Noorte koreograafide õhtu

R 08. mai 19:00 Sadamateatris

Noorte koreograafide õhtu

2018. aasta ühel kevadõhtul oli Vanemuises vaba lava ja publik sai osa vaimukatest ning mitmekesistest mitteverbaalsest mõtteväljendusest – lava täitsid noored koreograafid Vanemuisest, RO Estoniast, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemiast ja Tallinna Ülikoolist.

Selgus, et isegi viimase vindini läbiproovitud, ritualiseeritud, mõtestatud, katsetatud ja väga vana tantsukunsti olemus äratab tantsuloojates ikka samu ürgseid instinkte, ihasid ja fantaasiaid ning lubab oma piire jätkuvalt otsida.
2020. aasta maikuus saab lava taas noortele vabaks. Nende hulgast üks saab olema Vanemuise 2020/21 hooaja repertuaaris.

Milline, see selgub 8. mail 2020 Sadamateatris!

Walter Stuart Isaacson “Come when I call You”
Tants seob kõiki inimesi nende kultuurist ja rahvusest hoolimata.

Helen Veidebaum “Torm”
Torm tuleb ja läheb.
Tuul tõuseb ja vaikib.
Puudutab ja raputab,
vaikib… tuleb taas.
Keerleb meie hinges ja looduses,
kuuleb ja näeb
muusikas ja tantsus.

Triinu Upkin “Colin ja Chloé”
Boris Viani romaani “Päevade vaht” ainetel loodud pildid räägivad loo kahe noore, Colini ja Chloé, armastusest, kummalisest haigusest ja õnne ebaõiglasest lõpust, seda kõike suurde traagikasse laskumata, viaanlikus näilises kergluses ja veidruses. Teos püüab ühendada tantsu ja animatsiooni ühtseks koreograafiliseks tervikuks.

Georgia Toni Hyrkäs “Synonymous”
Mu lavastus on idee illusioonist, kahest samasugusest, aga veidi erinevast asjast.

Matthew James Jordan “Rhythm & Flair”
Lühike lugu kahe tantsija unistustest ja kuuluvusest, milles segunevad eri tantsu- ja muusikastiilid. Tule ja ela kaasa nende unistuste täitumisele ja otsingutele!

William Halton “A Piece of Pollock”
Mu eesmärk on uurida paljusid erinevaid ideesid. See lugu näitab mind ennast ja tantsijaid. Need on igapäevased tunded ja motivatsioon. See on mälestused. See on rõõm. Saad just seda, mida lavastuselt ootad.

Emily Ward “Etudes”
Võib-olla see polegi lugu, vaid lihtsalt veidi klassikalist balletti. Pas de trois, 3 soolot ja võimalikud pas de deux’d.

Silas Stubbs “We were together. I forget the rest”
Kõigil on oma rada. Päris huvitav on näha radade kaarti, teede ristumist ja vastassuundades kulgemist. Ja seda, kuidas rajad vahel kohtuvad ja kõrvuti edasi lähevad.

Kalli Pikas “Con o sin cola?”
Koreograafia:  Kalli Pikas
Muusika: Andre Maaker
Esitajad: Kalli Pikas, Andre Maaker

Elus on asju, hetki ja inimesi, mida me alles hoiame, mäletame ja kellega suhtleme või kaasa veame. Kas seda kõike on vaja või oleks targem lahti lasta?

Kristin Murula “Armastus ja nälg”
Mis juhtub siis, kui seltskond siseneb restorani ja veedab seal terve õhtu?

Kersti Kuuse “Who Am I?”
Moodustades ühtse terviku, kas oleme osake teistest või julgeme jääda iseendaks? Raske on ära tunda hetk ja mõista, et see olen mina ning just selline ma tahangi olla. Meil kõigil on õigus jääda iseendaks.

Marta Jamsja tantsufilmid “Taas on päev” ja “A Breath Out”.

Brite Vilgo tantsufilm “Tule Süda”

jt.

Fotod