Once

E 30. märts 19:00 Suures majas

Once

Kuni 1. maini 2020 planeeritud etendused jäävad ära.

 

Lisainformatsioon Ugala Teatri koduleheküljelt.

John Carney mängufilmil põhinev muusikal “Once” (“Ükskord”) on isemoodi lugu üksindusest, kirest ja lootustest. Samuti muusika rollist meie elus. Ugalas toob muusikali lavale Taago Tubin, muusikajuhid on Peeter Konovalov ja Andre Maaker. Peaosades astuvad üles Priit Võigemast ja Laura Kalle.

Iirlasest hobimuusik, kes on pettunud armastuses ja hüljanud oma unistused, kohtub Dublini tänaval juhuslikult noore tšehhi neiuga. Ühine kirg muusika vastu lähendab neid teineteisele ja sõprusest areneb midagi enamat. Süttivad lootused, muusika saab uue hingamise, kuid puhkev armastuslugu seab nad keeruliste valikute ette.

 

Loo lavaversiooni muudab eriliseks, et näitetrupp toimib ühtlasi ka bändina ja kogu muusika luuakse elavas ettekandes. Nii mõnelgi näitlejal tuleb muusikalis mängida kolme-nelja erinevat instrumenti. Muusikali libreto autoriks on tuntud iiri näitekirjanik Enda Walsh, muusika ja laulusõnad on loonud filmis peaosi mänginud Glen Hansard ja Markéta Irglová.

 

2008. aasta Oscarite jagamisel pälvis lugu “Falling Slowly” auhinna parima algupärase muusikapala eest.

 

“Once” esietendus muusikalina 2011. aastal Off-Broadwayl ja on pälvinud terve rea mainekaid auhindu, sealhulgas kaheksa Tony Awardi.

 

Muusikali “Once” litsents kuulub Music Theatre International (Europe) Ltd.

Esietendus: 26. jaanuar 2019 Ugala Teatris.


Näidendi autor Enda Walsh
Muusika ja laulusõnad Glen Hansard ja Markéta Irglová
Tõlkijad Liis Aedmaa ja Laura Kalle
Laulusõnad tõlkinud Andres Noormets
Lavastaja Taago Tubin
Muusikajuht Peeter Konovalov
Bändijuht Andre Maaker
Kunstnik Liisa Soolepp
Liikumisjuht Raido Mägi

Valguskunstnikud Villu Konrad ja Laura Maria Mäits

 

Osades Priit Võigemast (külalisena), Laura Kalle, Tarvo Vridolin, Jaanus Mehikas (külalisena), Maarja Mitt (külalisena), Sänni Noormets (külalisena), Margus Vaher, Terje Pennie või Garmen Tabor (külalisena), Mihkel Kuusk (TÜ VKA), Karl Kena, Martin Mill, Andre Maaker (külalisena), Eliisabet Kena (külalisena) või Sonja Aardam (külalisena)

KORRALDAJA

SA Ugala Teater
Vaksali 7
71020 Viljandi
Piletikassa 433 0777
kassa@ugala.ee