Hiromi Omura

Hiromi Omura

Sopran HIROMI OMURA omandas magistrikraadi Tokyo Rahvuslikus Muusika- ja Kaunite Kunstide ülikoolis. Oma õpinguid jätkas ta Matuas ja Milanos Itaalias. Hiromi Omura on paljude rahvusaheliste konkursside võitja ja laureaat: Concours International d’Opéra de Marseille (2001), Concours International de chant de Paris, Belvedere Competition (Viin, Austria), Ismaele Voltolini konkurss (Buscoldo, Mantua, Itaalia), Gianfranco Masini konkurss (Reggio Emilia, Itaalia) jt.

Hiromi Omura laulab alates 2004. aastast nimirolli Puccini ooperis „Madama Butterfly“. Ta on teinud seda Jaapanis, Tokyo Rahvuslikus Teatris, Kanadas Manitoba Ooperis, Soome Rahvusooperis, Puccini festivalil Torre del Lagos Itaalias, Läti Rahvusooperis, Saksa Ooperis Berliinis, Lausanne’i Ooperis, Touloni Ooperis, Poola Rahvusooperis, Austraalia ooperis ja hakkab seda tegema ka 2019. aasta märtsis esietenduvas Vanemuise teatri lavastuses.

Hiromi Omura ooperirollide nimistusse kuuluvad ka Tosca (Puccini „Tosca“), Norma (Bellini „Norma“), Desdemona (Verdi „Otello“), krahvinna Almaviva (Mozarti „Figaro pulm“), Silvia (Mascagni „Zanetto“), Liu (Puccini „Turandot“), Amelia (Verdi „Simon Boccanegra“), Leonora (Verdi „Trubaduur“), Violetta (Verdi „La traviata“), Micäela (Bizet „Carmen“), Elisabetta (Verdi „Don Carlos“) jt.

Hiromi Omura on ka väga nõutud kontsertsolist. Ta on laulnud Brahmsi „Saksa reekviemi“ Londoni Sümfooniaorkestriga Tadaaki Otaka juhatusel; Beethoveni 9. sümfooniat, „Missa solemnist“ ja Mozarti Missat C-duuris Tokyo Filharmoonilise orkestriga, Beethoveni 9. sümfooniat ka Nancy sümfooniaorkestriga, Händeli „Messiast“ Pikardia orkestriga ja Mendelssohni „Eliast“ ning „Suveöö unenägu“ Prantsuse Rahvusliku Orkestriga Kurt Mazuri juhatusel.