Tamar Nugis

Tamar Nugis

TAMAR NUGIS alustas lauluõpinguid Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis (õp Vivian Kallaste) ning lõpetas 2016. aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuri Taavi Tampuu lauluklassis. Kevadel 2016 täiendas Tamar Nugis end Soomes, Sibeliuse Akadeemias, kus tema lauluõpetajaks oli Annika Ollinkari. Ta on osalenud prof Eva Märtsoni ja Alexander Schmalczi Saksa Lied’i meistrikursustel, samuti on ta osa võtnud Asta Krikščiūnaitė, Margarita Gruzdeva, Natalja Bogaleva, Peter Konwitschny, Stephan Jörise jt meistriklassidest.
Tamar Nugis võitis 2013. aastal Vello Jürnale pühendatud II vabariiklikul vokalistide konkursil I preemia ja parima laulu eripreemia.
Tema rollide hulka Vanemuises kuuluvad: Krahv Balduin Zedlau (Strauss “Viini veri”, 2018), Javert (Schönberg/Boublil „Hüljatud“, 2017), Juhan (Lill „Tulleminek”, 2017), Salieri (Rimski-Korsakov „Mozart ja Salieri”, 2016), Ärni (Aints „Rehepapp”,  2016), Moritadimüüja (Tubin „Reigi õpetaja”, 2016). Tamar on laulnud suurvormides solistina ja aastatel 2009–2015 oli ta Savonlinna ooperifestivali koori liige.