Udumäe kuningas

Udumäe kuningas

Vanemuise Kollase Kassi Suvekool saab 10!
Sel aastal toome teie ette Peeter Jakobsoni “Udumäe kuninga”. Lavastajateks on Karl Laumets ja Veiko Porkanen.

Muinasjutt tüdrukust, kes kaob jaaniööl jäljetult ja tuleb tagasi alles seitsme aasta pärast. Siis kõik alles algab…

Nagu Vanemuise seltsi korraldatud esimene ülemaaline laulupidu rajas aluse suurtele üldlaulupidudele, nii ei jäänud ka tulihingelise teatrimehe August Wiera (1853-1919) poolt lavale seatud algupärased rahvatükid laulude ja tantsudega kogukondlike tulemusteta. Vanemuise teatri kujunemisel kolmežanriteatriks on tema teened hindamatud. „Udumäe kuningas“ esietendus esimest korda 125 aastat tagasi.

2019. aastal on tänapäeva tulihingelised teatrimehed Karl Laumets (Teatriliidu lavastajaauhind 2018) ja Veiko Porkanen (Teatriliidu aastaauhinna meespeaosatäitja nominatsioon 2018) võtnud „Udumäe kuninga“ Vanemuise Kollase Kassi suvekooli teatrihuviliste noortega taas lavale tuua. Värske ja leidlik lavastus on viibe ajaloole, tähistab Kollase Kassi suvekooli 10. sünnipäeva ja on ühtlasi südamlik eellugu Vanemuise teatri väga kaalukale ja põnevale 150. hooajale, mis algab 6. septembril.

Esietendus toimub 24. augustil kell 18:00 Vanemuise suures majas.
Piletid 10€ eelmüügist, kohapeal 12€

Kollase Kassi Suvekool
Kümmekonna päeva jooksul valmib juhendajate käe all lavastus, kus laval on suvekooli õpilased, aga nende kanda on ka lavastuse tehniline pool.

Vanemuine korraldab Kollase Kassi Suvekooli alates 2010. aastast. Varasemalt on suvekooli raames valminud draamalavastused, muusikalid ja ooper.


Algtekst Peeter Jakobson
Dramaturg Anu Tonts
Lavastajad Karl Laumets ja Veiko Porkanen

Osades Janette-Liis Pikas, Joosep Vall, Emma Elisabeth Toots, Oliver Valk, Triinu Halgma, Sander Kõiv, Triinu-Liis Tammjärv, Kristjan Kundla, Eva Metspalu, Oskar Puis, Elis Talvet, Laurits Muru, Emili Rohumaa, Morgan Kinna, Saara Kaljujärv, Kristjan Häggblom, Mann Rask, Jonathan Darvish-Kojori, Hanna Aadusoo, Franz Joseph Sinimäe, Jaana Sommermann, Kätriin Helena Huttunen, Kerstin Loit, Arabella Antons, Karmen Parijõgi, Mia-Gita Babitš, Anna Viktoria Tammik, Ronja Juurma

Kaasa teeb ansambel Etnosfäär