Tamar Nugis

Tamar Nugis

TAMAR NUGIS alustas lauluõpinguid Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis (õp Vivian Kallaste) ning lõpetas 2016. aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuri Taavi Tampuu lauluklassis. Kevadel 2016 täiendas Tamar Nugis end Soomes, Sibeliuse Akadeemias, kus tema lauluõpetajaks oli Annika Ollinkari. Ta on osalenud prof Eva Märtsoni ja Alexander Schmalczi Saksa Lie d’i meistrikursustel, samuti on ta osa võtnud Asta Krikščiūnaitė, Margarita Gruzdeva, Natalja Bogaleva, Peter Konwitschny, Stephan Jörise jt meistriklassidest.

Tamar Nugis võitis 2013. aastal Vello Jürnale pühendatud II vabariiklikul vokalistide konkursil I preemia ja parima laulu eripreemia.

Tema rollide hulka Vanemuises kuuluvad: Krahv Balduin Zedlau (Léoni/Steini “Viini veri”, Vanemuine 2018) Javert (Schönbergi/Boublili „Hüljatud“, Vanemuine 2017), Juhan (Lille „Tulleminek”, Vanemuine 2017), Salieri (Rimski-Korsakovi „Mozart ja Salieri”, Vanemuine 2016), Ärni (Aintsi „Rehepapp”, Vanemuine 2016), Moritadimüüja (Tubina „Reigi õpetaja”, Vanemuine 2016). Tamar on laulnud suurvormides solistina ja aastatel 2009–2015 oli ta Savonlinna ooperifestivali koori liige.