Uudiskiri

Uudiskiri jõuab Teieni kord kuus ja toob info teatri uuslavastuste, uudiste ja sooduspakumiste kohta.
Liituge uudiskirjaga ramp@vanemuine.ee (soovi korral kirjutage oma ees- ja perekonnanimi ning maakond, kus elate).


Armsad uudiskirja saajad, 

täname teid, et olite meiega 147. hooajal! 

 

Teatrisse ootame teid taas sügisel – kogu 148. hooaja piletid on müügil!
Kogu meie rikkaliku repertuaari leiate kenasti meie kodulehelt.

Kellel soovi ka suvel teatrielamust saada, tulge vaatama Vanemuise TEATRISUVE TOOMEL!

2017. aasta suvel on Toomemägi vanemuislaste ja teatrisõprade jalajälgi risti-põiki täis, sest tänavu mängitakse siin tervelt kolme erinevat Vanemuise lavastust:
ROOSI NIMI esietendub juulis toomkiriku varemetes, JULIE JA TÄHED jutustab juba teist suve oma haaravat lugu Tähetorni õuel ning vanas anatoomikumis sai mais ja saab ka septembris tutvuda lavastuse VAIM MASINAS. G. F. PARROT vahendusel ülikooli kunagise rektori Parrotiga.

Ka sellel suvel toimub meeleolukas Vanemuise Sümfooniaorkestri suvekontsert Tartu Kassitoome orus. Huvilised saavad kaunist klassikalist muusikat nautida 30. juulil kell 20. Kontsert on tasuta.


Meeldivat suve ja uute kohtumisteni teatrisaalides üle Eesti! 

Septembri lõpuni on Vanemuise teatri suur maja renoveerimiseks suletud,
teatrikassa avatud teatri väikeses majas E-R 12-18 (Vanemuise 45a).
Piletiinfo ja broneerimine e-aadressil kassa@vanemuine.ee või telefonil 7440160

 

Osta pilet Piletimaailmast www.vanemuine.ee  

 

 

148. hooajal jõuab vaatajate ette neliteist uuslavastust

Uue hooaja avab 2. septembril Sadamateatris esietenduv tantsulavastus lastele – Eno Raua raamatu ainetel põhinev NAKSITRALLID (lav. Janek Savolainen ja Katrin Pärn). Septembris jõuab vaatajate ette ka Vanemuise teatri ja Sõltumatu Tantsu Lava EV100 teatrisarja “Sajandi lugu” raames sündinud koostööprojekt “Rännakud”. Selle esimene osa MAARJAMAA LAULUD (lav Tiit Palu) esietendub 29. septembril Vanemuise väikeses majas.

7. oktoobril esietendub Sadamateatris intelligentne suhtedraama TEINETEISETA (lav Jüri Lumiste), 21. oktoobril Vanemuise suures majas aga tulevikuromanss armastusest ja igavesest elust – Siret Campelli näidendi BEATRICE lavastab Ain Mäeots. Kuu lõpus toome lavale uue Eesti algupärandi, seekord Tauno Aintsi lasteooperi GUUGELMUUGELPUNKTKOMM (lav Marko Matvere), mis esietendub 28. oktoobril Vanemuise väikeses majas.

Novembris toimub vaid üks, kuid see-eest väärikas ja oodatud esietendus. 25. novembril jõuab taas Eesti publiku ette Victor Hugo võimsal romaanil põhinev muusikal HÜLJATUD. Sel korral on lavastaja Samuel Harjanne Soomest.

2018. aasta esimene esietendus saab olema 20. jaanuaril Sadamateatris Euripidese tragöödia MEDEIA – lugu üllusest ja väiksusest, armastusest ja kättemaksust, mille lavastab Tiit Palu. 3. veebruaril esietendub aga suures majas Hendrik Toompere käsitlus FAUSTist. Veebruarikuusse mahub ka üks tantsuesietendus. Romantiliste muusikali- ja tummfilmide austajate rõõmuks esietendub 17. veebruaril väikeses majas KINOLINA KANGELANE (lav Silas Stubbs).

Märtsis-aprillis pöördutakse Vanemuises taas eestluse teemade juurde. 10. märtsil jõuab Sadamateatris lavale KALEVIPOEG (lav Karl Laumets) ja 21. aprillil toob Šaša Pepeljajev väikeses majas välja oma nägemuse A. Kivirähki romaanist MEES, KES TEADIS USSISÕNU.

Teatrihooaja lõbusaks lõpetuseks esietendub 24. märtsil suures majas operett VIINI VERI, mida lavastab Vanemuises nii ooperi- kui balletižanrist tuttav lavastaja Giorgio Madia, 5. mail Sadamateatris veel must komöödia HÄRRA BIEDERMANN JA TULESÜÜTAJAD (lav Ain Mäeots) ning 2. juunil suures majas muusikal SWEENEY TODD (lav Tanel Jonas).

Uue hooaja piletid on müügil Vanemuise kassades ja Vanemuise kodulehel.

 

 

Vanemuise hooajakiri Ramp

RAMP on Vanemuise teatri hooajakiri, millest leiate põhjaliku info Vanemuise jooksva hooaja repertuaari kohta, mahukaid olemuslugusid Vanemuise lavajõududest ning huvitavate lavataguste ametite tutvustusi.
Vanemuise loomingulised juhid räägivad nii endast kui oma plaanidest.

Rampi saab osta meie kassadest!