Taavi Kull

Taavi Kull

Vanemuise teatris aastast 2014

Taavi Kull töötab alates 2014. aastast Vanemuise teatri dirigendina. Ta lõpetas 2004 Tallinna Muusikakeskkooli, kus õppis klaverit ning koorijuhtimist. Järgnesid õpingud Eesti Muusika– ja Teatriakadeemias koori– ning orkestridirigeerimise erialal professorite Toomas Kapteni ja Paul Mägi juhendamisel. Magistrikraadi omandas Kull Stockholmi Kuninglikus Muusikakõrgkoolis, kus tema õpetajateks olid professorid Daniel Harding ja Cecilia Rydinger-Alin. Kull on osalenud Neeme ja Paavo Järvi meistrikursustel, samuti Roland Zollmanni, Lutz Köhleri ja Paul Mägi meistriklassides.

Ta on juhatanud orkestreid, nagu Norrlands Operan SO, Gävle SO, Dalarna Sinfonietta, Västeros Sinfonietta, Norrköpping SO. 2015. aasta kevadel debüteeris ta Eesti Muusikapäevade raames Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ees. Kull on osalenud dirigendi assistendina ooperite “Wozzeck”, “La Bohéme”, “Peter Grimes”, “Carmen” (Vanemuine, 2015) ja Lille nüüdisooperi “Tulleminek” (Vanemuine, 2017) väljatoomisel. Vanemuises on olnud ka muusikajuhi assistent ja dirigeerinud oopereid, nagu Aintsi “Rehepapp” (2013), Tubina “Reigi õpetaja” (2014), Donizetti “Lucia di Lammermoor” ning Tšaikovski “Jevgeni Onegin”, ka operetikava “Õhtu Straussiga” ja lastemuusikale, näiteks Pajusaare “Detektiiv Lotte” ja “Lotte Unenäomaailmas” ning Ehala “Nukitsamees”. Muusikajuhina on Kull välja toonud operetikava “Õhtu Kálmániga” (2015), Mozarti “Teatridirektori”, Rimski-Korsakovi “Mozarti ja Salieri” (2016) ning Aintsi lasteooperi “Guugelmuugelpunktkomm” (2017). Ta on olnud Verdi ooperi “La traviata” ning mitmete kammerooperite muusikajuht, nende hulgas Berliinis esietendunud Age Veeroosi “Grid” ning Muusika- ja Teatriakadeemia kaasaegse ooperi projekt “Korduma kippuvad küsimused”.

Tunnustus
Aastal 2017 Eesti Teatriliidu aastaauhindade muusikaauhind erinevate teatrivormide meisterliku ühendamise eest ooperis “Tulleminek (Märt-Matis Lill, Jan Kaus, Taago Tubin, Taavi Kull)