Café Idiot

Café Idiot

Teatrifestivali „Kuldne Mask Eestis“ etendus „Café Idiot“.

Me ei taha ja ei saagi etenduses ümber jutustada Dostojevski romaani ‘Idioot’, see oleks mõttetu tegevus. Teatris ei suuda me niikuinii mitte midagi seletada. Me võime mängida süžeed ja sellest saab selgeks, et mingid kangelased tegid seda-ja-seda. Kõige tähtsam on aga väljaspool teksti.
Seepärast polegi Café Idiot ei ümberjutustus Dostojevkist ega ka selle käsitlus. Need on mingid mõtted mõtetest. See on püüd romaani atmosfääri mõjul peegeldada kangelasi valdavaid tundeid. Romaani sisu te aga meie etendusest teada ei saa.
Millest siis see etendus on? Võin öelda, et see on sellest, kuidas inimene ise ennast piinab, ise endale õnne keelab. Aga ka need on kõik tühjad fraasid. Ma tahan, et need tunded tekiksid vaatajal iseseisvalt. Ma tahan, et vaatajad lahkuksid teatrist lahendamata mõtete ja emotsioonide sasipuntraga, mingi after effectiga, justkui te oleks vaadanud väga pikka aega eredat ekraani ning seejärel silmi sulgedes keerleksid silme ees jätkuvalt valged täpid.

Sasha Pepeljajev


Lavastus Sasha Pepeljajev
Kostüümikunstnik Sergei Illarionov
Valguskunstnik Andrei Rebrov

Osades Roman Andreikin, Kamilla Abuzoka, Igor Bekagajev, Galina Gratšova, Arsen Imenov, Anne Charlotte Couillaud, Irina Lobkova, Aleksei Narutto, Ilja Romanov, Olga Timošenko, Konstantin Tšelkajev, Aleksandr Šuiski

Teksti loeb Magoga Matšulskaja

Piletid Piletilevist.

KORRALDAJA

ART-Fortius MTÜ
Tatari 22-8, Tallinn