Loe

Webberi kontsertide turnee alustab Tallinnast

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise Välksõnum

Briti muusikalikuninga Andrew Lloyd Webberi 60. sünnipäevale pühendatud kontsertide Euroopa-turnee saab alguse eeloleval laupäeval Tallinnast Saku Suurhallist.

Novembris jõuavad juubelikontserdid “The Music of Andrew Lloyd Webber” veel lavale Stockholmis, Vilniuses, Göteborgis, Malmös ja Helsingis. Kahe Tallinnas toimuva kontserdi Eesti-poolne korraldaja on Vanemuise teater.

Juubelikontsertidel kõlavad parimad palad Andrew Lloyd Webberi muusikalidest “Cats”, “The Phantom of the Opera”, “Jesus Christ Superstar”, “Evita”, “Sunset Boulevard”, “Starlight Express”, “The Beautiful Game”, “Woman in White”, “Whistle Down the Wind” jt.

Solistidena astuvad lavale Webberi muusikalide Londoni-lavastustest tuntud Rachel Barrell, Jacqui Scott, Tim Rogers ja Simon Bowman ning külalissolistidena eesti lauljad Gerli Padar ja Maarja-Liis Ilus.
Londonist saabub Tallinna rockbänd, samuti popkoor koosseisus: Lauren Harrison, Gemma O’Duffi, Lisa Thorner, Rob Copeland, Pharic Scott ja Niall Sheeny. Nagu ka dirigent Nick Davies, kes Eesti-kontsertidel dirigeerib Vanemuise sümfooniaorkestrit. Kontsertide kunstiline juht on juubilar Andrew Lloyd Webber ise.

“Vanemuine on ainsa teatrina Eestis toonud lavale mitmeid Andrew Lloyd Webberi maailmakuulsaid muusikale – “Evita”, “Jesus Christ Superstar”, “Cats”,” ütles teatrijuht Paavo Nõgene. “Vanemuise teater on ka ainus Andrew Lloyd Webberi ametlik esindaja Eestis. Loomulikult haarasime kohe kinni võimalusest tuua muusikalikuninga juubelikontsertide turnee ka Eesti publiku ette.”

Kontsertide korraldajad on Vanemuise teater, Really Useful Group ja West End International. Need toimuvad Tallinnas Saku Suurhallis 18. oktoobril algusega kell 14 ja 20. Piletid on müügil Vanemuise teatri kassades, samuti Piletimaailma ja Piletilevi müügipunktides üle Eesti. 

13.10.2008