tualettruum.

Meenutame, et seisame endiselt vestibüülist jalutussaali viiva vasakpoolse ukse poole seljaga. Otse ette, umbes 3 meetri kaugusele jääb sein, milles on 5 ust, mis viivad teatrisaali. Umbes kella kahe peale jääb neljaastmeline trepp, mis viib saali tagumises seinas oleva ukseni. Teised neli saali sissepääsu asuvad kaarja seina külgedel, kaks vasakul ning kaks paremal.

Vasakpoolsesse garderoobi liikumine

Peale pileti kontrollimist astu otse läbi jalutuskoridori viivat sissepääsu edasi. Võta lävepakust suund otse, kella 12 peale, et jõuda umbes 3 meetri kaugusel asuva vastasseinani. Seinani jõudnud, keera vasakule, ja järgi paremale jäänud seina.

Liigu edasi umbes 6 meetrit, kuni sein lõpeb. Pööra vasakule, kella 9 peale, nii et äsja lõppenud seina nurk jääks su selja taha. Liigu otse edasi umbes 4 meetrit, kuni jõuad garderoobi letini, kus sind tervitab teenindaja. Oled 4 meetri pikkuse garderoobi leti parempoolses külastajapoolses servas.

Parempoolsesse garderoobi liikumine

Peale pileti kontrollimist astu otse läbi jalutuskoridori viiva sissepääsu edasi. Võta lävepakust suund otse kella 12 peale, et jõuda umbes 4 meetri kaugusel asuva vastasseinani. Seinani jõudnud, keera paremale ja järgi vasakule jäänud seina. Liigu edasi umbes 4 meetrit, kuni kohtad vaibaga kaetud trepiastmeid. See trepp viib sinust vasakule üles, saali. Liigu astmetest mööda nii, et need jäävad sinust vasakule ja astmete lõppemise järel järgi taas seina.

Sein kaardub kergelt vasakule. Liigu kuni seina lõpuni ning keera siis paremale, kella 3 peale nii, et äsja lõppenud seina nurk jääks su selja taha. Liigu otse edasi umbes 4 meetrit, kuni jõuad garderoobi letini, kus sind tervitab teenindaja. Oled nelja meetri pikkuse garderoobi leti vasakpoolses, külastajapoolses nurgas.

Teatrisaal, parter

Teatrisaal on ristkülikukujuline ning selles on 446 kohta, parteris on kohti 318 ja rõdul 128. Kui seista jalutuskoridorist saali tagaseina viiva sissepääsu juures, oleme parteris. Meist otse ette jääb kaldteena laskuv vahekäik, mis viib läbi kahel pool kulgevate istmeridade ja mida katab sinimustvalge kirju mustriga vaip, toolidevahelistes ridades vaip puudub. Saali vasakus ja paremas servas on samasugused kaldega vahekäigud. Vahekäigud lõpevad lava servas oleva umbes meetri kõrguse pehme pealiskattega barjääri juures. Barjääri publiku poole jäävale küljele on kinnitatud kuldsed ornamendid. Teatrilava on ristkülikukujuline. Eeslava, mis on saalist nähtav enne eesriideid, on 8 meetrit lai ning 5 meetrit sügav. Lava külgedel on eesriided ehk portaal, mille tagumine ala on 12 meetrit lai ja 8 meetrit sügav. Lava kogupindala on 146 ruutmeetrit. Lava serva ning esimese istmerea vahel on umbes 1,5 meetrine vaibata vahekäik. Lava vasakul ja paremal otstes on trepp, mis viib lavale. Seisame endiselt saali ülemises osas keskel, seljaga jalutussaalist tuleva ukse poole. Meist paremal on üksik koht, rida 17 ja koht 2, vasakule jääb aga helitehniku töökoht.

Saali vasakpoolsesse ja parempoolsesse seina jäävad neli sissepääsu, neist kaks on 10. rea otstes, teised 2 aga 5. rea mõlemas otsas. Kõik uksed on enne ja peale etendust ning vaheaegadel avatud, etenduse alguses uksed suletakse.

Teatrisaal, rõdud

Teatrisaali teine korrus ehk rõdu kulgeb teisel korrusel poolkaares ümber saali tagumise osa. Rõdude pind on astmeliselt laskuv saali keskosa suunas. Saali taha, täpselt lava vastu teisele korrusele jääb keskrõdu. Kui seista näoga lava poole, kaarduvad vasakule vasak külgrõdu ning vasak loož, paremale parem külgrõdu ning parem loož. Rõdu vasakpoolsetesse sektsioonidesse viib vasakpoolsest jalutuskoridorist kokku 3 sissepääsu ja parempoolsest jalutuskoridorist parempoolsetesse sektsioonidesse kokku 3 sissepääsu. Rõdudel on kokku 128 istekohta.

Parempoolsest garderoobist teatrisaali parempoolsete sissepääsudeni liikumine

Seisa nii, et garderoobi leti külastajatepoolelt vaadates jääks vasakpoolne nurk sinu selja taha.

Võta suund kella 12 peale ning liigu edasi umbes 4 meetrit, leiad rasked sametist kardinad või leiad valge kepi abil seinas avatud kahepoolse ukse, mis viib saali 10. rea otsa, kus on koht 20.

Kui keerad ukse juures paremale ning liigud edasi umbes 5 meetrit, jõuad järgmise kahepoolse ukseni, mille ees on kaks sinu teekonnaga risti alla viivat astet. See uks viib saali, 5. rea otsa, kus on koht 22.

Ettevaatust! Saali sisenedes seisad vasakule tõusval ja paremale langeval kaldteel. Sinust paremale jääb lava ja väiksemad ridade numbrid, vasakule suuremad ridade numbrid.

Vasakpoolsest garderoobist teatrisaali vasakpoolsete sissepääsudeni liikumine

Seisa nii, et garderoobileti külastajate poolelt vaadates jääks parempoolne nurk sinu selja taha.

Võta suund kella 12 peale ning liigu edasi umbes 4 meetrit, leiad rasked sametist kardinad või leiad valge kepi abil seinas avatud kahepoolse ukse, mis viib saali 10. rea otsa, kus on koht 1.

Kui keerad ukse juures vasakule ning liigud umbes 5 meetrit edasi, jõuad järgmise kahepoolse ukseni, mille ees on kaks alla viivat astet. See uks viib saali, 5. rea otsa, kus on koht 1.

Ettevaatust! Saali sisenedes seisad paremale tõusval ja vasakule langeval kaldteel. Sinust vasakule jääb lava ja väiksemad ridade numbrid, paremale suuremad ridade numbrid.

Parempoolsest garderoobist teatrisaali keskmise sissepääsuni liikumine

Keskmine sissepääs asub teatrisaali tagumises seinas, saali keskel.

Seisa nii, et garderoobilett jääks sinu selja taha.

Võta suund kella 11 peale ning liigu edasi umbes 4 meetrit, kuni jõuad seinani. See on sama sein, mille nurgast me enne suuna võtsime ja garderoobi jõudsime.

Keera vasakule nii, et sein jääb sinust paremale. Liigu edasi, kuni jõuad sinu teekonnaga ristuvate vaibaga kaetud trepiastmeteni. Astu paar sammu vasakule ning samm otse ning keera paremale, kella 3 peale. Sinu ette jäävad needsamad 4 madalat trepiastet, mis viivad saali.

Neist üles kõndides jõuad teatrisaali. Otse ette, laskuvast vahekäigust allapoole jääb lava ning vasakule helitehniku töökoht.

 Sinust paremale jääb üksiku kohana 17. rea koht number 2, millest rida eespool asuv tool on 16. rea 5. koht. Sellest vasakule üle vahekäigu, millel parasjagu seisad, jääb rida 15, koht 7.

Vasakpoolsest garderoobist teatrisaali keskmise sissepääsuni liikumine

Keskmine sissepääs asub teatrisaali tagumises seinas, saali keskel.

Seisa nii, et garderoobilett jääks sinu selja taha.

Võta suund kella 1 peale ning liigu edasi umbes 4 meetrit, kuni jõuad seinani. See on sama sein, mille nurgast me enne suuna võtsime ja garderoobi jõudsime.

Keera paremale nii, et sein jääb sinust vasakule. Liigu edasi, kuni jõuad oma teekonnaga ristuvate vaibaga kaetud trepiastmeteni. Astu paar sammu paremale ja samm otse ning keera vasakule kella 9 peale. Sinu ette jäävad need samad 4 madalat trepiastet, mis viivad saali.

Neist üles kõndides jõuad teatrisaali. Otse ette, laskuvast vahekäigust alla, jääb lava, ning vasakule helitehniku töökoht.

Sinust paremale jääb üksiku kohana rea 17 koht number 2, millest rida eespool asuv tool on 16. rea 5. koht. Sellest vasakule üle vahekäigu, millel parasjagu seisad, jääb rida 15, koht 7.

Saali parempoolsetest ustest invatualetti liikumine

Saali parempoolsete uste lähedusse jääb invatualett ning meeste tualettruum.

Seisa nii, et saali uks jääks sinu selja taha.

Tualettruumid jäävad sinust vasakule, kella 9 peale.

Kuna 5. rea ja 10. rea juurest väljuvad uksed on kõrvuti, sõltub tualettruumi ukse kaugus sellest, kummast uksest sa väljusid.

Igal juhul tuleb sul peale uksest väljumist keerata kohe vasakule, kella 9 peale, ning liikuda otse edasi.

Hoiatus! Kui väljusid 10. rea juures asuvast uksest, võivad sinu teele jääda saali teise sissepääsu poole risti laskuvad trepiastmed. Ole ettevaatlik ning möödu astmetest ilma neist alla minemata. Peale trepiastmeid liigu edasi umbes 3 meetrit, kuni jõuad seinani.

Vasakpoolseim uks on ametikäik ning sellest ilma loata siseneda ei tohi. Ametikäigu uksest paremal on seinal peegel, millest omakorda paremal keskmine uks, mis viib invatualetti ning parempoolne uks, mis viib meeste tualetti.

Parempoolne invatualett

Invatualeti uks avaneb väljapoole ning paremale. Kui seisad seljaga invatualeti ukse poole, jääb sisenemise seina, uksest vasakule, umbes 115 sentimeetri kõrgusele valgusti lüliti. Vasakusse, kella 9 peal asuvasse seina jäävad kraanikauss, siis käsidušš, tualettpaberi hoidja ning lõpuks abi kutsumiseks mõeldud nöör, millest tõmmates käivitub teatritöötajat kohale kutsuv alarm.

Kui seista näoga valamu poole, leiad vasakult seinalt, kella 9 pealt, umbes 130 sentimeetri kõrguselt kätekuivatuspaberi hoidja, mille all on prügikast.

Seistes aga seljaga WC-sse sisenemise ukse poole, jääb tualettpott otse ette ja sellest paremale prügikast.

Ruumi paremasse seina, umbes 140 sentimeetri kõrgusele jääb nagi.

Potil istudes on paber leitav paremal käel, umbes kella kahe peal ja abi kutsumiseks mõeldud nöör kohe poti kõrval paremal, kella kolme peal.

Potis vee tõmbamiseks mõeldud nupp asub loputuskasti peal.

Meeste tualett

Meeste tualetti sisenedes satud lühikesse kahhelkividega kaetud koridori, kus paremat kätt jääb aken. Liikudes 3 meetrit edasi ruum avardub. Vasakut kätt, kella 9 peale, jääb lett, kus kõrvuti on kaks kraanikaussi.

Seistes näoga kraanikausside poole, leiad kraanist umbes 15 sentimeetri kaugusel kella kolme peal kraanikausi letist välja ulatuva seebipumba. Paberihoidja, kust saab lehtede kaupa käte kuivatuspaberit, on kinnitatud kraanikaussidest paremale väikesele seinaeendile. Selle all on ka kasutatud paberite jaoks mõeldud prügikast.

Kui seista taas seljaga tualetti siseneva ukse poole nii, et kraanikausid jäävad vasakule, jäävad otse ette, umbes 3 meetri kaugusel kella 12 peal olevasse ukse vastasseina kaks pissuaari.

Vasakul oleva kraanikausi leti lõppedes avardub ruum veel ning ruumi vasakusse seina jäävad kaks WC-kabiini, mille uksed avanevad välja ja paremale. Kabiinis asub WC-pott otse ees ja paberihoidja, kust saab rullist rebitavat paberit, asub vasakut kätt seinal, umbes 130 sentimeetri kõrgusel.

Saali vasakpoolsetest ustest tualetti liikumine

Saali vasakpoolsete uste lähedusse jääb invatualett ning naiste tualettruum.

Seisa nii, et saali uks jääks sinu selja taha.

Tualettruumid jäävad sinust paremale, kella 3 peale.

Kuna 5. rea ja 10. rea juurest väljuvad uksed on kõrvuti, sõltub tualettruumi ukse kaugus sellest, kummast uksest sa väljusid.

Igal juhul tuleb sul peale uksest väljumist keerata kohe paremale kella 3 peale ning liikuda otse edasi.

Hoiatus! Kui väljusid 10. rea juures asuvast uksest, võivad sinu teele jääda saali teise sissepääsu poole risti laskuvad trepiastmed. Ole ettevaatlik ning möödu astmetest ilma neist alla minemata. Peale trepiastmeid liigu edasi umbes 3 meetrit, kuni jõuad seinani. Parempoolne uks on invatualett, millest vasakul on peegel ning seejärel uks naiste tualetti.

Saalist vasakpoolne invatualett

Invatualeti uks avaneb väljapoole ning paremale. Kui oled sisenenud ja  seisad seljaga invatualeti ukse poole, jääb sisenemise seinale uksest paremale umbes 120 sentimeetri kõrgusele valgusti lüliti.

Paremasse, kella 3 peal asuvasse seina, jäävad valamu, käsidušš ning tualettpaberi hoidja.

Kui seista näoga valamu poole, leiad paremalt seinalt kella kolme pealt, umbes 180 sentimeetri kõrguselt kätekuivatus paberi hoidja, mille all on prügikast.

Seistes aga seljaga WC-sse sisenemise ukse poole, jääb tualettpott otse ette ja sellest vasakule jääb abi kutsumiseks mõeldud nöör, millest tõmmates käivitub teatritöötajat kohale kutsuv alarm. Nöörist omakorda vasakule, poti kõrvale, jääb ka prügikast. Ruumi vasakusse seina, umbes 160 sentimeetri kõrgusele jääb nagi.

Seega, potil istudes on paber leitav vasakul käel umbes kella kahe peal ja abi kutsumiseks mõeldud nöör on kohe poti kõrval paremal, kella kolme peal.

Potis vee tõmbamiseks mõeldud nupp asub loputuskasti peal.  

Naiste tualett

Naiste tualetti sisenedes jääb paremale kella 3 peale lett, millel 4 kraanikaussi. Otse ette, umbes 4 meetri kaugusele jäävad 4 WC-kabiini uksed ning WC vasakusse seina aken. Seistes näoga kraanikausside poole jääb kätekuivatuspaberi hoidja paremale seinale kella 3 peale, umbes 180 sentimeetri kõrgusele. Selle all on ka prügikast. Igast kraanist paremal, kella 3 peal umbes 15 sentimeetri kaugusel on kraanikausi letist välja ulatuv kätepesuseebi pump.

Kui seista WC-sse sisenemise ukse poole seljaga, nii et kraanikausid jäävad paremale, on otse ees 4 WC-kabiini.

Kõik kabiinide uksed peale kõige vasakpoolsema avanevad välja ja paremale. Kolmes parempoolsemas kabiinis asub tualettpott otse ees ning tualettpaberi hoidja vasakut kätt, umbes 130 sentimeetri kõrgusel, selle all prügikast.

Vasakpoolseima kabiini uks avaneb väljapoole ja vasakule ning siinne tualettpott asub kabiini paremas seinas siseneja suhtes 90-kraadise nurga all. Tualettpaberi hoidja asub sisenedes otse ees 130 sentimeetri kõrgusel, potil istuja jaoks paremal.

Teatrisaali keskmisest sissepääsust invatualetti liikumine

Kuna invatualette on 2, mõlemal saali küljel, võid valida, kumba külastad.

Välju saalist selle keskmise väljapääsu kaudu nii, et saali viivad trepiastmed jäävad sinu selja taha.

Pööra vasakule või paremale ning leia sein, mida järgida. Jõudnud nurgani, keera seinaga kaasa ning liigu otse edasi, kuni jõuad emma-kumma saali viiva külgmise ukseni.

Edasi järgi juhiseid vastavalt sellele, kas jõudsid saali vasakpoolse või parempoolse ukseni.

Tähelepanu! Saali vasak ja parem pool on öeldud arvestusega, et seisad näoga lava poole. Kui väljud saalist tagumise ukse kaudu, on pooled vahetuses, kuna lava on sinu selja taga.

Ülemine vasakpoolne jalutuskoridor

Ülemine vasakpoolne jalutuskoridor on teatrimaja teisel korrusel, saali rõdu ümber kaarjalt kaarduv piklik, 4 meetri laiune ja 14 meetrit pikk koridor. Jõudes vasakpoolsesse jalutuskoridori maja vasakpoolse trepi kaudu, jääb trepikojast koridori viiv uks trepi suhtes kella 11 peale. Jalutuskoridori sisenemise uksega samasse seina, vasakut kätt, jääb kolme meetri kaugusele teise korruse garderoob. Vastasseina jäävad uksed, mis vasakult lugedes viivad vasakusse looži, vasak-külgrõdule ning keskrõdu vasakusse serva. Selle seina äärde uste vahele jäävad ka kõrged, umbes 160 sentimeetri kõrgused pukklauad, mille ümber on mugav kohvikust soetatud head ja paremat nautida.

Vestibüülist ülemise garderoobini liikumine

Teatrimaja ülemine garderoob asub teisel korrusel.

Peale pileti kontrollimist astu otse edasi läbi jalutuskoridori viiva sissepääsu. Võta lävepakust suund kella 9 peale, järgi vasakul olevat seina ja liigu edasi umbes 3 meetrit, kuni jõuad seinas oleva ukseni, mis viib vasakpoolsesse trepikotta. Keera vasakule ja astu uksest sisse.

Oled jõudnud trepikotta, kus paremale ja üles käänduv kivist trepp viib teisele korrusele.

Hoiatus! Sinust paremal kella 2 suunal viib käsipuuta trepp alla varuväljapääsu juurde.

Liigu otse kella 12 peale. Leiad üles viivad trepiastmed. Trepi alla käänduv puidust käsipuu on leitav paremalt, umbes kella 2 pealt, kui oled astunud umbes 3 astet ülespoole.

Ettevaatust! Kuna tegu on keerduva trepiga, on käsipuule lähemad astmed kitsamad ja järsemad.

Liigu trepist üles teisele korrusele. Trepil on üks vaibaga kaetud made, kust käsipuu juhatab sind läbi.

Kui oled üles jõudnud, seisad seljaga trepi poole. Kella 11 suunda jääb uks, mis viib ülemise korruse jalutuskoridori, kus on ka ülemise korruse garderoob ning pääs keskrõdule, vasakpoolsele külgrõdule ning vasakpoolsesse looži.

Rõdugarderoobi jõudmiseks võta viimasest trepiastmest suund kella 11 peale. Olles jõudnud jalutuskoridori, võta lävepakust suund ja keera vasakule kella 9 peale. Sinust vasakul asuva seina äärde jäävad 2 tooli, kus võivad istuda inimesed. Liigu edasi umbes 3 meetrit, kuni leiad vasakult garderoobi leti, kus sind tervitab teenindaja. Oled 4 meetri pikkuse garderoobileti vasakpoolses, külastajapoolses nurgas.

Ülemisest garderoobist keskrõdule või vasaku külgrõdu paremasse serva liikumine

Seistes seljaga garderoobileti poole, võta suund kella kahe peale ning ületa koridor.

Hoiatus! Sinu teele võivad jääda ümmargused, umbes 110 sentimeetri kõrgused pukklauad. Leiad ukse, mis viib sind teatrisaali.

Uksest sisenenuna jäävad sinust paremale keskrõdu istmed, kaugemale parem külgrõdu ja parem loož, vasakule aga saali keskosa poole kaldu vasaku külgrõdu pehme, sametise pealiskattega vahesein, vasak külgrõdu ja vasak loož.

Hoiatus! Üsna kohe peale uksest sisenemist viivad alla 6 trepiastet. Ole ettevaatlik, sest trepiastmed ei ulatu paremal asetsevate tooliridadeni. Trepi ja tooliridade vahel on umbes paari sentimeetri sügavune aste põrandani. Trepist alla liikudes järgi libastumise vältimiseks pigem vasakul asetsevat vaheseina.

Viimase astme järel jääb otse ette rõdu pehme ja sametise pealiskattega barjäär, mis on umbes 80 sentimeetri kõrgune. Kui seista rõdu ülemisel astmel, on sinust paremal seljaga vastu seina keskrõdu 4. rea koht number 11, aste allpool 3. rea koht number 8, seejärel rida 2 koht 7 ning kui oled jõudnud rõdu barjäärini, on sinust paremal 1. rea koht  number 8. Kohanumbrid suurenevad sinust paremale.

Rõdubarjääri ääres seistes jääb sinust vasakule vasaku külgrõdu 1. rea istekoht number 7.

Hoiatus! Et pääseda vasaku külgrõdu istekohtadeni, mis asuvad ridades 2 kuni 4, tuleb sul jala või valge kepiga leida trepist vasakul asetseva laskuva vaheseina lõpp ning astuda seina lõppedes järsult vasakule üles, tehes 180-kraadine pööre. Ridade astmed ei ole trepiga sümmeetrilised, mistõttu istmeridade tasapind lõpeb enne trepini jõudmist.

Kui oled astunud järsust astmest üles nii, et pehme pealiskattega vahesein jääb vasakule, on esimene istekoht paremal vasaku külgrõdu 2. rea koht number 6. Selle ees on vasaku külgrõdu 1. rea koht  number 7.

Ülemisest garderoobist vasaku külgrõdu vasakus servas asuvate istekohtadeni liikumine

Seistes garderoobi leti juures, pööra end nii, et garderoobi lett jääks sinust vasakule. Liigu kuni leti lõpuni ning järgi leti lõpust algavat seina. Liigu edasi umbes 2 meetrit kuni seina nurgani.

Pööra end nii, et sein jääks sinu selja taha.

Võta suund kella 12 peale ning ületa koridor. Jõudnud seinani, jõuad teatrisaali viiva kahe ukseni. Parempoolne neist viib vasaku külgrõdu vasakpoolsesse serva, vasakpoolne vasakusse looži.

Sisene parempoolsest uksest. Uksest sisenenuna jääb sinust paremale saali keskosa poole kaldu vasaku külgrõdu pehme, sametkattega vahesein ning vasakule vasak loož.

Hoiatus! Üsna kohe peale uksest sisenemist viib 6 astet  trepist alla. Ole ettevaatlik, sest trepiastmed ei ulatu vasakul asetsevate tooliridadeni. Trepi ja tooliridade vahel on umbes paari sentimeetri sügavune aste põrandani. Trepist alla liikudes järgi libastumise vältimiseks pigem paremal asetsevat vaheseina.

Viimase astme järel jääb otse ette rõdu pehme, sametise pealiskattega barjäär, mis on umbes 80 sentimeetri kõrgune.

Rõdu barjääri ääres seistes jääb sinust paremale vasaku külgrõdu  1. rea koht number 1.

Hoiatus! Et pääseda vasaku külgrõdu istekohtadeni, mis asuvad ridades 2 kuni 4, tuleb sul jala või valge kepiga leida trepist paremal asetseva laskuva vaheseina lõpp ning astuda seina lõppedes järsult paremale üles, tehes 180-kraadine pööre. Ridade astmed ei ole trepiga sümmeetrilised, mistõttu istmeridade astmed lõpevad enne trepini jõudmist.

Kui oled astunud järsust astmest üles nii, et pehme pealiskattega vahesein jääb paremale, on esimene istekoht vasakul vasaku külgrõdu 2. rea koht  number 1.

Ülemisest garderoobist vasaku loožini liikumine

Seistes garderoobi leti juures pööra end nii, et garderoobilett jääks sinust vasakule. Liigu kuni leti lõpuni ning järgi leti lõpust algavat seina. Liigu edasi umbes 2 meetrit kuni seina nurgani.

Pööra end nii, et sein jääks sinu selja taha.

Võta suund kella 11 peale ning ületa koridor. Jõudnud seinani, leiad kaks teatrisaali viivat  ust. Parempoolne neist viib vasaku külgrõdu vasakpoolsesse serva, vasakpoolne vasakusse looži. Sisene vasakust uksest.

Hoiatus! Looži uksest sisenedes on kohe vasakut kätt järsk 7-astmeline kaarduv, ilma käsipuuta ja alt kitsenev trepp alla looži alumiste ridadeni. Siin tuleb olla väga ettevaatlik.

Vasakpoolses loožis on kolm rida. Esimeses ehk alumises reas on 5, teises 3 ja kolmandas, kõige tagumises reas 2 kohta. Uksest sisenedes  jäävad paremat kätt tagumise rea kohad 9 ja 10, trepist alla liikudes jäävad paremale järgmise rea kohad 6, 7 ja 8 ning esimese rea kohad 1 kuni 5.

Ülemine parem jalutuskoridor

Teise korruse parempoolne jalutuskoridor on sarnaselt vasakpoolse koridoriga kaarjas, kaardudes ümber teatrisaali rõduosa. Siia sisenemiseks tuleb tulla üles teatrimaja parempoolsest trepist ja keerata kella 1 peale, või kui järgida meie liikumisjuhist, tulla üles vasakpoolsest trepist, läbida ovaalsaal ning jõudes parempoolsesse trepikotta, keerata vasakule, kella 9 peale.

Parempoolse jalutuskoridori sissepääsu juures seistes jääb sisenemise seina, paremale teine, 1,1 meetrit kõrge ja 6,5 meetrit pikk kohvikulett, mis võib vahel, kui etendus pole välja müüdud, olla ka suletud. Koridori, mis on umbes 4 meetrit lai ja 14 meetrit pikk, vastasseinas asuvad uksed, mis vasakult lugedes viivad keskrõdu paremasse serva, parempoolsele keskrõdule ning parempoolsesse looži. Uste vahel on seina ääres pukklauad.

Ovaalsaal

Ovaalsaal ühendab teatrimaja teisel korrusel kahte trepikoda.

Jõudes teisele korrusele vasakpoolse trepi kaudu, jääb ovaalsaali sissepääs kella 1 peale. Vaibaga kaetud ovaalsaali sisenedes jäävad paremale, kella 2 ja 3 peale suured aknad ja suur tiibklaver ning kella 9 ja 10 peale kaarduv kohvikulett. Saali on suvaliselt paigutatud kohvikulauad, mille ümber on toolid. Laudade ja toolide paigutus võib muutuda.

Saali keskel on ümmargune vaibaga katmata ala, mida võib tinglikult tantsuplatsiks nimetada, kuid tavaolukorras asuvad ka sellel kohvikulauad ja toolid. Ovaalsaali sisenemise uksest otse üle saali, umbes 20 meetri kaugusel kella 12 peal on teine uks, mis viib parempoolsesse trepikotta.

Ülemisest garderoobist keskrõdule või parema külgrõdu vasakusse serva liikumine

Et jõuda ülemise korruse parempoolsesse jalutuskoridori tuleb meil läbida maja kahte trepikoda ühendav ovaalsaal.

Seistes garderoobileti juures, pööra end nii et garderoobilett jääks sinust paremale. Liigu kuni leti lõpuni ning järgi leti lõpust algavat seina, möödu seina ääres olevast kahest toolist ning leiad paremalt ukse, mis viib tagasi trepikotta.

Trepikoja uksest võta suund kella 10 peale ning liigu edasi umbes 3 meetrit, kuni jõuad ovaalsaali ukseni.

Ovaalsaal ühendab teatrimaja teisel korrusel kahte trepikoda.

Vaibaga kaetud ovaalsaali sisenedes jäävad paremale, kella 2 ja 3 peale suured aknad ja suur tiibklaver ning kella 9 ja 10 peale kaarduv kohvikulett. Saali on suvaliselt paigutatud kohvikulauad, mille ümber on toolid. Laudade ja toolide paigutus võib muutuda.

Saali keskel on ümmargune vaibaga katmata ala, mida võib tinglikult tantsuplatsiks nimetada, kuid tavaolukorras asuvad ka sellel kohvikulauad ja toolid. Ovaalsaali sisenemise uksest otse üle saali, umbes 20 meetri kaugusel kella 12 peal on teine uks, mis viib parempoolsesse trepikotta.

Selle ukseni tulebki nüüd jõuda. Kahjuks pole saalis head orientiiri selle ületamiseks.

Liigu otse edasi umbes 4 meetrit. Vaiba lõppedes jõuad ümmargusele tantsuplatsile, millele on kaootiliselt paigutatud kohvikulauad, nende ümber toolid. Ületa umbes 7-meetrise diameetriga tantsuplats otse liikudes. Ole ettevaatlik, sest siin võib liikuda toidunõudega külastajaid.

Jõudnud tantsuplatsi servani ja vaibani, liigu otse umbes 6 meetrit, kuni jõuad parempoolsesse trepikotta viiva ukseni, mida ääristavad rasked sametkardinad.

Astu uksest läbi ning liigu edasi umbes 3 meetrit. Otse ette jääb trepi piire.

Keera vasakule kella 9 peale ja liigu edasi 2 meetrit.

Oled ülemises parempoolses jalutuskoridoris, mis kaardub kergelt ümber otse ette jääva saali. Trepikoja uksega samasse seina paremat kätt jääb teine teatrikohvik.

Jalutuskoridorist pääseb kolme ukse kaudu keskrõdule ning parempoolse külgrõdu vasakusse serva, parempoolse külgrõdu parempoolsesse serva ja parempoolsesse looži.

Keskrõdule või parema külgrõdu vasakusse serva viiva sissepääsuni jõudmiseks võta trepikoja uksest suund kella 12 peale ning liigu otse umbes 4 meetrit.

Uksest sisse astudes jäävad sinust vasakule keskrõdu istmed, kaugemale vasak külgrõdu ja vasak loož, paremale aga saali keskosa poole kaldu parema külgrõdu pehme, sametise pealiskattega vahesein, parem külgrõdu ja parem loož.

Hoiatus! Üsna kohe peale uksest sisenemist viib 6 astet trepist alla. Ole ettevaatlik, sest trepiastmed ei ulatu paremal asetsevate tooliridadeni. Trepi ja tooliridade vahel on umbes paari sentimeetri sügavune aste põrandani. Trepist alla liikudes järgi libastumise vältimiseks pigem paremal asetsevat vaheseina.

Viimase astme järel jääb otse ette rõdu pehme, sametise pealiskattega barjäär, mis on umbes 80 sentimeetri kõrgune. Kui seista rõdu ülemisel astmel, on sinust vasakul, seljaga vastu seina töötaja tool, millest vasakul  4. rea koht number 24.

Aste allpool on 3. rea koht number 20, seejärel 2. rea koht number 17, ning jõudnud rõdu barjäärini, on sinust vasakul 1. rea  koht number 17. Kohanumbrid kahanevad sinust vasakule.

Rõdubarjääri ääres seistes jääb sinust paremale parema külgrõdu 1. rea istekoht number 18.

Hoiatus! Et pääseda parema külgrõdu istekohtadeni, mis asuvad ridades 2 kuni 4, tuleb sul jala või valge kepiga leida trepist paremal asetseva laskuva vaheseina lõpp ning astuda seina lõppedes järsult paremale üles, tehes 180-kraadine pööre. Ridade astmed ei ole trepiga sümmeetrilised, mistõttu istmeridade tasapind lõpeb enne trepini jõudmist.

Kui oled astunud järsust astmest üles nii, et pehme pealiskattega vahesein jääb paremale, on esimene istekoht vasakul parema külgrõdu 2. rea koht number 18.

Ülemisest garderoobist keskrõdule või parema külgrõdu paremasse serva liikumine

Et jõuda ülemise korruse parempoolsesse jalutuskoridori, tuleb meil läbida maja kahte trepikoda ühendav ovaalsaal.

Seistes garderoobi leti juures pööra end nii, et garderoobilett jääks sinust paremale. Liigu kuni leti lõpuni ning järgi leti lõpust algavat seina, möödu seina ääres olevast kahest toolist ning leiad paremalt ukse, mis viib tagasi trepikotta.

Trepikoja uksest võta suund kella 10 peale ning liigu edasi umbes 3 meetrit, kuni jõuad ovaalsaali ukseni.

Ovaalsaal ühendab teatrimaja teisel korrusel kahte trepikoda.

Vaibaga kaetud ovaalsaali sisenedes jäävad paremale, kella 2 ja 3 peale suured aknad ja suur tiibklaver ning kella 9 ja 10 peale kaarduv kohvikulett. Saali on suvaliselt paigutatud kohvikulauad, mille ümber on toolid. Laudade ja toolide paigutus võib muutuda.

Saali keskel on ümmargune vaibaga katmata ala, mida võib tinglikult tantsuplatsiks nimetada, kuid tavaolukorras asuvad ka sellel kohvikulauad ja toolid. Ovaalsaali sisenemise uksest otse üle saali, umbes 20 meetri kaugusel kella 12 peal on teine uks, mis viib parempoolsesse trepikotta.

Selle ukseni tulebki nüüd jõuda. Kahjuks pole saalis head orientiiri selle ületamiseks.

Liigu otse edasi umbes 4 meetrit. Vaiba lõppedes jõuad ümmargusele tantsuplatsile, millele on kaootiliselt paigutatud kohvikulauad, nende ümber toolid. Ületa umbes 7-meetrise diameetriga tantsuplats liikudes otse. Ole ettevaatlik, sest siin võib liikuda toidunõudega külastajaid.

Jõudnud tantsuplatsi servani ja vaibani, liigu otse umbes 6 meetrit kuni jõuad parempoolsesse trepikotta viiva ukseni, mida ääristavad rasked sametkardinad.

Astu uksest läbi ning liigu edasi umbes 3 meetrit. Otse ette jääb trepi piire.

Keera vasakule kella 9 peale ja liigu edasi 2 meetrit.

Oled ülemises parempoolses jalutuskoridoris, mis kaardub kergelt ümber otse ette jääva saali. Trepikoja uksega samasse seina jääb paremat kätt teine teatrikohvik.

Jalutuskoridorist pääseb kolme ukse kaudu keskrõdule ning parempoolse külgrõdu vasakusse serva, parempoolse külgrõdu parempoolsesse serva ja parempoolsesse looži.

Et jõuda parempoolse külgrõdu paremasse serva viiva ukseni, seisa seljaga trepikojast jalutuskoridori viiva ukse poole ning keera paremale, kella 3 peale.

Liigu otse edasi. Sinust paremale jääb kohvikulett ning vasakule 4 meetri kaugusele sein, kus on pukklauad. Mõlemas koridori servas võib seista külastajaid.

Liigu otse edasi kuni paremal lõpeb lett. Järgi seina kuni selle lõppemiseni.

Keera vasakule nii, et seina nurk jääb sinu selja taha ja ületa 4 meetri laiune koridor, kuni jõuad kahe ukseni.

Vasakpoolne neist viib parempoolse külgrõdu paremasse serva, parempoolne viib paremasse looži. Sisene saali vasakpoolsest uksest.

Uksest sisenenuna jäävad sinust paremale parema looži istmed, vasakule aga saali keskosa poole kaldu parema külgrõdu pehme, sametise pealiskattega vahesein, parem külgrõdu, keskrõdu, vasak külgrõdu ja vasak loož.

Hoiatus! Üsna kohe peale uksest sisenemist viib 6 astet trepist alla. Ole ettevaatlik, sest trepiastmed ei ulatu paremal asetsevate tooliridadeni. Trepi ja tooliridade vahel on umbes paari sentimeetri sügavune aste põrandani. Trepist alla liikudes järgi libastumise vältimiseks pigem vasakul asetsevat vaheseina.

Viimase astme järel jääb otse ette rõdu pehme sametise pealiskattega barjäär, mis on umbes 80 sentimeetri kõrgune. Rõdubarjääri ääres seistes on sinust vasakul 1. rea koht number 24. Kohanumbrid kahanevad sinust vasakule.

Hoiatus! Et pääseda parema külgrõdu istekohtadeni, mis asuvad ridades 2 kuni 4, tuleb sul jala või valge kepiga leida trepist vasakul asetseva laskuva vaheseina lõpp ning astuda seina lõppedes järsult vasakule üles, tehes 180-kraadine pööre. Ridade astmed ei ole trepiga sümmeetrilised, mistõttu istmeridade tasapind lõpeb enne trepini jõudmist.

Kui oled astunud järsust astmest üles nii, et pehme pealiskattega vahesein jääb vasakule, on esimene istekoht paremal parema külgrõdu 2. rea koht number 23.

Et jõuda parempoolse külgrõdu paremasse serva viiva ukseni, seisa seljaga trepikojast jalutuskoridori viiva ukse poole ning keera paremale, kella 3 peale.

Liigu otse edasi. Sinust paremale jääb kohvikulett ning vasakule 4 meetri kaugusele sein, kus on pukklauad. Mõlemas koridoriservas võib seista külastajaid.

Liigu otse edasi kuni paremal lõpeb lett. Järgi seina kuni selle lõppemiseni.

Keera vasakule nii, et seina nurk jääb sinu selja taha ja ületa 4 meetri laiune koridor, kuni jõuad kahe ukseni.

Vasakpoolne neist viib parempoolse külgrõdu paremasse serva, parempoolne viib paremasse looži. Sisene saali parempoolsest uksest.

Hoiatus! Looži uksest sisenedes on kohe paremat kätt järsk 7-astmeline kaarduv, ilma käsipuuta ja alt kitsenev trepp kuni looži alumiste ridadeni. Siin tuleb olla väga ettevaatlik.

Parempoolses loožis on kolm rida. Esimeses ehk alumises reas on 5, teises 3 ja kolmandas, kõige tagumises reas 2 kohta. Uksest sisenedes jäävad vasakut kätt tagumise rea kohad 9 ja 10, trepist alla liikudes jäävad vasakule järgmise rea kohad 6, 7 ja 8 ning esimese rea kohad 1 kuni 5.

Alumisest jalutussaalist teatrikohvikusse liikumine

Teatrikohvik asub hoone teisel korrusel ovaalsaalis.

Seistes alumise korruse jalutuskoridori vasakpoolse sissepääsu poole seljaga, võta lävepakust suund kella 9 peale. Järgi vasakul olevat seina umbes 3 meetrit, kuni leiad seinast ukse. See viib vasakusse trepikotta. Keera vasakule ja astu uksest sisse. Oled jõudnud trepikotta, kus paremale ja üles käänduv kivist trepp viib teisele korrusele.

Hoiatus! Sinust paremal kella 2 suunal viib käsipuuta trepp alla varu-väljapääsu juurde.

Liigu otse kella 12 peale. Leiad üles viivad trepiastmed. Trepi alla käänduv puidust käsipuu on leitav paremalt umbes kella 2 pealt, kui oled astunud umbes 3 astet ülespoole.

Ettevaatust! Kuna tegu on keerduva trepiga, on käsipuule lähemad astmed kitsamad ja järsemad.

Liigu trepist üles teisele korrusele. Trepil on üks vaibaga kaetud made, kust käsipuu juhatab sind läbi.

Kui oled jõudnud üles, seisad seljaga trepi poole. Võta suund kella 2 peale ning liigu edasi 3 meetrit.

Jõuad ovaalsaali sissepääsu juurde.

Vaibaga kaetud ovaalsaali sisenedes jäävad paremale, kella 2 ja 3 peale suured aknad ja suur tiibklaver ning kella 9 ja 10 peale kaarduv kohvikulett. Saali on suvaliselt paigutatud kohvikulauad, mille ümber on toolid. Laudade ja toolide paigutus võib muutuda.

Saali keskel on ümmargune vaibaga katmata ala, mida võib tinglikult tantsuplatsiks nimetada, kuid tavaolukorras asuvad ka sellel kohvikulauad ja toolid. Ovaalsaali sisenemise uksest otse üle saali umbes 20 meetri kaugusel kella 12 peal on teine uks, mis viib parempoolsesse trepikotta.

Sisenenud ovaalsaali, keera vasakule kella 11 peale. Liigu otse umbes 4 – 5 meetrit, kuni jõuad kohvikuletini. Oled kaarduva ja umbes 7 meetrit pika kohvikuleti vasakpoolses külastajatepoolses nurgas.