Piletiinfo

Piletiinfo

Vanemuise uudiskiri jõuab Teieni kord kuus ja toob info teatri uuslavastuste, uudiste ja sooduspakumiste kohta.

OSTA PILET

Suure maja kassa on avatud E – L 10-19 (välja arvatud riigipühadel) ja P tund enne etendust, Vanemuise 6, tel 7440165, kassa@vanemuine.ee
Väikese maja ja Sadamateatri kassa on avatud tund enne etendust.

Kogu repertuaari teatripiletid on müügil
www.vanemuine.ee 
www.piletimaailm.com
www.piletilevi.ee
Piletilevi müügipunkte ja netipoodi kasutades lisandub piletile teenustasu,
Vanemuise teatri kassast ja kodulehelt pileteid ostes teenustasu ei lisandu! 
Piletipoe kasutamise tingimused Piletimaailmas ja Piletilevis

Teater juba väljaostetud pileteid tagasi ei osta ega ümber ei vaheta. Kui ettenägematud asjaolud planeeritud teatrikülastuse võimatuks teevad, soovitame pileteid pakkuda oma sõpradele-tuttavatele.
Vabade kohtade olemasolul on erandkorras võimalik pileteid ümber vahetada sama lavastuse mõne teise kuupäeva etendusele vahetustasuga 2 € pileti kohta. Selleks tuleb pöörduda Vanemuise teatri kassasse hiljemalt 3 tööpäeva enne etendust. Juhul, kui on tegemist kallimate piletitega, lisandub piletite hinnavahe.

Teatril on õigus teha muudatusi mängukavas ja lavastuste osatäitjate koosseisus. Hädavajalikuks osutunud muudatustest mängukavas annab teater teada oma kodulehel ja muudes võimalikes kanalites ning teeb oma parima, et see info jõuaks kõigi külastajateni. Soovitame internetist piletit ostes registreerida oma kehtivad kontaktandmed, nii jõuab info kohale eriti kiiresti. Kui etendus jääb siiski ära ja see juhtub Vanemuise teatri süül, siis vahetatakse pilet soovi korral ümber sama lavastuse mõnele järgmisele etendusele vöi ostetakse tagasi 5 tööpäeva jooksul.

Vanemuise teatri kinkekaardid on saadaval hinnaga 15 €. Kinkekaart kehtib vaid Vanemuise teatri etendustele. Kinkekaarte müüakse meie kassades ja e-poes ning vahetatakse piletite vastu ümber Vanemuise suure maja, väikese maja ja Sadamateatri kassas. Kinkekaarti rahaks ei vahetata. Kui pileti maksumus ületab kinkekaardi väärtuse, saab külastaja tasuda puudujääva osa rahas. Kui valitud piletite väärtus on väiksem kinkekaardi väärtusest, siis vahet ei tagastata. Kinkekaardi kehtivusaeg on 1 aasta.

Teatri suure maja kassas on müügil jooksva hooaja repertuaari kõigi lavastuste kavad.

Elamuste kinkimine on nüüd veelgi kodusem.. Vanemuise meened, kavad, muusikalide CD-d ja DVD-d ning trükised on saadaval Vanemuise e-poes

KASUTA SOODUSTUST

Õpilasele, pensionärile, ISIC- ja ITIC-kaardi omanikule pilet eelmüügist soodustusega kuni 20%.
Lisaks saavad üliõpilased kasutada Kella 6 pileti soodustust – 1 tund enne etenduse algust on kõigile üliõpilastele pääse hinnaga 9 €. Soodustust tõendav dokument peab olema etendusel kaasas. Kehtib ainult Vanemuise etendustele ning ei kehti esietenduste, eriprojektide ja lasteetenduste puhul Teatri Kodus.

Lasteetenduste piletid on üldjuhul Vanemuise teatris täiskasvanute etenduste pääsmetest soodsamad ja seetõttu kõigile külastajatele sõltumata vanusest sama hinnaga. Kui meil on rõõm kohtuda teatris vaatajaga, kes pole veel 4-aastaseks saanud, siis pakume neile võimaluse jälgida etendust ema-isa süles 5-eurose sülepiletiga.
Teatri Kodu (Lutsu 2, Tartu) on väike teater väikestele külastajatele väiksemate etendustega ja seetõttu on ka piletihind seal meie madalaim – ning kehtib kõigile vaatajatele ühesugusena ilma soodustuste ja sülepiletita.
Lasteetendustel pakume grupisoodustust 20% alates 20 piletist, Teatri Kodus on soodustus 10% alates 10-liikmelisest grupist.

Kassakolmapäev – igal kolmapäeval on erinev ja eriti soodne päevapakkumine,
mille saab soetada nii kassast kui ka internetist.

BRONEERI AEGSASTI

Vanemuise teatri etendustele broneerib pileteid vaid Vanemuise teatri kassa. Piletid palume välja osta 30 päeva jooksul pärast broneerimist ja mitte hiljem kui 30 päeva enne etenduse toimumist. Näiteks 15. mail oktoobri etenduse piletid broneerinud külastajal tuleb piletid välja osta 14. juuniks, vastasel juhul kaotab broneering kehtivuse.
Kui etenduseni on jäänud 1 kuu, kohti enam ei broneerita, piletid on vabamüügis ning kõik väljaostmata broneeringud lubatakse samuti vabamüüki. Sellise korralduse eesmärk on lihtne – teater soovib, et piletid oleksid kättesaadavad neile, kes on täiesti kindlad oma soovis etendust näha.

Broneeritud piletid on võimalik välja osta ka pangaülekandega.
Selleks palume kasutada Rahandusministeeriumi arveldusarvet järgmiselt:
Makse saaja Rahandusministeerium
Arveldusarve EE932200221023778606 Swedbank
Viitenumber 3500081458
Selgitus SA Teater Vanemuine, piletite eest etendusele…, broneerija…,
piletite arv… ja maksumus…
SWIFT HABAEE2X

 

 

Vanemuise teatri suur maja,  Vanemuise 6, tel 7440 165,
avatud E – L 10-19 (välja arvatud riigipühadel) ja P tund enne etendust
Vanemuise teatri väike maja, Vanemuise 45a, tel 7440 160,
avatud tund enne etendust
Sadamateater, Soola 5b, tel 7344 248,
avatud tund enne etendust
Teatri Kodu, Lutsu 2, tel 7461 060, avatud K – P 11-18

Vanemuise teater peab oma publikust lugu ja etendused algavad täpselt piletil näidatud ajal. Hilinenud külastajad lubatakse suures ja väikeses majas 1. vaatuse ajaks rõdudele, aga seda vaid siis, kui see ei sega etendust ja leidub vabu kohti.
Sadamateatris hilinejaid saali ei lubata. Sageli on etenduse käigus kasutusel terve hoone ning kõik saali sissepääsud on lavastuses kasutusel, mistõttu etenduse ajal etendusse sekkumata, näitlejaid ning teisi külastajaid segamata saali ei pääse. Teater ei kompenseeri hilinemise tõttu kasutamata jäänud pileteid. Teatriskäik on sündmus, seepärast soovitame varuda piisavalt aega teatrisse tulekuks, vajadusel parkimiskoha leidmiseks, garderoobi kasutamiseks ja piletikontrolliks.

Parkimine
Tartu linnnas on parkimine tasuline E – R 08.00-18.00. Parkimistsoonid vaata siit.
Suur maja –  Tartu Maakohtu parkla (tasuta kell 18.00-01.00); Vanemuise tänav  ja Tartu Ülikooli raamatukogu ees asuv parkla vastavalt linna parkimistavale.
Väike maja – Vanemuise tänav vastavalt linna parkimistavale.
Sadamateater – Soola tänav T5 parkla (Turusilla parkla), Väike-Turu tn 2 parkla (Sadamaturu parkla).

TELLI LISAKS

Soovitame laua ette tellida kohviku kodulehelt või tel 7 440 140, samuti saab tellimuse teha enne etendust fuajeekohvikutes. Etenduste vaheaegadel teenindab publikut kohvik Shakespeare.

Suures majas, otse saali kõrval, on väikeste laste jaoks sisustatud toake – Kollase Kassi lastetuba – kuhu etendusele tulnud vanemad saavad jätta oma lapse sõbraliku publiku­teenindaja järelvalve alla. Laps peaks olema vähemalt 3 aastat vana ja soovist laps lastetuppa tuua tuleb teatrikassasse teada anda vähemalt üks päev varem. Info ja registreerimine Vanemuise teatri kassas.

Teatriõhtu meeleoluka lisana kutsume veetma etendusele eelnevaid hetki ja vaheaega legendaarse teatrijuhi Kaarel Irdi toas Vanemuise suures majas. Vana Irdi paketti ehk VIP-paketti kuuluvad pudel vahuveini, etenduse kavad kuni viiele külalisele ning Irdi toa kasutamine etenduse eel ning vaheajal. Vana Irdi Paketi maksumus on 48 € ruum mahutab lahedasti kuni 15 külalist. Pääsmed etendusele tuleb lisaks soetada. Soovi korral katab kohvik Shakespeare ka suupistelaua. Lisainfo ja broneerimine Vanemuise teatri kassast 7 440 165.

Tartu hotellid ootavad kaugemaid külalisi kasutama teatripakette, mille puhul teatrikülastus koos ööbimisega tavapärasest soodsam. Saadaval järgmiste partnerite juures: hotell LONDON, hotell PALLAS, hotell DORPAT, hotell ANTONIUS, hotell BARCLAY, hotell LYDIA, V SpaaHotell.

SAA TEADA

Etenduse-eelsed ekskursioonid toimuvad Vanemuise suures majas igal laupäeval algusega kell 17.15, va riigipühad ning päevad, mil suure maja teatrisaalis ei toimu etendust. Ekskursioon kestab tund aega ning sellele on võimalik tulla ka ilma samal õhtul toimuva etenduse piletita. Pilet 7 €, sooduspilet 3 €.

Oleme leidnud võimaluse, et teatritegija saaks publikuga kokku kui inimene inimesega. Võtame siis kõik ühe hetke, et rääkida elust ja saada teada, kuidas see paistab nii lavalt kui saalist! Teatrikohtumised toimuvad Vanemuise väikese maja ovaalsaalis, sissepääs tasuta.

Näitused Vanemuise majades

ERIVAJADUSEGA KÜLASTAJALE

Liikumispuudega või abivahendeid kasutavatel teatrikülastajatel palume piletite ostmiseks pöörduda teatrikassasse, et saalis vabade kohtade seast saaksime leida mugavaima ja hiljem omapoolselt teatrikülastuse ette valmistada ning vajaliku abi tagada.
Suure maja saalis on võimalik paigutada teatrikülastaja rõdul asuvasse parempoolsesse looži. Väikeses majas leiame koha etenduse jälgimiseks esimese või kümnenda rea kõrval. Parima teatrielamuse saamiseks Sadamateatris oleme valmis eemaldama toole.

Vanemuise suure maja teatrisaalis on kasutusel uudse lahendusega helisageduslik induktsioonisüsteem ehk silmusvõimendi, mille abil on kuuldeaparaadiga inimesel võimalik helisid (kõnet, muusikat jne) paremini ja selgemini kuulda. Vanemuine on seni ainus teater Eestis, kes silmusvõimendi teenust pakub. Kuigi paigaldatud süsteem katab kogu teatrisaali, on saalis kindlad tsoonid, kus seade kõige parema tulemuse annab. Vastava märgistusega saaliplaan on leitav siit:  Saaliplaan ning ka Vanemuise teatri kassades. Silmussüsteemi kasutamiseks peab kuuldeaparaat olema varustatud vastava programmiga, mis võimaldab induktsioonivälja vastuvõttu. Vajadusel saab lisainfot küsida ka Eesti Vaegkuuljate Liidust. Neil vaegkuuljatel, kellel pole kuuldeaparaati või on selline, millel puudub silmusvõimendi kasutamise võimalus, on võimalik kasutada kõrvaklappe ning neid saab vajadusel küsida saaliteenindajalt.

HEATEGEVUSPROJEKT AITAN LAPSI

Projekti Aitan lapsi kaudu on võimalik vähekindlustatud peredest pärit lastele taotleda tasuta teatripääsmeid. Täpsem info Etendusasutuste Liidu kodulehelt ja Vanemuise teatri müügijuhilt – Siivi Põldots, siivi@vanemuine.ee, 7440167.

KASUTA TIITREID

Vanemuise suures ja väikeses majas on valminud personaalsete tiitrite süsteem. Tiitrite jälgimiseks saab kasutada nii isiklikku nutitelefoni kui laenutada teatri tahvelarvutit. Tahvelarvutid on tagatisraha 25€ eest saadaval kavamüügipunktides. Tiitrite nägemiseks isiklikus seadmes tuleb App Store’ist või GooglePlay poest alla laadida rakendus Sophokles. Rakenduse käivitamine enne etendust vaigistab kõik muud telefoni funktsioonid, nii et juhusliku sissetuleva kõne või sõnumi märguannet ei esitata. Rakendus ise juhendab kasutaja talle vajalike tiitriteni. Subtiitrid näidatakse tumedal taustal helenduva kirjaga, seega kaaspublikut subtiitrite jälgimine ei sega.
Teatril on edaspidi plaanis inglise- ja venekeelsete tiitritega varustada veelgi enam lavastusi. Ingliskeelne info on leitav Vanemuise kodulehel, venekeelne info Facebookist Teater Vanemuine RUS

Tõlkevahendite seadmed on mõeldud etenduste paremaks ja arusaadavamaks edastamiseks vähelõimunud püsielanikele ja uussisserändajatele. Tõlkeseadmed soetas teater koostöös Integratsiooni Sihtasutusega, rahastus tuli Euroopa Sotsiaalfondi projektist “Eesti ühiskonnas lõimumist toetavad tegevused” ning selle alategevusest “Muukeelse info esitamisvõimekuse suurendamine”.
Projekti kohta saab lisainfot Integratsiooni Sihtasutuse kodulehelt.