Loe

Vanemuises jõuab lavale uhiuus käsitlus “Don Juanist”

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise teatri väikeses majas esietendub laupäeval, 12. detsembril Rein Paku „Don Juan“, täiesti uus käsitlus vanast naistemehe müüdist kaasaegse kasutajaliidesega.

„Don Juani“ uus versioon uurib, kas armastusel ja seksil on tänapäeval mingi seos. Lavale astuvad uued ja vanad asjatundjad, üleloomulikud ja loomulikud jõud: Don Juan, Casanova, Nipernaadi, arvamusliider, kaunid naised ja kurat teab kes kõik veel.

Don Juani loo lavastavad Ain Mäeots ja Rein Pakk, lava- ja muusikaline kujundaja on Rein Pakk ning kostüümikunstnikud Triinu Pungits ja Annika Pakk. Koreograaf on Marika Aidla, valguskujundaja Andres Sarv, helilooja Chalice, muusikaline kujundaja Steve Heinlo ning video ja graafika autorid Kaiko Lipsmäe, Heiki Kähr ja Kalju Nugin.

„Don Juani“ nimirollis astub lavale Ott Sepp. Teistes osades Ragne Pekarev, Jüri Lumiste, Marika Barabanštšikova, Eva Püssa, Rein Pakk ja Gert Kark.

„Don Juan on mees, kellesse naised on armunud juba enne temaga kohtumist, tema kuulsus käib tema ees. Nii on see ikka olnud ja on ka täna,“ selgitas näidendi autor ja lavastaja Rein Pakk. „Ainus vahe on selles, et tänane don Juan ei suuda enam oma kuulsuse kinnitamiseks ega kasvatamiseks ise mitte midagi teha.“

„Avalikus ruumis tekib see ilma tema abita, meedia loob temast kuvandi ja don Juan ei pruugi ise üldse sellele kuvandile vastatagi,“ rääkis Pakk. „Täiesti ilmselt ei suuda ta kõiki neid naisi, kes temast huvitatud on, rahuldada. Paremal juhul suudab ta neid ehk rahustada.“

Teater ei soovita lavastust alla 14-aastastele vaatajatele.

04.12.2009