Vanemuine 150: Vanemuise näitlejad kinolinal

T 31. märts 19:00 Mujal

Vanemuine 150: Vanemuise näitlejad kinolinal

Eesti vanim teater Vanemuine ning väärtfilmikino Tartu Elektriteater tulevad sel aastal välja kohtumiste sarjaga “Vanemuise näitlejad kinolinal”. Sarja raames saab kord kuus vaadata mõnd filmi, milles on meeldejääva peaosa teinud praegune Vanemuise draamanäitleja. Pärast ühist filmivaatamist on vaatajatel võimalus selle näitlejaga kohtuda, kuulata kaadri taha jäänud juhtumuste meenutusi ning esitada omapoolseid küsimusi.

Mitmed Vanemuise näitlejad on teinud suuri ja olulisi filmirolle. Ekraanile jõuavad nii uuemad kui aastaid tagasi valminud filmid ning eesti filmide kõrval on kavas ka teiste riikide stuudiotes valminud linalugusid. Pole võimatu, et sarja raames toimub ka mõni esilinastus.

Avaõhtul, 20. veebruaril kell 19 saab Tartu Elektriteatris näha veerand sajandit tagasi üles võetud romantilist seiklusfilmi “Jüri Rumm” (režissöör Jaan Kolberg, filmistuudio Kolberg ja Vester), mille peaosas tegi oma esimese suurema filmirolli Hannes Kaljujärv, kes on ka avaõhtu külaline

Filmisarja Vanemuise näitlejad kinolinal teisel õhtul, 31. märtsil kell 19 on luubi all näitlejanna Külliki Saldre filmirollid, mida on kokku paarikümne ringis. Avaneb unikaalne võimalus vaadata näitlejanna kõige esimest filmirolli, milleks oli Membi osatäitmine lühifilmis “Salakütt” (24min, 1977, režissöör Toomas Tahvel), mis oli üks osa toonaste noorte filmitegijate kassetist “Karikakramäng”. Õhtu põhifilmina aga linastub Ilmar Raagi 2013.aasta film “Kertu” 1h 33min (Anu osas Külliki Saldre, peaosades Ursula Ratasepp ja Mait Malmsten).

 

Kohtumisõhtute vestlusosa juhib Vanemuise dramaturg Sven Karja. Filmisarja toimumist toetab Eesti Kultuurkapital.

Pileteid saab ette osta kino kassast ja aadressil elektriteater.ee


Pileteid saab ette osta kino kassast ja aadressil elektriteater.ee