“CARMEN” Paide Teater ja Must Kast

“CARMEN” Paide Teater ja Must Kast

Etendus jääb 20. detsembril ära!

„Üks vale samm sind hauda viib”, nõnda kõlab lause Paide Teatri ja Musta Kasti „Carmeni” lavastusest.
Peame kahetsusega teatama, et näitleja luumurru tõttu jäävad ära kõik enne jõule toimuma pidanud „Carmeni” etendused.

Lavastuse “CARMEN” Tartu 20.12 etenduse uus aeg on 26. jaanuar kell 19.00!

* Kui uus kuupäev Teile sobib, siis saate tulla juba olemasoleva piletiga saali ka jaanuaris
* Kui see kuupäev ei sobi, siis pakume välja ka võimaluse vahetada piletid 23. jaanuaril Paide Muusika- ja Teatrimajas toimuva etenduse vastu. Ps. Palume vahetuse soovist teada anda 30. detsmebriks 2020 aadressil harri@paideteater.ee!
* Kui kumbki variant ei sobi, siis on võimalus piletid tagasi osta. Selle jaoks palume kirjutada tagasiost@piletilevi.ee, kirja sisus märkida enda tellimusenumber. Tavapileti omanikud saavad enda piletid tagastada/ümber vahetada kõikides Piletilevi müügipunktides, v.a Circle-K teenindusjaamad. Tagasiost on avatud kuni 30.12.20.

Paide Teater ja Must Kast

“Carmen” on Georges Bizet´ 1875. aastal loodud ooper, mis põhineb Prosper Mérimée samanimelisel novellil. Esietendusel vilistati teos välja ja kriitikud andsid sellele hävitavaid hinnanguid. Kolme kuu pärast Bizet suri, nägemata kunagi reaalsust, kus “Carmen” kõlab igapäevaselt ooperilavadel ja dušikabiinides üle maailma.

Peeter Volkonski, Paide Teatri ja Musta Kasti “Carmen” pöördub tagasi juurte juurde, pannes nii näitlejad kui publiku tundmatusse olukorda. Mis juhtub, kui ooperit esitavad draamanäitlejad, kellel puudub klassikalise laulu kool ja kellest mõned ei pea rangelt võttes viisigi? Ajal, kui tantsuetendusi teevad inimesed ilma traditsioonilise balletikoolita, ei tohiks see iseenesest olla probleem, kuid siiski?

“Carmen” on lugu kirgedest ja saatusest, inimestest, kes ei saa teha kuidagi teisiti sellest, nagu nad just teevad. Kõrva taha võib panna, et samast räägib oma originaalversioonis ka vanas Indias loodud lauamäng “Tsirkus”, kus täringut visates võib niisama kergelt tippu tõusta kui põrmu langeda. Mõelgem siis Volkonski lavastusestki kui rändtsirkuse etteastest Bizet´ muusikale.

 


Autor Georges Bizet
Lavastaja ja tõlke autor
Peeter Volkonski
Kunstnik Iir Hermeliin
Muusika juht Ele Sonn
Valguskunstnik Karolin Tamm
Liikumisjuht Jaanika Tammaru
Helitehnik Kenn-Eerik Kannike

 

Etendajad Laura Niils // Kaarel Targo // Joosep Uus // Karl Robert Saaremäe // Birgit Landberg // Kirill Havanski // Johannes Richard Sepping // Jaanika Tammaru // Kaija M Kalvet // Karl Edgar Tammi
Etendaja, Muusik Kaarel Kuusk

 

Produtsent Harri Ausmaa
Assistent Eliise Künnis

KORRALDAJA

Paide Muusika- ja Teatrimaja
Pärnu 18, 72712 Paide
+372 580 52622
HARRI@PAIDETEATER.EE