Ahelad

Ahelad

Soololavastus, mis seob kaasaegse tsirkuse, elava muusika, visuaalkunsti ja luule, jutustades lugu püüdlusest õppida end aktsepteerima ja armastama. Kiht-kihilt koorib „Ahelad” maha hägu ja kaevub roiskunud valusse, leides sealt puutumata ilu… Et näha kõiki värve, mis varjatud, et kuulda kõiki sõnu, mis salatud.

„Ahelad” on Grete Grossi esimene täispikk sooloteos, mille lühivormis tööversioon nomineeriti 2016. aasta Eesti teatri aastaauhindade Etenduskunstide ühisauhinnale.

Autor ja esitaja Grete Gross lavastusest:
“Lavastus “Ahelad” on eneseotsing ja võitlus iseendaga või kui teekond: kõigepealt vangisolemine, jõudmine allasurutud tunneteni nagu viha, häbi, valu, siis nende tunnete vastuvõtmine ja nendega leppimine, tabula rasa, tagasi algusesse jõudmine ja viimaks valge kanga kõikide elu värvidega katmine.”

Lavastuses on kasutusel Grossi enda väljatöötatud õhuakrobaatika vahendid – kangastest pilvekiiged ning kalavõrgud. “Mind paeluvad erinevad materjalid ja kujundid – milliseid inimolemuse külgi äratavad võrgud, mida kangad, milliseid mälestusi või emotsioone toovad puudutused, liikumised. Kangas on langedes elastne, raskuse all jäik, sõlmides tugev, vabalt lenneldes pehme… Minu töö on temaga üks olles oma lugu rääkida.”

Lavastuses kasutatakse elavat muusikat Arvo Pärdi ja Eduard Oja loomingust.

“Ahelate” valmimist toetavad Eesti Kultuurkapital, Jatka 78 Teatrikeskus, Cirkus Cirkör LAB, Sansusi Festival

Esietendus 26. veebruar 2017 KUMU auditooriumis

Lisainfo:
Facebook / Gretegross Air Words
Treiler / vimeo.com/188590746
www.gretegross.com


Lavastaja, esitaja: Grete Gross
Klaveril: Johan Randvere
Tšellol: Johanna Randvere
Valguskunstnik: Marita Keskküla
Kunstnik: Maarja Roolaht
Produktsioon: Grete Nellis

Piletid Piletilevist.

KORRALDAJA

Grete Nellis
gretenellis@gmail.com
+372 5552 7407