Totu Kuul

Totu Kuul

„Totu kuul“ on kaasahaarav, lustakas ja seikluslik ulmemuinasjutt, mis kirjutatud juba pool sajandit tagasi. Sellel põhjusel pakuvad marakann Totu ja tema kentsakate sõprade humoorikad seiklused Kuul piisavalt nalja ja äratundmisrõõmu nii suurematele kui väiksematele vaatajatele.

Päikeselinna marakannid on otsustanud Kuule sõita, ehitanud vägeva kosmoselaeva ja pannud kokku parima lennumeeskonna eesotsas Taibuga. Kuid nagu muinasjuttudes ikka, ei lähe kõik nii nagu plaanitud. Mis saab siis, kui lennumeeskonnast väljajäetud vähem taibukad Totu ja Pontsu otsustavad öösel salaja raketti hiilida? Kas nad saavad kosmosereisi ikkagi kaasa teha? Kas marakannid avastavad enda ja Kuu kohta midagi uut ja põnevat? Milline on Kuu? Kas kuukad on olemas? Algab ulmeline rännak, mida saadavad nii lustakad kui ka üsnagi ohtlikud seiklused.

Totu ja Pontsu fantastiline reis on koomiline ja mõtlemapanev jutustus, milles kentsakad ja ootamatud olukorrad tekivad enamasti Päikeselinna marakannide ja Kuu elanike erineva elukorralduse tõttu.

Esietendus 16. novembril 2013 Vanemuise väikses majas


Fantastiline ulmemuinasjutt

Autor Nikolai Nossov

Tõlge Iko Maran
Dramatiseering Sven Karja ja Kaili Viidas
Lavastaja Kaili Viidas (Endla teater)
Kunstnik Kristina Lõuk
Videokunstnik ja animaator Andres Tenusaar
Muusikaline kujundaja Karl Laanekask
Valguskunstnik  Andres Sarv

Osades: Priit Strandberg, Rein Pakk, Ragne Pekarev, Ott Sepp, Aivar Kallaste, Jaanus Tepomees, Hendrik Vissel ning Kaari Ann Ambo (Tartu Üliõpilasteater), Enor Niinemägi (Tartu Üliõpilasteater), Dovydas Pabarčius (Tartu Üliõpilasteater).