Uudiskiri

Uudiskiri jõuab Teieni kord kuus ja toob info teatri uuslavastuste, uudiste ja sooduspakumiste kohta.
Liituge uudiskirjaga ramp@vanemuine.ee (soovi korral kirjutage oma ees- ja perekonnanimi ning maakond, kus elate).

 

Head teatrisõbrad,

22. aprillil esietendub Sadamateatris uus eesti algupärand – Märt-Matis Lille täiemõõduline originaalooper TULLEMINEK. Ooperi libreto on kirjutanud Jan Kaus ning lavastab Taago Tubin.

Sõja paatos võib pakkuda ülevaid kangelastegusid ja õiglasi ootusi, aga varem või hiljem kattub see vere ja poriga ning kangelaslikkusest saab iga üksiku inimese isiklik traagika. Kuigi teose jaoks on saadud inspiratsiooni põhiliselt I maailmasõja materjalidest, käsitletakse lavastuses sõja ajatuid universaale.

 

HEA TEADA

Aprillis kõigile meie aprillikuu etendustele Tartus on pensionäridele pilet hinnaga 9 eurot. Soodushind ei kehti vaid eelnevalt tehtud broneeringutele.
Pileteid saab osta nii kassast kui ka internetist.

– Kordame üle ka info, et sel hooajal on mitmed meie lavastused jõudmas viimase mängukorraniHea põhjatuule vastuOthelloÜks mees, kaks bossi. Kel mõni neist veel nägemata –  kiirustage!

15. aprillil kell 16 toimub Vanemuise väikese maja ovaalsaalis teatrikohtumine Võtame hetke. Seekord on Reigo Tamme külalisteks Priit Strandberg ja Valentina Kremen. Üritus on tasuta ja piiratud kohtade arvu tõttu saab end tulijaks registreerida Facebookis või Vanemuise kassa telefonil 7 440 165.

26. aprillil toimub suures majas Rahvusvahelise tantsupäeva gala raames Pekingi Tantsuteatri külalisetendus. Suure huvi tõttu oleme kuulutanud välja ka lisaetenduse 27. aprillil! 

– 6. ja 7. mail külastab Tartut Kaunase Muusikateater, mõlemad etendused toimuvad väikeses majas – tantsulavastus Victor Hugo romaani ainetel Notre Dame’i legend ja Otto Nicolai koomiline ooper Windsori lõbusad naised

– Augustist 2017 kuni juulini 2018 vältab EV100 teatrisari SAJANDI LUGU. Sarjas osaleb 22 teatrit.
Igal kuul sünnib lavastus, mis käsitleb viimase 100 aasta ühte aastakümmet.
Vanemuise teatri ja Sõltumatu Tantsu Ühenduse koostööprojekt teatrisarja EV100 raames on RÄNNAKUD. Rännakute esimene lugu MAARJAMAA LAULUD esietendub 29. septembril ja piletid on juba müügil! Rännakute teine lugu on TÕOTATUD MAA.

KÜLALISETENDUSED APRILLIS 

8. aprillil kell 18 ja 9. aprillil kell 13 Tallinnas Nordea Kontserdimajas lastemuusikal LOTTE UNENÄOMAAILMAS – viimased etendused Tallinnas!
17. aprillil kell 19 Tallinnas Vene Teatris Shakespeare tragöödia OTHELLO – etendusel on sünkroontõlge vene keelde. 


Kohtumiseni Vanemuise etendustel!
Piletiinfo e-aadressil kassa@vanemuine.ee või telefonil 7440165.

Osta pilet Piletimaailmast www.vanemuine.ee Osta pilet Piletilevist

 

 

 

147. hooajal jõuab vaatajate ette kolmteist uuslavastust

24. septembril Sadamateatris esietenduv draamalavastus Põlenud mägi (lav. Tiit Palu).
1. oktoobril väikeses majas John B. Priestley draama Perekond Linden (lav. Peeter Raudsepp).
29. oktoobril toob ooperiga Carmen publiku südameid võitnud Giorgio Madia Vanemuise suures majas lavale suurejoonelise balleti Don Juan.
12. novembril esietenduvad Vanemuise väikeses majas N. Rimski-Korsakovi ja W. A. Mozarti lühiooperid Mozart ja Salieri ning Teatridirektor (lav. J.W Sibul).
2. novembril Teatri Kodus Priit Strandbergilt lastele – Aino ja Haldjas.
26. novembril Vanemuise suures majas Benny Anderssoni & Björn Ulvaeuse menumuusikal Mamma Mia! (lav. Ain Mäeots).
26. novembril Sadamateatris Kristian Hallbergi draama Suluseis (lav. Andres Noormets).

2017. aasta esimeseks esietenduseks on 18. veebruaril Andres Noormetsa lastelaululavastus Lapsepõlvebänd, mida hakatakse mängima Vanemuise suures majas.
4. märtsil esietendub Sadamateatris Lars von Trieri samanimelisel filmil põhinev draamalavastus Laineid murdes (lav. Tiit Palu).
18. märtsil täiendab balletirepertuaari erinevaid tantsustiile põimiv Crossroads. Step into the light, mille lavastavad Russell Adamason (Suurbritannia) ja Matthew Jordan.

Aprillis-mais leiavad aset esietendused kõigis kolmes žanris:
22. aprillil Märt-Matis Lille ooper Tulleminek (lav. Taago Tubin),
13. mail Hedda Gabler – Hendrik Ibseni draama Brian Frieli töötluses (lav. Mehis Pihla) – ning samuti
13. mail tantsulavastus Ninasarvik (lav. Mai Murdmaa), mille esietendus toimub Eesti Rahva Muuseumi blackbox’is.

 

 

Vanemuise hooajakiri Ramp

RAMP on Vanemuise teatri hooajakiri, millest leiate põhjaliku info Vanemuise jooksva hooaja repertuaari kohta, mahukaid olemuslugusid Vanemuise lavajõududest ning huvitavate lavataguste ametite tutvustusi.
Vanemuise loomingulised juhid räägivad nii endast kui oma plaanidest.

2016/2017 hooaja Rampi saab peatselt osta meie e-poest!