Uudista

Vanemuise aastalõpuball tuleb taas pärast paariaastast pausi

Pika traditsiooniga Vanemuise aastalõpuball ootab pärast kahte aastat külalisi taas nautima suurejoonelist aastalõpupidu. 30. detsembril kõlavad kontserdid ja vaid sel õhtul kantakse ette  ballile loodud lavastused Vanemuise draama-, balleti- ja muusikaosakonna artistidelt.

„Pelgasime alguses balli plaane tehes, millise jälje kaks aastat sunnitud pausi on meie publikule jätnud. Seda suurem on rõõm, et aastalõpupidu on ikkagi üles leitud, publikut on saalis palju ja omalt poolt lubame, et tuleb tuntud headuses suurejooneline ja meeleolukas aastalõpu tähistamine. Ootame teid kõiki, veel mahub,“ kutsub Vanemuise teatrijuht Kristiina Alliksaar kõiki aastalõpuballile.

Aastalõpuballi sündmused toimuvad paralleelselt Vanemuise teatri suures majas ja kontserdimajas. Kontserdimajas avab balli Vanemuise sümfooniaorkester Taavi Kulli dirigeerimisel. Tantsuks mängib ansambel Funkifize koos Lauri Pihlapi ja Norman Salumäega ning poppmuusika kullafondi esitab tantsuorkester Estraadiraadio koos Kaire Vilgatsiga.

Vanemuise teatri suures saalis toovad Vanemuise artistid külalisteni ainult selleks õhtuks loodud lühilavastused. Balletitrupp toob publiku ette Georgia Tony Hyrkäse tantsulavastuse „Viiulikontsert“. Priit Strandbergi lühilavastuse „Žanritrall“ kannavad ette draamanäitlejad ning muusikatrupp toob Rasmus Kulli juhtimisel lavale muusikalise tüki nimega „Verona (maski)ball, operett-solvang ühes vaatuses W. Shakespeare’i jne ainetel“.

Lõuna-Eesti suurima aastalõpuballi lõpetavad Hollywoodi kuldajastu hitid. Frank Sinatra ja Marilyn Monroe laule esitavad Lauri Liiv ja Hanna-Liina Võsa, keda saadav pianist Johan Randvere.

Õhtut juhivad Vanemuise draamanäitlejad Lena Barbara Luhse ja Ken Rüütel.

21.12.2022