Mozart ja Salieri. Teatridirektor

Mozart ja Salieri. Teatridirektor

N. Rimski-Korsakovi ja W. A. Mozarti lühiooperid

Tänavu tähistab maailm Wolfgang Amadeus Mozarti 260. sünniaastapäeva. Meie kanname sel puhul ette kaks lühiooperit: tragöödia ja komöödia, mis mõlemad seotud Mozartiga.

N. Rimski-Korsakov. Mozart ja Salieri
Kõigest mõni kuu pärast auväärse õukonnamuusiku Antonio Salieri surma, levis kuulujutt, nagu oleks Salieri tunnistanud Mozarti mürgitamist. Kuulujutust ajendatuna avaldas vene poeet Aleksander Puškin „väikese tragöödia“ – „Mozart ja Salieri“, loo patust ja kadedusest 1898. aastal valmis Nikolai Rimski-Korsakovil samanimeline ooper.

Salieri: „Mozart on nagu ingel, kes paradiisist mõned viisid tõi, et meis tekitada tiivutut küündimatust ja siis jälle ära lennata. Lenda siis kohe minema! Mida varem, seda parem!“

W. A. Mozart. Teatridirektor
Lõbus komöödia elust teatris valmis Mozartil 1786. aastal. Tähelepanuväärseks teeb ooperi see, et lauljatega samaväärsed rollid on ka draamanäitlejatel.
Teatris hakatakse moodustama truppi. Igaüks tahab mängida vaid peaosa ja saada kõige kõrgemat honorari. Kuidas lahendab probleemi teatridirektor Frank?

KAVALEHT

Esietendus 12. novembril 2016 Vanemuise väikeses majas


Muusikajuht ja dirigent Taavi Kull
Dirigent Endel Nõgene
Lavastaja Jaan Willem Sibul
Kunstnik Mare Tommingas
Valguskujundaja Maris Savik

Mozart ja Salieri
Osades
Mozart – Rasmus Kull või Germán Gholami, Salieri – Simo Breede või Tamar Nugis

Teatridirektor
Osades
Tiit Lilleorg, Heino Seljamaa, Rasmus Kull, Märt Jakobson, Karmen Puis, Helena Merzin-Tamm, Inga Lunge, Reigo Tamm, Pirjo Jonas või Kadri-Liis Kukk, Sigrid Mutso või Maria Listra, Aivar Kallaste jt.