Vanemuise Tantsu- ja Balletikool 20

Vanemuise Tantsu- ja Balletikool 20

 

Elena Poznjak-Kõlar (Vanemuise Tantsu- ja Balletikooli juhataja):

Selles maailmas on olemas kaks asja, millel on isiksuse kujunemisel tõepoolest põhjapanev tähtsus. Üks nendest on ilu. Teine, mis on samuti väga oluline, on liikumine. Vanemuise Tantsu- ja Balletikool annab suurepärase võimaluse ühendada need kaks, pakkudes mitmekülgset õpinguprogrammi ja igapäevast kokkupuudet balletimaailmaga, mis on täis ilu ja graatsiat.

Vanemuise Tantsu- ja Balletikool asutati 1994. aastal tagasihoidliku balletistuudiona. Praegune kool on kinnitus tolle balletistuudio järjepidevast arengust. Algul oli olemas vaid üks balletiklass, kus käis 24 õpilast. Aastate jooksul on õpilaste arv pidevalt kasvanud ning 2001. aasta jaanuaris sai balletikoolist mittetulundusühing, seega muutus balletikool teatrist sõltumatuks. 2002 avati mudilasklassid. Sellest ajast peale on õpilaste arv veelgi kasvanud. Hetkel on kooli edukalt lõpetanud kolm lendu ja balletist vaimustunud lapsi tuleb aina juurde.

Galerii Vanemuise Tantsu- ja Balletikooli õpilastest ja vilistlastest

    


Vanemuise Tantsu- ja Balletikool 20

Galakontsert

Vanemuise Tantsu- ja Balletikool on kahekümne aasta jooksul õpetanud mitme põlvkonna lastele oskusi, kuidas ilusa muusika ja kaunite liigutuste kaudu väljendada armastust tantsu vastu. See armastus on andnud nii mõnelegi meie kooli õpilasele elukutse tantsija või koreograafina ja inspiratsiooni ilu tajumiseks liigutustes on koolist kaasa saanud küllap kõik särasilmad.
Sõbrad ja huvilised on palutud osa saama meie kooli õpilaste, vilistlaste ja külaliste ühisest galakontserdist, kus tulevad esitusele nii kaunis klassika kui põnev kaasaegne tants!