Ebahaige

Ebahaige

Maailma suurima komödiograafi Molière´i üks tuntumaid teoseid jõudis publiku ette 1673. aastal Palais-Royal´is. Peategelane, härra Argan on võtnud pähe, et ta põeb korraga kõiki maailma tõbesid ning suudab elada vaid mikstuuride, salvide ja tervendavate loputiste toel. Tema ümber keerleb terve galerii kodakondseid, kes üritavad härra Argani veidrast foobiast kasu lõigata. Mõistagi saabuvad „haiget” ravima mitu meedikut, kes olidki Molière´ile selle komöödia puhul pilkeobjektiks. Kuna härra Arganil on juhtumisi kaks meheleminekueas tütart, ei puudu sellest loost ka romantilised tundetoonid.

Suvelavastus „Ebahaige” etendub Tartu Laulupeomuuseumi pargis. See muuseum asub majas, kust 1870. aastal hakkas peale Vanemuise ja kogu eesti rahvusliku teatri ajalugu. Ja selles majas, täpselt 125 aastat tagasi mängiti esimest korda eesti keeles ka Molière´i loomingut (näidendit „Ihnuskael”, mis uuemal ajal tuntud „Ihnuri” nime all). Vanemuine lahkus sellelt aadressilt pärast 1903. aasta põlengut. Pärast seda on selles majas ning pargis mänginud mitmed teatritrupid, püsivamalt Tartu Lasteteater ja Emajõe Suveteater. Nüüd siis siirdub ka Vanemuine tagasi oma „päriskoju”, kaasas surematu Molière´i igihaljas lustmäng.

Esietendus 29. juunil 2011, kokku kümme etendust kuni 10. juulini.

 

Tartu Laulupeomuuseumi park asub aadressil Jaama 14

 

Kuula intervjuud lavastaja Ago-Endrik Kergega (salvestatud 09.06.2011)

{AUDIOFILE:86}

 

Vaata ETV Aktuaalse Kaamera uudislõiku lavastusest

 

 

 

  

  

  


EBAHAIGE

Farss

Autor Molière
Lavastaja Endrik Kerge
Kunstnik Liina Pihlak
Muusikaline kujundus Viive Ernesaks
Tantsude repetiitor Rufina Noor

Nimiosas Aivar Tommingas
Osalised: Kais Adlas, Liisa Pulk, Pirjo Püvi, Kati Ong, Robert Annus, Raivo Adlas, Tiit Lilleorg, Markus Luik, Martin Kõiv, Tõnu Kattai