Erivajadustega külastajad

Erivajadustega külastajad

Erivajadustega teatrikülastajatel (ratastooli, hingamisaparaadi vms. kasutajail) palume pöörduda hiljemalt etendusele eelneva tööpäeva jooksul Vanemuise teatri peaadministraatori poole telefonil 7440 117.

Vanemuise teatri suure maja saalis on kasutusel uuenduslik süsteem, mis võimaldab ka vaegkuuljatel etendusi täisväärtuslikult nautida.
Vanemuise suure maja teatrisaalis on kasutusel uudse lahendusega helisageduslik induktsioonisüsteem ehk silmusvõimendi, mille abil on kuuldeaparaadiga inimesel võimalik helisid (kõnet, muusikat jne) paremini ja selgemini kuulda.
Vanemuine on seni ainus teater Eestis, kes silmusvõimendi teenust pakub.
Kuigi paigaldatud süsteem katab kogu teatrisaali, on saalis kindlad tsoonid, kus seade kõige parema tulemuse annab. Vastava märgistusega saaliplaan on leitav siit: Saaliplaan ning ka Vanemuise teatri kassades.

Silmussüsteemi kasutamiseks peab kuuldeaparaat olema varustatud vastava programmiga, mis võimaldab induktsioonivälja vastuvõttu.
Eesti Vaegkuuljate Liidu juhatuse esinaise Külliki Bode selgitusel saab kuulmiskeskuste spetsialistidel lasta paigaldada kuuldeaparaati vastav silmusprogramm, kui vastav aparaat seda programmi toetab.
Vajadusel saab lisainfot küsida ka Eesti Vaegkuuljate Liidust.
Neil vaegkuuljatel, kellel pole kuuldeaparaati või on selline, millel puudub silmusvõimendi kasutamise võimalus, on võimalik kasutada kõrvaklappe ning neid saab vajadusel küsida saaliteenindajalt.