Tasa, vaikselt sõudvad pilved…

Tasa, vaikselt sõudvad pilved…

Lavastus põhineb 1919. aasta sündmustel Muhu- ja Saaremaal.

Viha, armastus, pettumused, hirm ja lootused kahes vaatuses.

1919. aasta veebruaris oodatakse mobiliseeritud noormehi Kuivastusse. Teadmatus ja segadus on suur. Piisab vaid mõne ässitaja ilmumisest, kui aastasadu mõisnike meelevallas elanud rahvas on valmis võitlema oma uue vabaduse eest. Selle nimel ollakse valmis tapma ja tapetud saama. Samal ajal käib Kuressaares valimisvõitlus, mille käigus ununeb Eesti Vabariigi esindajatel taaskord rahvas ning tema heaolu.

Muutuvas maailmas, mis verinoore vabariigi vaiksel ja rahulikul saarel käärima kipub, seisab lipnik Tamm, kes püüab selles segaduses pisutki tasakaalu jalgadele seada. Inimlikud väärtused põrkuvad hirmu ja lootustega. Armastus taandub kõrvaltegelase rolli ja ühel hetkel leiab kogu Saaremaa ja Muhumaa end küsimuse ees – milleks see kõik?

Aga vastajaid pole. Neid pole kunagi olnud, kui otsitakse uusi tõdesid ja uut õigust. Ainult pilved sõuavad tasa, vaikselt… Ainult lumi langeb tasa, vaikselt… Nii nagu 100 aastat tagasi.

 

Etendus on kahes vaatuses ca 2h 25´

Esietendus 2. märts 2019 Kuressaare Linnateatris.


Autor Urmas Lennuk
Lavastaja Raivo Trass
Kunstnik Jaak Vaus
Helilooja Feliks Kütt (Endla Teater)

Osades: Markus Habakukk, Jürgen Gansen, Tanel Ting, Katrin Kalma, Jane Napp (Endla Teater), Rauno Kaibiainen, Harry Kõrvits, Arvi Mägi, Rasmus Vendel, Juhan Soon, Uku Pärtel Rand, Uku Pokk ja Matis Prostang.

Piletid Piletimaailmast.

KORRALDAJA

Sihtasutus Kuressaare Teater
Tallinna 20, Kuressaare
www.klteater.ee