Grease

Grease

Greaseriteks (ing grease – rasv, määre) nimetati 1950. aastate USA töölisnoorte subkultuuri, kus poistel oli kombeks oma soenguid pumatiga siluda.

Muusikali tegevus toimub 1959. aastal Rydell High Schoolis. Danny Zukol ja Sandy Dumbrowskil on olnud suvel armulugu ning sügisel satuvad nad ootamatult samasse kooli. Seal on Danny aga Burger Palace Boys nimelise greaserite kamba juht, kellel ei sobi oma tundeid välja näidata. Ülikorralik ja pettunud Sandy liitub tüdrukutekambaga Pink Ladies. Peale mitmeid katsumusi mõistab Danny viimaks, et Sandy on tema suur armastus. Sandy omakorda leiab, et Danny tagasivõitmiseks tuleb tal oma imagot muuta …

1978 valmis Hollywoodis samanimeline muusikaline film Randal Kleiseri lavastuses, mis tegi ülemaailmseteks staarideks toona vaid 23-aastase John Travolta ning austraalia lauljanna Olivia Newton-Johni.

Eesti keeles, inglise- ja soomekeelsete subtiitritega
Esietendus 4. mail 2013 Vanemuise suures majas

Vaata Rinvaate saatelõiku “Grease´ist”

Kuula intervjuud “Grease” rollikonkursi kohta – lavastaja Georg Malvius (salvestatud 27.09.2012)

Kuula intervjuud “Grease´i” noorte osatäitjatega proovide kulgemisest (salvestatud 28.03.2013)

Kuula intervjuu peaosatäitjate ja lavastajaga enne esietendust (salvestatud 02.05.2013)

Fotod Alan Proosa
 
  
  
  

Jim Jacobs / Warren Casey

GREASE

Muusikal kahes vaatuses

Lavastaja Georg Malvius (Rootsi)
Muusikajuht ja dirigent Tarmo Leinatamm
Kunstnik Ellen Cairns (Šotimaa)
Valguskunstnik Palle Palmé (Rootsi)
Koreograaf Adrienne Abjörn (Rootsi)

Helikujundaja Andreas Lönnquist

Osades Getter Jaani või Meribel Müürsepp, Uku Suviste või Priit Strandberg, Piret Krumm (Eesti Draamateater) või Meribel Müürsepp, Karol Kuntsel, Lauri Pesur või Dmitri Kurilov, Taavi Paomets või Fredi Pärs, Silver Laas või Karl-Erik Tamme, Maarius Pärn või Siim Kornel, Indrek Ventmann, Anett Schneider, Katrin-Merili Poom, Kaia Oidekivi, Kethi Uibomägi, Kristiina Renser, Ruudo Vaher, Raahel Pilpak, Madis Mäeorg jt.

Lavastuses osaleb Tantsu- ja laulukool WAF