Henriette Bonde-Hansen

Henriette Bonde-Hansen

HENRIETTE BONDE-HANSEN on Taani parimaid sopraneid. 1991. aastal lõpetas ta Kopenhaageni Kuningliku Muusikaakadeemia ja jätkas õpinguid Kopenhaageni Ooperiakadeemias, mille lõpetas 1993. Kaks aastat hiljem auhinnati teda Taani Kriitikute Preemiaga. Henriette laulab laialdast repertuaari, mis sisaldab praktiliselt kõiki Mozarti kirjutatud sopranirolle ja ooperi- ja operetirolle nagu: Dircé („Medea“), Fiorilla („Türklane Itaalias“), Adina („Armujook“), Marzelline („Fidelio“), Gilda („Rigoletto“), Julia („Romeo ja Julia“), Adèle („Nahkhiir“), Nanetta („Falstaff“), Valencienne („Lõbus lesk“), Rosaura (La vedova scaltra), Sophie („Roosikavaler“), Zdenka („Arabella“) ja Melisande („Pelleas ja Melisande“) jt.

Tööpakkumised on viinud teda ooperiteatritesse Amsterdamis, Oslos, Toulouze’is, Montpellier’is, Paris-Bastille’is, Theater an der Wien Théâtre du Châtelet’s ja Musikvereinis Viinis. Henriette on töötanud Taani Rahvusliku Raadio Sümfooniaorkestriga, ja Stockholmi Kuningliku Filharmooniaorkestriga, Haagi Accademia Nazionale di Santa Cecilia orkestriga, National de Montpellier Gewandhausorkestriga jpt. Koostööpartneritest dirigente: Riccardo Chailly, Myung-Whun Chung, Claus Peter Flor, Christopher Hogwood, Fabio Luis, Kazushi Ono, Antonio Pappano jt.
Henriette Bonde-Hanseni kontsertrepertuaar sisaldab Bachi, Händeli, Haydni ja Mozarti missasid ja oratooriume, Mozarti kontsertaariaid, Beethoveni 9. sümfooniat, Brahmsi Saksa reekviemi, Faure’i reekviemi, Mahleri 2., 4. ja 8. sümfooniat, Poulenci Stabat materit, Gloriat, Nielseni 3. sümfooniat ning palju muudki.
Hiljuti on tema repertuaari lisandunud sellised rollid nagu :
Angelica Händeli „Orlandos“ koostöös Opéra de Lille ja Concert d’Astree’ga (Lille, Pariis ja Dijon); Arminda La Finta Giardinieras, Marguerite „Hugenottides“ La Monnaie-Brusselsis ja Susanna „Figaro pulmas“ Opéra de Bordeaux’s. Radio France’i jaoks on ta koos Prantsuse Raadio Filharmooniaorkestriga salvestanud Bizet’ „Ivan IV“ ja Cimarosa Les Horaces et les Curiaces’i. Hooajal 2015/16 astus Henriette Bonde-Hansen solistina taaskord üles koos Taani Raadio Sümfooniaorkestriga.