Rafal Bartminski

Rafal Bartminski

Tenor RAFAL BARTMINSKI Lõpetas Karol Szymanowski nim Katowice Muusikaakadeemia (Poola) prof Eugeniusz Sasiadeki õpilasena. Tema repertuaaris on enamik kuulsaimate ooperite tenoripartiidest.

Rafal on esinenud Moskva Suures teatris, Gewandhausis Leipzigis, Théâtre du Châtelet’s, Wexford Opera Festivalil, Läti Rahvusooperis ja kõigis suuremates Poola ooperiteatrites.Tema debüüdiks oli 2002. aastal Lenski roll „Jevgeni Oneginis“ Teatr Wielki’s (Poola Rahvusooper). Alates aastast 2006 osaleb Rafal pidevalt Wroclawi Ooperi lavastustes. Aastal 2009 laulis Rafal Don Ottavio rolli „Don Giovannis“ Krakowi Ooperis ja tegi debüüdi Moskva Suure teatri laval ooperis „Wozzek“.
2012 ja 2013 tõid kaasa Stravinski „Le Rossignoli“ Varssavis ning debüüdi Läti Rahvusooperis Penderecki „Poola reekviemis“, samuti tema rollidebüüdi Alfredona „La traviatas“ Poznanis ja Bialystokis, Lenskina „Jevgeni Oneginis“ Poola Rahvusooperis ja Stefanina Moniuszko „Kummituslikus lossis“ uue ooperimaja avamisel Bialystokis.Rafal on ka nõutud kontsertsolist, kes esineb tihti Poola suurimate ja kuulsamate sümfooniaorkestrite saatel, samuti rahvusvahelistel kontsertidel Bavaaria Raadio orkestriga (dirigent Mariss Jansons), Hispaania Raadio orkestriga (dirigent Hannu Lintu), Leipzigi Raadio Sümfooniaorkestriga (dirigent Krzysztof Penderecki) ja paljude teiste orkestritega.
Rafal on võitnud III preemia Ada Sari Rahvusvahelisel Vokaalartistide festivalil ja konkursil Nowy Saczis 2001, Kõige paljulubavam Poola tenor (2005) ja II auhinna (2007) Stanislaw Moniuszko nim Rahvusvahelisel vokaalkonkursil Varssavis.