Sigrid Mutso

Sigrid Mutso

Sigrid Mutso on vabakutseline ooperilaulja, laulupedagoog ja hääleseadja. Ta on lõpetanud Georg Otsa nim Tallinna Muusikakooli Ludmilla Dombrovska lauluklassis ning Eesti Teatri- ja Muusikaakadeemias magistrantuuri Teele Jõksi lauluklassis. Erasmuse programmi raames õppis ühe aasta Sibeliuse Akadeemias Aulikki Eerola juures.

Sigrid Mutso ooperidebüüt oli Rahvusooper Estonias, kus laulis Carolina rolli Cimarosa ooperis “Salaabielu” (EMTA produktsioon). Rollide hulka Vanemuise teatris kuuluvad Mõisapreili (Tauno Aintsi “Rehepapp”), Frasquita ja Micaela (Bizet’ “Carmen”), Mademoiselle Silberklang (Mozarti “Teatridirektor”), Tüdruk nr 2 (Märt-Matis Lill “Tulleminek”) ja Chōchō-san (Puccini “Madama Butterfly”).

Täiendanud on Sigrid end Donatienne Michel-Dansac’, Rebecca Bergi, Eva Märtsoni, Kim von Binzeni, Alexander Schmalczi, Jenny Anvelti, Eiddwen Harhy, Taina Piira ja Bernhard Adleri meistrikursustel. Teda seob tihe koostöö erinevate kammermuusikutega, kellega koos on kontserte antud nii Eestis kui välismaal. 2017. aasta suvel osales Sigrid Savonlinna Ooperifestivalil kooriartisti ja solistina.