Vanemuise uudiskiri

Uudiskiri jõuab Teieni kord kuus ja toob info teatri uuslavastuste, uudiste ja sooduspakkumiste kohta. Liitu uudiskirjaga siin:


 

Head Vanemuise sõbrad!

Märtsis on tulemas kolm esietendust:
3. märtsil Teatri Kodus lastelavastus VIKS JA KOBA
10. märtsil Sadamateatris draamalavastus KALEVIPOEG
24. märtsil suures majas operett VIINI VERI.

 

HEA TEADA

11.03 kell 19 esitatakse väikeses majas sellel hooajal viimast korda Eduard Tubina ooperit REIGI ÕPETAJA.
Ooper ei ole tingimata ainult muusikasündmus, see on päris kindlasti ka teatrisündmus, eriti kui lavastajaks Roman Baskin, kes pälvis 2018. aastal Valgetähe IV klassi teenetemärgi. Teenetemärgid antakse inimestele, kelle pühendumus oma kutsetööle või kogukonnale on muutnud kogu Eesti elu paremaks.
Osades: Jassi Zahharov (RO Estonia), Karmen Puis, Mati Turi, Pirjo Jonas, Annaliisa Pillak, Valentina Kremen, Rasmus Kull, Tamar Nugis, Simo Breede jt.

Sel kevadel on lisaks uhiuuele operetile VIINI VERI Giorgio Madia (nüüdseks juba tunnustust leidnud!) lavastusi mängukavas veelgi: suurejooneline ooper CARMEN (4.03; 5. ja 27.04) ja vastupandamatu balletikogemus, ballett-farss DON JUAN (1.03 ja 6.04 Tartus; 10.04 Tallinnas).

Viimaste mängukordadeni on jõudmas draamalavastus HEAD TÜDRUKUD LÄHEVAD TAEVASSE. Mängukavas on veel 3 etendust, neist 2 toimuvad märtsis – 15. ja 28.03 kell 19 Sadamateatris.

Tuletame meelde, et mõne kuu pärast on juba suvi ja ka sellel aastal toimuvad Vanemuise etendused Tartus Toomemäel:
13.-18.05 kell 20 Tartu Ülikooli muuseumi vanas anatoomikumis
Meelis Friedenthali anatoomiline teater VAIM MASINAS. G.F.PARROT (lavastaja Tiit Palu);
10.-20.07 kell 20 Tartu Ülikooli muuseumi toomkiriku varemetes
Umberto Eco romaanil põhinev ROOSI NIMI (lavastaja Tanel Jonas).

Vanemuise teatris on tiitritega jälgitavad lisaks muusikaetendustele nüüd ka draamad –
inglise ja vene keeles draamalavastused „Hedda Gabler“ ja „Beatrice“.
Endiselt saab tiitritega vaadata:
inglise, soome ja vene keeles muusikalavastused „Hüljatud“, „Mamma Mia!“, „Viini veri“, „Sweeney Todd“;
inglise, eesti ja vene keeles muusikalavastused „Carmen“, „Lucia di Lammermoor“;
NB! Kasutage personaalse tiitrisüsteemi võimalusi! Info SIIN

 

Kohtumiseni teatris!

Piletiinfo ja broneerimine e-aadressil kassa@vanemuine.ee või telefonil 7440165.

Osta pilet Piletimaailmast www.vanemuine.ee  

 

 

148. hooajal jõuab vaatajate ette neliteist uuslavastust

Uue hooaja avab 2. septembril Sadamateatris esietenduv tantsulavastus lastele – Eno Raua raamatu ainetel põhinev NAKSITRALLID (lav. Janek Savolainen ja Katrin Pärn). Septembris jõuab vaatajate ette ka Vanemuise teatri ja Sõltumatu Tantsu Lava EV100 teatrisarja “Sajandi lugu” raames sündinud koostööprojekt “Rännakud”. Selle esimene osa MAARJAMAA LAULUD (lav Tiit Palu) esietendub 29. septembril Vanemuise väikeses majas.

7. oktoobril esietendub Sadamateatris intelligentne suhtedraama TEINETEISETA (lav Jüri Lumiste), 21. oktoobril Vanemuise suures majas aga tulevikuromanss armastusest ja igavesest elust – Siret Campelli näidendi BEATRICE lavastab Ain Mäeots. Kuu lõpus toome lavale uue Eesti algupärandi, seekord Tauno Aintsi lasteooperi GUUGELMUUGELPUNKTKOMM (lav Marko Matvere), mis esietendub 28. oktoobril Vanemuise väikeses majas.

Novembris toimub vaid üks, kuid see-eest väärikas ja oodatud esietendus. 25. novembril jõuab taas Eesti publiku ette Victor Hugo võimsal romaanil põhinev muusikal HÜLJATUD. Sel korral on lavastaja Samuel Harjanne Soomest.

2018. aasta esimene esietendus saab olema 20. jaanuaril Sadamateatris Euripidese tragöödia MEDEIA – lugu üllusest ja väiksusest, armastusest ja kättemaksust, mille lavastab Tiit Palu. 3. veebruaril esietendub aga suures majas Hendrik Toompere käsitlus FAUSTist. Veebruarikuusse mahub ka üks tantsuesietendus. Romantiliste muusikali- ja tummfilmide austajate rõõmuks esietendub 17. veebruaril väikeses majas KINOLINA KANGELANE (lav Silas Stubbs).

Märtsis-aprillis pöördutakse Vanemuises taas eestluse teemade juurde. 10. märtsil jõuab Sadamateatris lavale KALEVIPOEG (lav Karl Laumets) ja 21. aprillil toob Šaša Pepeljajev väikeses majas välja oma nägemuse A. Kivirähki romaanist MEES, KES TEADIS USSISÕNU.

Teatrihooaja lõbusaks lõpetuseks esietendub 24. märtsil suures majas operett VIINI VERI, mida lavastab Vanemuises nii ooperi- kui balletižanrist tuttav lavastaja Giorgio Madia, 5. mail Sadamateatris veel must komöödia HÄRRA BIEDERMANN JA TULESÜÜTAJAD (lav Ain Mäeots) ning 2. juunil suures majas muusikal SWEENEY TODD (lav Tanel Jonas).

Uue hooaja piletid on müügil Vanemuise kassades ja Vanemuise kodulehel.

 

 

Vanemuise hooajakiri Ramp

RAMP on Vanemuise teatri hooajakiri, millest leiate põhjaliku info Vanemuise jooksva hooaja repertuaari kohta, mahukaid olemuslugusid Vanemuise lavajõududest ning huvitavate lavataguste ametite tutvustusi.
Vanemuise loomingulised juhid räägivad nii endast kui oma plaanidest.

Rampi saab osta meie kassadest!