RUJA DVD

RUJA DVD

DVD. €14.90 (Vanemuise kassas). Saadaval ka kauplustes ja e-poodides üle Eesti.

Rockooper kahes vaatuses

”Ruja” proovid algasid aprillis 2008, jätkusid katkestustega mai lõpuni ja kulmineerusid peaproovide ja kaheksa etendusega augustis. Projekt oli suurejooneline, nii tehnilise kui loomingulise poole eest vastutavaid inimesi kutsuti mitmelt poolt Eestist ja kaugemaltki. See eeldas loomulikult ka suurt publikuhulka.
Kõik, mida te näete plaadil, toimus neil kaheksal õhtul laval reaalajas. Igal õhtul said 3000 inimest ühel Tartu linnaväljakul kokku, kuulasid taaskord ”Ruja” lugusid ja vaatasid üht versiooni kunagise kultusbändi elust. Meie jaoks oli oluline, et igaüks publiku hulgast pääseks laval toimuvale võimalikult lähedale; saaks olla koos Reinu, Alentsi ja Nõkaga prooviruumis ja backstage’is.
Suveõhtutel vahendas tegevust 9 kaamerat ja 4 operaatorit. Seesama kohapeal esitatud live mix on nüüd siin plaadil. Ainus, mida peab tegema: keerake heli valjuks, nõjatuge tugitooli ja kujutlege, et soe augustiõhtu mähib teid endasse. Ülejäänu teevad näitlejad.

Stsenaarium ja lavastus: Tiit Ojasoo ja Ene-Liis Semper (Teater NO99)
Muusika: Rein Rannap, Margus Kappel, Urmas Alender, Toomas Rull, Igor Garšnek
Laulusõnad: Juhan Viiding, Ott Arder, Hando Runnel, Ernst Enno, Karl-Eduard Sööt, Urmas Alender, Lehte Hainsalu, Ivan Makarov
Osades: Sergo Vares(Teater NO99), Priit Võigemast (Tallinna Linnateater), Risto Kübar (Teater NO99), Robert Annus, Margus Prangel (Eesti Draamateater), Arno Tamm, Evelin Pang (Tallinna Linnateater), Eva Klemets, Laura Peterson, Ragne Pekarev, Siiri Koodres, Markus Luik, Martin Kõiv, Aivar Tommingas, Tõnis Mägi
Esietendus 15. augustil 2008 Vanemuise suvelaval
Etenduse kestus: 160 min
Keel: eesti
Menüüd: eesti keel