Loe

Vanemuises esietendub virtuaalmaailmast kõnelev „Mowgli“

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise Välksõnum

Laupäeval, 30. oktoobril kell 19 esietendub Vanemuise suures majas tantsulavastus „Mowgli” – lugu teismelisest poisist, kes otsib oma kohta ja oma mina suures inimdžunglis.

Koreograaf-lavastaja ning kostüümikunstnik on Mare Tommingas. Väikese, aga olulise osa liikumisest on aidanud luua Jenny MacNamara Inglismaalt.

Mare Tomminga sõnul oli kohe alguses selge, et see ei tule tavapärane džunglilugu – ei mingeid sabasid ega sarvi. “Mind on mõtlema pannud „pärisasjade ja päristunnete” puudujääk tänapäeva maailmas ja asendustegevus sellele – internet ja sealt tulev informatsioon, nii hea kui halb, samuti piiri hägustumine tegeliku ja virtuaalse vahel. Sealt tuli lavastuse raamidee – arvutimäng. Internet on kõikvõimas, sellele ei vaidle ju tänapäeval keegi vastu. Sellest on saanud igapäevaselt kasutatav meedium, kus kõik tundub (ja enamasti ongi) lihtne ja võimalik. Mis motiveerib noort tänapäeva maailmas tegutsema, milline on arusaamine inimestevahelistest suhetest ja enda minast? Mis kujundab meie arvamusi? Ehk ei tohiks me leppida sellega, et igapäevaselt virtuaalmaailmal enda üle valitseda laseme? Tegelikult me ju teame, et teised inimesed on olemas, ainult et see inimlik puude muutub üha kaugemaks,” rääkis Mare Tommingas.

Lavastusele on muusika loonud noor eesti helilooja, arranžeerija ja popmuusik Tauno Aints, kelle helikeeles sulandub klassikaline muusika džässi, rocki ja hip-hopi muusikaliste võtetega.
Lavakujundus kunstnik Vladimir Anšoni nägemuses vihjab Rudyard Kiplingi „Mowgli” algupärasele tegevuskohale, jääb aga siiski võimalikult ajatuks. Lavastuse muusikajuht ja dirigent on Aivo Välja (külalisena), valguskujundaja Margus Vaigur (Endla), videokujunduse teeb Ott Evestus. Nimiosa tantsivad Takuya Sumitomo või Colin Thomas Maggs. Lavastuses osalevad Vanemuise balletitrupp, sümfooniaorkester ja kooriartistid. 
 

25.10.2010