Inimesed

Kadi Jürgens

  • ooperisolist

Kadi Jürgens on õppinud Tallinna Muusikakeskkoolis viiulit ja flööti. Klassikalise laulu õpinguid alustas ta 2012. aastal Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis. 2014. aastal astus ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiasse, kus õpib dotsent Nadia Kuremi lauluklassis ning võtab lisaks Anne-Liis Polli juures improvisatsioonitunde.
Kadi on viimaste aastate jooksul ennast mitmeid kordi täiendanud väljapaistvate ooperilauljate ja laulupedagoogide juures nii kodumaal kui ka Itaalias, Soomes ja Suurbritannias, sh Wilma Vernocchi, Marie Vassiliou, Maria Ljudko, Margareta Haverinen Brandt, Sari Hourula, Pille Lill ning 2015. aastal sai ta Itaaliast stipendiumi pikaajalise La Scala ooperisolisti Wilma Vernocchi meistrikursustel osalemiseks.
Lauluõpingute ajal on Kadi loonud järgmisi ooperirolle: La Maestra Delle Novizie – G. Puccini ooperis “Õde Angelica” (EMTA Ooperstuudio, 2016), Mrs Grose – B. Britteni ooperis “Kruvipööre” (EMTA, 2016), Dido – H. Purcelli barokkooperis “Dido ja Aeneas” (EMTA Ooperistuudio, 2016) ning Andromache – Märt-Matis Lille ooperis “Tulleminek” (Teater Vanemuine, 2017).