Kaheksajalg

Kaheksajalg

Kuidas oma ummikusse jõudnud pereelu uuesti korda teha? Kas selleks on vaja lagunema kippuvas kodus remont valmis saada? Või hoopis suuta end kehtestada mehena majapidamises, kus arveid maksab su edukas naine? Üritada leida ühine keel oma teismelise pojaga või kirjutada raamat, mille valmimisse enam keegi ei usu? On selleks vaja avantüristist venda, kes tuleb Taist tagasi kodumaale, või tuleks hoopis puhastada energiaväli, leppida maa ja veega?

“Kaheksajalg” on komöödia ühest keskeakriisiga maadlevast eesti mehest. 40-ndatesse jõudnud Ville üritab 24 tunni jooksul seljatada vähemalt kaheksa erinevat väljakutset, et päästa oma pere, aga iga lahendus tekitab hoopis uue kriisi ja kogu päästetöö lõpeb sõna otseses mõttes suure pauguga.

Martin Algus (s 1973) on vabakutseline näitleja, tõlkija, dramaturg, stsenarist ja üks auhinnatumaid eesti näitekirjanikke. Ugalas on Alguse näidendeid seni lavastatud kahel korral – 2011. aastal “Postmodernsed leibkonnad” ja 2013. aastal “Arioso. Nähtamatu õhk”.

“Kaheksajalg” on tema esimene lavastajatöö.


Martin Algus
Lavastaja Martin Algus
Kunstnik Illimar Vihmar
Valguskunstnik Rene Liivamägi
Osades Tarvo Vridolin, Aarne Soro, Tanel Ingi, Vallo Kirs, Adeele Sepp, Klaudia Tiitsmaa, Jaana Kena ja Andres Tabun

Piletid Piletimaailmast ja Piletilevist.

KORRALDAJA

SA Ugala Teater
Vaksali 7
71020 Viljandi
Piletikassa 433 0777
kassa@ugala.ee