BOLDIZSÁR LÁSZLO

BOLDIZSÁR LÁSZLO

on sündinud Ungaris, Keszthelys. Muusikaõpinguid alustas kohalikus muusikakoolis. Oli Ungari tuntud jazzbändi Cotton Club Singers asutaja ja 15 aastat selle liider. Bänd on välja andnud 13 CD ja 2 DVD. Peale jazzmuusikaga lõpetamist alustas Boldizsár László ooperilauljakarjääri.

Tema esimene ooperiroll oli Maurizio Cilea „Adriana Lecouvreur’is”. Bel canto laulmist õppis Boldizsár László Ungari ühe tuntuima õpetaja, Olga Síki, juures ja hiljem jätkas õpinguid Berle Sanford Rosenbergiga.

Boldizsár László võitis mitmeid lauljapreemiaid juba oma esimesel hooajal Szegedi Rahvuslikus Teatris. Ta valiti ooperi veebilehekülje „momus.hu” poolt „Aasta ooperilauljaks” ja lisaks premeeriti teda Dömötöri auhinnaga parimale ooperilauljale. 2011. aasta jaanuaris ilmus Boldizsár László esimene sooloCD Puccini ja Verdi tuntuimate tenoriaariatega, samal hooajal laulis ta Percy rolli Donizetti „Anna Bolenas” Pécis ja Turiddu rolli Mascagni „Talupoja aus” Miskolcis.

Budapesti Kevadfestivalil laulis ta Ungari esmaettekandel nimiosa Liszti ooperis „Don Sanche”, selle ooperi kontsertversiooni esitati 2011. aasta oktoobris San Cervantino Muusikafestivalil Mehhikos. 2011. aasta septembris kutsus Slovakkia Rahvusooperi direktor, maailmakuulus tenor Peter Dvorsky, Boldizsár László Cavaradossi rolli Puccini „Toscas”. Järgmise kolme hooaja jooksul laulis ta seitset peaosa rohkem kui viiekümnel etendusel ja on Slovakkia Rahvusooperi külalissolist siiani. 2012 juunis lisandus Pinkertoni roll Puccini „Madama Butterfly’s” Ungari Riigiooperis, septembris laulis ta Cavaradossi rolli Puccini kodulinnas Luccas. Detsembris 2012 asendas Boldizsár László juhtivat solisti Stockholmi Kuninglikus Ooperis Verdi „Maskiballi” etendusel, tema esitus võeti vastu ovatsioonidega. 2013. aastal sai alguse Verdi 200. sünniaastapäevale pühendatud kontsertsari “Verdi’ n the Mood” kus Boldizsár László ja tema kolleegid laulavad Verdi tööde jazzversioone. Juunis 2013 laulis ta Alfredi rolli Verdi „La traviatas” Miskolci ooperifestivalil ja septembris samal aastal nimirolli Stravinski „Oedipus Rex’is” Tianjini ooperimajas, Hiinas. 2014. aastal sai Boldizsár László oma suurepärase esituse eest Offenbachi „Hoffmanni lugudes” teistkordselt Dömötöri preemia.

Hetkel on Boldizsár László külalistenor Ungari Rahvusooperis, Slovakkia Rahvusooperis, Szegedi Rahvusteatris ja annab etendusi erinevates ooperiteatrites Ungaris, Tšehhis ja Rumeenias. Vanemuises laulab Don Jose rolli Bizet’ ooperis „Carmen“.