Koolitants 2020 – Tants on kunst!

Koolitants 2020 – Tants on kunst!

Koolitants on noore tantsija jaoks justkui sõpruskonna kokkusaamine. Keskkond, mis koos toetavate õpetajate ning julgustavate tantsukaaslastega on loominguliselt inspireeriv ja innustav.

Looming  vajab vaprust otsida, eksida ja katsetada, et selles peituks omanäoline loomejõud. See on miski, mis puudutab, haarab kaasa ja paneb mõtlema. Innustab meid tantsu kogema nii tantsija, tantsulooja kui vaatajana.

Tants vajab aega, et esitajad leiaksid üles kõik, mis ühe tantsu sees peidus on. Seepärast toimuvad taaskord maakondlike järel piirkondlikud tantsupäevad, et tantsuideed enne lõppkontserdile jõudmist veelgi küpsema ja terviklikuma vormi leiaksid.

Tantsijatel on seekord võimalik lavale astuda ka pikemas tantsulavastuse vormis. Ootame süvendatud teemakäsitlusi ja koreograafia arendusi, mis vajavad pikemat lava-aega, kui üks tantsunumber seda võimaldab.

Koolitantsule on oodatud eakohased ja selgelt tajutava tervikuna loodud tantsud ja tantsulavastused üle kogu Eesti. Tants on kunst!

Maakondlike tantsupäevde kontserte juhib Ott Nool

Igal maakondlikul tantsupäeval tuleb esitusele Koolitantsu Kompanii 11. lennu tantsufilm „Jäljed“, Koreograafid Ingrid Jasmin, Liisa Laine, kaamerate taga Kadi Aare ja Mikk Rosin.

Eripreemiate saajad kuulutab žürii välja iga maakondliku tantsupäeva kontserdi lõpul. Piirkondlikele tantsupäevadele pääsejad avaldame kodulehel hiljemalt 20.veebruaril.

Piletid soodushinnaga 5€ (üks kontsert) ja 7€ (päevapilet kohtades, kus on kaks kontserti) on eelmüügis www.ticketbest.ee. Piletihinnad sisaldavad käibemaksu.

Kontserdi päeval toimub piletite müük ainult kohapeal hinnaga 7.- (üks kontsert) ja 10.- (päevapilet kohtades, kus on kaks kontserti). Piletihinnad sisaldavad käibemaksu.

Pilet tuleb osta kõikidel kontserdikülastajatel, v.a. tantsijatel, tantsupäeval esitlusele tulevate tantsude autoritel-juhendajatel ja truppide saatjatel.

NB! Eelmüügist ostetud piletid tuleb kohapeal vahetada käepaela vastu! Istekohad on nummerdamata.

2020 aasta Festivali Koolitants TARTUMAA MAAKONDLIKUD TANTSUPÄEVAD Vanemuise teatris:

P, 09.02 Tartumaa tantsupäeva esimene päev
Teater Vanemuine väike maja
I kontsert: mudilased, 12-17
kontsert kell 12:00

II kontsert: 9-14a.
kontsert kell 18:00

E, 10:02 Tartumaa tantsupäeva teine päev
Teater Vanemuine suur maja
Algklassid ja 16-22a.
kontserdi algus kell 18:00


Piletid Ticketbestist.

 


 

KORRALDAJA

SA Eesti Tantsuagentuur
Hobujaama 12
10117 TALLINN
info@tantsuagentuur.ee