Kadi Jürgens

Kadi Jürgens

Kadi Jürgens on õppinud Tallinna Muusikakeskkoolis viiulit ja flööti. Klassikalise laulu õpinguid alustas ta 2012. aastal Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis Ljudmilla Dombrovskaja-Keisi lauluklassis. 2013. aastast oli tema õpetajaks Pille Lill. 2014. aastal astus ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiasse, kus hetkel õpib magistrantuuris. Akadeemias on Kadi õppejõududeks on olnud Taimo Toomast, Nadežda Kurem ja Eva Märtson-Wilson. Lisaks õpib ta Anne-Liis Polli juures vaba improvisatsiooni. 2018. aasta sügisest jätkab Kadi oma lauluõpinguid Belgias Antwerpeni Kuninglikus Konservatooriumis professor Gary Jankowski juures.
Kadi on viimaste aastate jooksul ennast mitmeid kordi täiendanud väljapaistvate ooperilauljate ja laulupedagoogide juures nii kodumaal kui ka Itaalias, Suurbritannias, Saksamaal, Soomes, Rootsis ja Leedus, sh Wilma Vernocchi, Marie Vassiliou, Maria Ljudko, Sofia Mazar, Margareta Haverinen Brandt jt. Lisaks on esinenud Kadi koos Oulu Sümfooniaorkestriga. 2015. aastal eraldati talle Itaaliast ja 2017. aastal Eestist Mati Palmi Fondilt stipendium pikaajalise La Scala esisoprani, Wilma Vernocchi meistrikursustel osalemiseks. Kadi pälvis 2018. aastal Muusikute Fondi PLMF Marje ja Kuldar Singi nimelise preemia “Noor laulja 2018”.
Lauluõpingute ajal on Kadi loonud järgmisi ooperirolle: La Maestra Delle Novizie – G. Puccini ooperis “Õde Angelica” (EMTA Ooperstuudio, 2016), Mrs Grose – B. Britteni ooperis “Kruvipööre” (EMTA, 2016), Dido – H. Purcelli barokkooperis “Dido ja Aeneas” (EMTA Ooperistuudio, 2016), Andromache – Märt-Matis Lille ooperis “Tulleminek” (Teater Vanemuine, 2017) ning Orlando – G. F. Händeli barokkooper “Orlando” (EMTA Ooperistuudio, 2018). Kevadel 2019 laulab Kadi Antwerpenis Nancy rolli B. Britteni ooperis “Albert Herring”.