Armastuse tango ehk aegade lõpus

  • Ballett
  • Suures majas
  • Järgmine etendus 06.04 - 19:00

Mai Murdmaa Gabriel Garcia Marquezi loomingust inspireeritud tantsulavastus Astor Piazzolla muusikale

Astor Piazzolla tangokettidest sepitsetud vorm läheb läbi ja mööda raamatust, näpates sellest vaid impulsi ja kaks tegelaskuju. Romaan pole isegi raam, on vaid põhjus, miks tantsuvorm luua.

Kristiina Garancis, Sirp (2003)

Gabriel Garcia Marquezi looming võlub mind sügava müütilise elutunnetusega, oma tungimisega eksistentsi põhitõdedesse. Marquezile omane tajude prevaleerimine, kus süžeel on vaid siduv osa, on väga lähedane ka tantsukunstile.Tantsulavastus „Armastuse tango ehk aegade lõpus“ on inspireeritud Marquezi romaanist „Armastus koolera ajal“ – armastus surma taustal või armastuse võrdsustamine surmaga. Aeg…aeg ilma alguse ja lõputa.Tahan rõhutada, et tegu ei ole siiski süžeelise balletiga, pigem võiks nähtut võtta kui sürrealistlikku visiooni. Laval elustuvad 13 pilti manavad meie ette erinevad elutahud, mis ühises kooselus väljendavad teatud filosoofilist elutunnetust.

Mai Murdmaa, lavastaja

Fermina ja Florentino kohtuvad Fermina abikaasa matustel eakate inimestena. Leinatalituse jooksul tajuvad nad oma nooruses kaotatud armastust. Aeg pöördub tagasi. Nüüd elavad nad uuesti läbi kogu möödunud elu, teostades surma taustal taasleitud armastuse.

Maailmaesietendus Vanemuise suures majas 8.12.2002

Esietendus Vanemuise suures majas 6.04.2019

Igavikutango, mille lõpp on ainult leppeline. See võiks jätkuda, kuni on tantsijatel jaksu ja Piazzolla tangodel töötlusi!

Lavastaja Mai Murdmaa
Kunstnik Kaspar Jancis

Osades Vanemuise balletisolistid ja trupp

Etendused

Armastuse tango ehk aegade lõpus

  • Ballett
  • Suures majas
Palun valige etenduse kuupäev, millele soovite piletit osta!