Vanemuine 150: juubelihooaja avamine

Vanemuine 150: juubelihooaja avamine

Juubelihooaja avamine Vanemuise suures majas

Vanemuise teatri juubelihooaeg saab alguse 6. septembril, mil teatri suure maja uksed on avatud kella 15st alates. Päeva kestel on teatrihuvilised teretulnud kogu majas: tegevused toimuvad nii publikualas kui teatri tagaruumides.

PROGRAMM:

Kell 15.15 – 17.15 kutsume osalejad eksklusiivsele ringkäigule teatri töökodadesse, kus ekskursioonid tavaliselt ei käi. Grupid on väikesed ja neisse saab registreeruda ainult kohapeal.

Näitlejatööd tutvustab kell 15.15 ja 17.00 algav draamatund “Valmisolek on kõik”. Vanemuise näitlejad Reimo Sagor ja Kärt Tammjärv annavad väikese ülevaate teatrikunstist, näitavad paari stseeni näitekunsti hõrgust klassikast ning publik saab kaasa lüüa, pakkudes neile ideid improvisatsioonideks.

Need, keda huvitab teatri proovisaalis toimuv, on kell 15.30 ja 17.15 oodatud laulumängu “Tartumaa täditütar” avalikku proovi, mille käigus tutvustatakse lühidalt lavastuse valmimisprotsessi ja proovisaalis valitsevaid meeleolusid. Publik saab tuttavaks Vanemuise ooperisolistidega ja uurida otse tegijatelt, mis on ooperižanris eriti põnevat. Avaliku proovi viib läbi Rasmus Kull.

Kell 16 jagavad dramaturgid värvikaid fakte Vanemuise ajaloost ning saadud teadmisi saab kontrollida sellele järgneval viktoriinil.

Kell 16.15 haarab dirigent Martin Sildos sel korral dirigendikepi asemel kätte trummipulgad ning viib läbi hoogsa õpitoa “Trumm ja dirigent”.

Õpitoad toimuvad teatri proovisaalides, kuhu liigutakse koos giidiga.

Kell 17 ootame kõiki saali, kus tunni jooksul annavad teatri loomingulised juhid ja lavastajad ülevaate juubelihooaja repertuaarist.

Kell 18 avatakse fuajees esinduslik juubelinäitus “Vanemuislased kunstis” ja on oodata ka üht viimaste aastate suurimat kunstiajaloolist üllatust!

Kell 19 avab juubelihooaja teatrijuht Kristiina Alliksaar. Avaetendusena näitame balletti “Don Juan”.

Kell 19 algab suure maja eest ka teatriringreis “Teater Tartus”. Tunniajase bussiekskursiooni käigus tutvustab kultuuriloolane Enn Lillemets põnevaid teatriga seotud paiku Tartus.

Kogu päeva vältel on avatud teatraalne näitusmüük suure maja ees ning pannkoogikohvik teatri terrassil. Vanemuise kassast saab soetada sooduspileteid juubelihooajaks ja proovida õnne loosirattaga. Üllatuskontsert fuajees toob publiku ette nii mõnegi näitleja, tantsija ja muusiku tavapärasest erinevas rollis. Avamispäeva juhivad Janek Savolainen ja Karl Laumets.

Kogu programm on külastajatele tasuta.

Juubelihooaja avamine jätkub 8. septembril kell 11-15 vanemuislaste kodukohvikute päevaga. Kohvikud asuvad üle Tartu linna, nende aadressid leiad Facebooki üritusel “Vanemuislaste kodukohvikute päev”.

 


Kell 15 – 17 | kogu majas
EKSKURSIOONID | ÕPITOAD | AVALIKUD PROOVID | DRAAMATUNNID | VIKTORIIN

Kell 15 – 19 | suure maja ees
NÄITUSMÜÜK

Kell 15 – 19 | kohvik Shakespeare’i terrassil
TARTU MILLI PANNKOOGIKOHVIK

Kell 17 – 18 | saalis
JUUBELIHOOAJA REPERTUAARI TUTVUSTAMINE

Kell 18 | fuajees
KUNSTINÄITUSE AVAMINE

Kell 19 | saalis
BALLETT “DON JUAN”

Kell 19 | suure maja ees
RINGREIS “TEATER TARTUS”

8. september kell 11 – 15
VANEMUISLASTE KODUKOHVIKUTE PÄEV