Garaaž

Garaaž

Polygon Teatri ja Vana Baskini Teatri koostööprojekt “GARAAŽ”

Jaagul on väikelinnas autoparandustöökoda.Ta on terve elu olnud ettevõtja ja elatanud oma peret remontides autosid. Napilt enne pensionileminekut on ta jõudnud pankroti äärele. Kaasaegsed autod vajavad kaasaegseid paranduseadmeid ja arvuteid, mis on kallid ja eeldavad oskusi. Pankrot on aga ka väga isiklik kaotus – viimane asi, mida Jaak elus kogeda sooviks. Töökojas töötab ka Oll. Jaak on võtnud Olli töökotta abiliseks, et aidata lapsepõlvesõpra, kes on läbipõlemise tõttu tagandatud koolijuhataja kohalt. Mõlemad mehed on viie- ja kuuekümnendate vahel, umbes sealtsamast, kus nende tsiklid või autodki. Mehed võtavad üheskoos ette võitluse Garaaži eest. Koos algab tõeliselt lõbus road-movie: mehed otsustavad You Tube’ riteks hakata, Facebook’i klikke koguneb mühinal, uusi kundesid ka..

Ühtäkki saab sellest vahetegemisest sünonüüm kogu ühiskonnale, minevikule ja tulevikule, parteile ja valimistele. Valgekraed, kes skaudilaagris väljakäiku kukkusid, haiseks justnagu siiani.

Maailm on võrdne ja nagu ei ole ka. Maailm on nostalgiline ja nagu ei ole ka. Künismi ei taju, aga natuke kahju ja ilus ja valus on… ehkki 120 minutit on üpris tihe ja lõbus tulistamine nagu tõelises road movies ikka. Road-movie, kus aga ei sõideta kuhugi, maailm kihutab Garaaźi sisse- ja meie läheme sellega tuurile minevikku.
Et jõuda tulevikku.

Kui ollakse keskeas, on see hääbumine või algab just alles siis parimal moel rock’n’roll?

Eesti vaatajale on Mika Myllyaho tuntud Vanemuises lavastatud triloogia “Kaos”, “Harmoonia” ja “Paanika” lavastuste kaudu.


Autor: Mika Myllyaho
Lavastaja: Tamur Tohver
Kunstnik: Jaak Vaus
Helilooja ja elav esitus: Mait Re
Valgus: Tamur Tohver
Video: Henri Viies
Osades: Andrus Eelmäe ja Tõnu Oja

KORRALDAJA

Vana Baskini Teater
Tartu mnt.55/59
Tallinn 10115
info@vanabaskiniteater.ee