fbpx

Vanemuise 6, Tartu

infolaud +372 7440 100
piletikassa +372 7440 165

Vanemuise suur maja modernistlikus stiilis 1967. aastal valminud teatrihoone, mis asub Tartu südames. Majas on 699-kohaline teatrisaal, 2004. aastal uuendatud teatri administratiivtiib, proovisaalid, garderoobid, töökojad jpm, samuti teatrikohvik Shakespeare.

Parkimine

Alates 10. oktoobrist 2019 publik enne etendust autoga Vanemuise suure maja ette ei pääse, sissesõit on tõkkepuuga suletud. Sellise korraldusega kindlustame, et kõigi teatrikülastajate saabumine suurde majja on esinduslik ja seal viibimine turvaline.  Lisaks väldime sel moel parkimist selleks mitteettenähtud kohtadele. Vanemuise teatri suure maja ees olevad parkimiskohad on mõeldud etendustegevusega seotud inimestele.
Teatrikülastajad saavad autost väljuda tõkkepuu ees oleval tänavalõigul ja autojuht saab auto panna mõnda järgnevatest parkimiskohtadest: Tartu Maakohtu parkla (tasuta kell 18.00-01.00), Vanemuise tänav, Tartu Ülikooli raamatukogu parkla.

Õhtuste etenduste eel on parkimine Tartu linnas avalikel parkimisaladel tasuta. Tartu linna parkimisinfoga tutvu siin: www.tartu.ee/Parkimine-tartus

Tehnilised andmed

Saalis istekohti kokku 699 ( parteris 406/ rõdul 293).
Lava 266m2
Lava portaali tagant 14 x 14m
Eeslava mõõdud 7 x 10m
Orkestri plated 42m2
Pöördlava raadius 7m, pindala154m2
Lavatõstukid 6 tk, 3 x 3m, kõrgus 2m
Lavapoodiumid 2 x 1m, kõrgustega 0,17m; 0,35m; 0,50m; 1,50m; 2,0m; 2,25m
Uksed laadimiseks 1,70 x 3,3m ja 2,0 x 2,6m

Kaasaegne, kõiki valgustehnilisi võimalusi ja efekte sisaldav valguspark, mis on täielikult uuendatud 2017. aastal. Juhtpult “WholeHog IV” – 16 0000 kanalit.

Kaasaegne helipark, mis on täielikult uuendatud 2017. aastal.

  • Meyer Sound võimendussüsteem
  • DiGiCo SD7T mikserpult

Helitehnika võimaldab korraldada väga erinevaid üritusi ja rahuldada ka kõige nõudlikuma kliendi soovid ja vajadused.

22 erinevas suuruses garderoobi
5 erinevas suuruses proovisaali, sh. 2 proovisaali spetsiaalse tantsupõrandaga, peeglite ja stangedega.

Vaata suure maja saaliplaani
Rendisoovi korral võtke ühendust Erik Makaroviga: erik.makarov[at]vanemuine.ee või 7 440 117.

Näitused Vanemuise majades

Vanemuise suure maja publikugaleriis on avatud näitus “Vanemuislased kunstis”. Teatri 150. hooaja kunstinäitus on pühendatud Vanemuise inimestele. 

Näitusel eksponeeritud maalidel on kujutatud Vanemuise teatri näitlejaid, muusikuid, tantsijaid ja teisi olulisi teatritegelasi. Väljapanekus on ka teatrimajade vaateid ja teatritööd kajastavaid teoseid. Esindatud on Jüri Šestakovi, Siima Škopi, Ilmar Malini, Helle Vahersalu, Lola Liivat-Makarova, Gustav Raua, Efraim Allsalu, Ivan Sokolovi, Valdemar Väli, Elmar Kitse, Heiki Kübara, Agu Pihelga, Johannes Saali, Henn Roode, Kristjan Tedre, Malle Leisi, Erich Lepsi, Karl Hermani, Ilmar Kruusamäe, Voldemar Haasi, Kaljo Polli, Eduard Einmanni ja Kaie Šestakovi maalitud tööd.

Kõige rohkem pilte pärineb Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi (Eesti Ajaloomuuseumi) kogust, väga tänulikud oleme ka Eesti Kunstimuuseumile, Tartu Kunstimuuseumile, Tartu Ülikooli Kunstimuuseumile ning Viinistu kunstimuuseumile, Vanemuise õuekunstnik Jüri Šestakovile ja mitmele erakogule.

Kõige sensatsioonilisema kunstiuudisena on Vanemuise suure maja fuajees taas üleval 75 aastat Tartu Kunstimuuseumis rullikeeratuna restaureerimist oodanud pallaslase Aleksander Vardi hiiglaslik (3x5m) pannoo „Otepää maastik“. Koos Villem Ormissoni pannooga „Pühajärv“ telliti see Tartu Maavalitsuse poolt Vanemuise uuendatud teatrimaja avamiseks 1939. aastal. Maal, mille olemasolust kuni tänase päevani teadsid vähesed, on tagasi uhke osana Vanemuise 150­aastasest ajaloost.

Kokku on väljas üle 40 kunstiteose.

Näitus jääb Vanemuise suure maja publikugaleriisse avatud kuni hooaja lõpuni.