Tantsulavastus “It´s looking like a castle, if you don´t look up”

Tantsulavastus “It´s looking like a castle, if you don´t look up”

Tallinna Tantsuteatri ja Tantsulabori koostöös valmiv lavastus.

Meeskonnast:
RUSLAN STEPANOV on Valgast pärit Eesti koreograaf. Lõpetas 2002 Viljandi Kultuuriakadeemia koreograafina ning asus tööle teatrisse „Vanemuine” nii tantsija kui lavastajana. Kümne aasta jooksul tõi seal välja mitu lavastust, nende seas „Kevade” (parim muusika ja tantsu lavastus), „Carrrmen!” (parim tantsulavastus). 2012 liitus Saksamaal tegutseva kaasaegse tantsu kompaniiga wee dance company, kus oli kaks aastat tantsija. 2014 lavastas taas Eestis (Tallinna Tantsuteatris „Klapp”, parima tantsulavastuse nominent). Hetkel elab ja loob Berliinis.
LAURA KEIL on Saksamaa tantsija ja koreograaf. Tantsuhariduse sai Berliinis ja peale seda liitus tantsukompaniiga wee dance company. 2011-2014 oli lisaks ka Gerhart-Hauptmann Theater Görlitz liige ja reisis sellega mööda Euroopat. Koreograafina alustas tööd aastal 2009. Lavastusega „Lovecircle” sai 2010. aastal SideBySide online-tantsufestivalil publikupreemia, seda on näidatud veel festivalidel.
PRIIDU ADLAS on Eesti valguskujundaja. Õppinud Viljandi Kultuuriakadeemias valguskujundust, ent suuremad teadmised omandanud läbi praktikate erinevates teatrites ja lavastajate käe all. Hetkel töötab Vaba Lava tehnikajuhina. Loonud kujundusi nii sõna -kui tantsulavastustele. Selge kunstilise nägemusega partner lavastajale.

Lavastusest
Prooviprotsess algas Saksamaal ja lõppeb Eestis.
Läbi oma kogemuste keskendutakse teema positiivsetele ja negatiivsetele aspektidele. Lavastajad annavad võimaluse publikul näha nende isiklikku maailma ilma maskide ja/või sotsiaalsete staatuste.
Lavastajad on prooviprotsessis küsinud endilt:
– Miks meie egod pidevalt konkureerivad omavahel?
– Miks me sageli püüame kohaneda teistega või püüame kohandada teisi meie järgi?
– Miks me oleme rutiinis? Kuidas seda vältida? Kas loomine aitab sel juhul?
Meie kultuur on osa meie maailmavaadetest ja meie maailmavaadet mõjutab, kuidas me näeme kõike, kaasa arvatud suhteid. Armastada oma partnerit tähendab armastada teda, kes ta on ja kultuur on erinev osa sellest. Kuigi kultuurilised erinevused võivad tõstatada teatud probleeme, siis need probleemid on kindlasti läbi lugupidava ja toetavate suhete korrigeeritavad.


Autorid, lavastajad, koreograafid, etendajad: RUSLAN STEPANOV (Eesti) ja LAURA KEIL (Saksamaa)
Valguskujundus: PRIIDU ADLAS
Produtsent: HEILI LINDEPUU

Piletid Piletilevist.

KORRALDAJA

Tantsulabor
Pikk 96, Tartu
heili@tantsuteater.ee