Konverents “Igavene teater?!”

Konverents “Igavene teater?!”

24. aprillil 2018 kell 10-15

NOORTETÖÖ KONVERENTS  Vanemuise suures majas

„IGAVENE TEATER?!“

Avaliku arutelu päev
Miks on noorele teatrit vaja? Millisel  moel  on teater igavene?

Kl 10 kogunemine, hommikukohv, noortetöö info väljapanek.

Kl 10.30  publik saali, lühike teatritutvustus: ajalugu ja tänapäev; pöördlava,  heli – valguse  demonstratsioon.  Karl Menningu 10 käsku.

Kl 11 ÜLETAME RAMBI
Palume osalejad  lavale.  Sõnavõtud teemal „Igavene teater?!“
teatrijuht Toomas Peterson
kirjanik Aidi Vallik
teatriteaduste üliõpilane Oliver Issak
teatriteadlane Anneli Saro
õpilased Saara Kaljujärv  ja Laurits  Muru (Tallinna Vanalinna hariduskolleegium)

Kl 13 – 13.30 lõuna  proovisaalides nr 3 ja 4

Kl 13.30- 14.30  osaluskohvikud: 2 kohvikut (proovisaalid 3 ja 4)
Osaluskohviku küsimused: Miks on noorele teatrit vaja?  Kuidas alles jääda? Milliseid  võimalusi on teatril? Mida on vaja vaatajale? Kuidas minna edasi? Kuidas vältida kultuurikatkestust? Milline on teatri ja publiku suhe ajal, kui tekstipõhine kultuuritaju on muutumas audiovisuaalseks ning tehnoloogiapõhiseks? Igavene teater?!

14.30  Kokkuvõtted LAVAL, päeva lõpetab  Kollase Kassi Suvekooli bänd RAJU

Lõpp kl 15.00  

 

ESINEJAD:

Anneli Saro 
Tartu Ülikooli teatriteaduse professor ja õppeprorektor. Tema peamised uurimisteemad on Eesti teatri ajalugu, Euroopa teatrisüsteemid ning publiku-uuringud. Teda huvitab eelkõige see, millist rolli on teater eri aegadel eri inimeste ja riikide jaoks mänginud. Eelmisel aastal ilmus Saro raamat “101 Eesti teatrisündmust”.

Oliver Issak
TÜ üliõpilane, Teatriteaduse Üliõpilaste Looži juht. „Oma ettekandes (ja igavese teatri otsingul) tõukun eelmise aasta lõpus TeMuKi-s Lembit Petersoni mõttest “Aga teisest küljest tuleb kogu aeg hoida telge vaikse küsimusega, mille nimel või kelle nimel (üha rohkem tahan ma küsida “kelle” ja mitte “mille” nimel) me töötame, kelle nimel me seda kõike teeme. Miks teater, kellele teater?““

Aidi Vallik
on laste- ja noortekirjanik, tele- ja filmistsenarist ning arvamuskirjutaja. Ta on 23 raamatu autor, millest 19 on lastele ja noortele. Oma ettekandes keskendub ta küsimusele, milliseid teemasid kiputakse noorte raamatu- ja teatrisõprade vanemate poolt tabuks pidama – kuid miks kirjandus ja teater tabudega nõustuda ei tohi.

Saara Kaljujärv ja Laurts Muru
Vanalinna Hariduskolleegiumi õpilased. VHK Teatrikooli  õppekava  annab oma ala asjatundjate käe all esimesed  praktilised kogemused näitlejatööst.

Saara:
„Tüdruk, kes armastab teatrit. Olen teatriga kokku puutunud lapsest peale, sest pere on teatris. Isaga etendustel kaasas käies sain teatripisiku ning praegu tegelen sellega, et ise sinna päriselt loodetavasti varsti jõuda. Kollase kassi suvekooli kasvandik ja praegu VHK 10. teatriklassi õpilane“

Laurits:
„Noor, kellele on avanenud võimalus teatriga lähemalt tuttavaks saada ja kes teadasaanut jagada soovib. Vanemuise suvekooli  kasvandik ja VHK teatrikooli õpilane.“

 

Infot ürituse kohta

www.vanemuine.ee/repertuaar/konverents-igavene-teater

Facebook’is  Konverents „Igavene teater?!“

Aadressil  kollanekass@vanemuine.ee

 

Pileti hind 10 EUR

Piletid saadaval Vanemuise kassadest ja Piletimaailmast